Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van ha egy transszexuális...

Mi van ha egy transszexuális nő (férfiból átoperált nő) házasodik össze egy férfival? Isten milyen szemmel nézi?

Figyelt kérdés

2020. jún. 13. 11:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

"A gazdag országok kizsákmányolják a szegényeket. Te is ugyanazt csinálod, amikor ruhát vásárolsz magadnak, a boltokban kapható rongyokat éhbérért varrják a világ másik felén."


Ez egy elég nagy hülyeség. Kizsákmányolás az, amikor a hosztesszek, a motivációs guruk meg egyéb pénzéhes gazemberek húzzák le az embereket pénzzel. Ha én megdolgozom a pénzért, és kifizetetem a ruha tisztességes árát, azzal nem húzok le senkit, sőt, törvényesen járok el. Az, hogy esetleg a Nike iskolázatlan szegényeket alkalmaz a gyáraiban, azok meg elvállalják éhbérért, nem az én asztalom. Ugyanúgy, ahogy ahhoz sincs közöm, hogy az eladó csaj mennyit keres. Nekem ahhoz van közöm, hogy a pénzt legálisan szerezzem, és annyit adjak egy termékért, ami az eredeti árban fel van tüntetve. Így lesz valaki tisztességes állampolgár.

2020. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%
Az alapján ahogy írsz, nem lehetsz éppen az erény példaképe. Mondd már el nekem, mit szólnál, ha Isten nyakon ragadna, amikor éppen valami rosszat akarsz csinálni? Mi lenne, ha minden cselekvésünket valaki fentről kontrollálná és korrigálná? Mi lennél te akkor? Egy báb, semmi több. Isten meg egy önelégült sakkjátékos, aki kénye kedvére pakolgatná a bábukat, ahová akarja. Agyra se lenne szükséged, ha Isten mindent intézne helyetted. Minek erkölcsi ítélőképesség, minek a rend, minek bármi emberi, ha úgysem csinálhatod, amit akarsz! A döntés így viszont az embernél van. Paradicsomban vagy pokolban akar élni. A zsidók története egyébként pont jó példa. Ha Isten parancsait követték, akkor jó sorsuk volt, amikor elfordultak tőle, akkor érték őket a megpróbáltatások, az egész Ószövetségben végig vonul ez. De nem Isten fordult el tőlük, hanem ők Istentől. Tudja a jót az ember, mégis teszi a rosszat. Hát akkor fogadja el a következményeit is! A manna esőt is úgy kell értelmezni, mint Isten ajándékát, azt adta, amire szükségük volt. Csakhogy a zsidók nem azért éheztek, mert a világ másik fele degeszre ette magát, velük nem törődve! Ez a példa a hitben való megmaradásról szól, semmi köze a szociális igazságtalanságról, amiről te szövegelsz és ami az emberi önzés következménye. Talán jártál iskolában és tanultatok verselemzést is. Ha nem rémlene, az irodalmi alkotásokat a saját műfajuk szerint kell értelmezni. A Bibliában számos műfaj van, még szerelmes szövegek is, ahol a menyasszony egy város.. Kész röhej, mi?
2020. jún. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%
# 11-es Hát ezen jól elszórakoztam! Persze, persze! Nem a te hibád, ugyan mi közöd neked ahhoz! Akkor meg ne szövegelj, hogy vannak szegények!!! Hát ezért vannak, mert te így is megveszed azokat a holmikat, amiket azok a szerencsétlenek készítenek! Támogatod a pénzeddel az egész kizsákmányoló rendszert! Odadobsz a szerencsétleneknek 10 centet egy ruháért, miközben tömöd a kereskedők zsebét.. De hát ide születtél, ők meg oda.. Gondolom, nem cserélnél velük. Nézzél tükörbe, te szegények "védelmezője"!
2020. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

"# 11-es Hát ezen jól elszórakoztam! Persze, persze! Nem a te hibád, ugyan mi közöd neked ahhoz! Akkor meg ne szövegelj, hogy vannak szegények!!! Hát ezért vannak, mert te így is megveszed azokat a holmikat, amiket azok a szerencsétlenek készítenek! Támogatod a pénzeddel az egész kizsákmányoló rendszert! Odadobsz a szerencsétleneknek 10 centet egy ruháért, miközben tömöd a kereskedők zsebét.. De hát ide születtél, ők meg oda.. Gondolom, nem cserélnél velük. Nézzél tükörbe, te szegények "védelmezője"!"


-------------------


Nem az én hibám, ugyanis nem én határoztam meg a szegények fizetését, ahogy nem te sem. A fizetésüket a munkaadójuk határozzák meg. Feltehetőleg saját magadat sem tartod hibásnak azért, hogy ha te megveszel egy Converse cipőt, azt mennyiért varrták össze.


A vásárló nem a kizsákmányolást támogatja, hanem tisztességesen kifizet egy összeget. Az, hogy a kifizetett pénzt a cég hogyan osztja el a vezetőség és a munkások között, abba a vásárlónak beleszólása nincs.

2020. jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%
A 12-es kommented megint ránézésre marhaság, mivel ismét azt magyarázod ki, hogy az istened miért nem segít az éhező gyerekeken.
2020. jún. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
#14 Arról beszéltünk, hogy Isten miért "hagyja", hogy vannak szegények... Talán akkor röviden összefoglalom: a szegénység szociális kérdés. Isten ugyanúgy nem felelős senki szegénységéért, mint ahogy senki gazdagságáért sem. Gondolom, senki nem gondolja, hogy Istennek bármi köze van ahhoz, ha valaki ma meggazdagszik például Magyarországon. Ebből a kérdésből ezennel ki is léptem.
2020. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"#14 Arról beszéltünk, hogy Isten miért "hagyja", hogy vannak szegények... Talán akkor röviden összefoglalom: a szegénység szociális kérdés. Isten ugyanúgy nem felelős senki szegénységéért, mint ahogy senki gazdagságáért sem. Gondolom, senki nem gondolja, hogy Istennek bármi köze van ahhoz, ha valaki ma meggazdagszik például Magyarországon. Ebből a kérdésből ezennel ki is léptem.


---------------


Érthető az álláspontod, csakhogy ez maszlag.


Isten előre látta, hogy milyen világ lesz, erre teremtett. Atyának nevezi magát, de nem foglalkozik a termtményeivel.


Vagyis Isten pontosan úgy viselkedik, mint a cigányok, akik csinálnak egy rakás gyereket, aztán leszarják azokat. Vajon nem a szülő a felelős-e részben azért, mert a cigánygyerek majd lopni fog?


Mosdathatod Istent amenyit csak akarod, ígyis elég mocskos, kell még egy kis szappan rá!

2020. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!