Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a tíz király, akinek még...

Ki a tíz király, akinek még fel kell emelkedni?

Figyelt kérdés
Egy kérdésnél olvastam egy hozzászólást, abban szerepelt ez a kifejezés.

2020. jún. 20. 10:47
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
23%
Ennyi tájékozatlant egy kupacban . Jelenesek Krisztus második eljövetelet es a vilagkorszak végét jelzik . A szent templomot újra felepítik bevezetik az áldozást , ez sem törtent meg , egy mecset Al-aksa útban is van . Vatikán Róma elpusztul , gazdasagi csődök jarványok modern haborúk kezdődnek sokasodnak a hamis megvaltó rendet tesz es bevezeti a vilagkormanyt es vilagbékét hírdet , majd kinyilatkoztatja hogy ő maga az isten . Ennek most vagyunk az elején , káosz pusztulas rombolás ez a tempo fog gyorsulni.
2020. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. jún. 20. 13:05
 13/51 anonim ***** válasza:
32%

Sajnálom, hogy a Jelenések könyvét már megtörtént, és jelképes események sorozatának nevezik némelyek. A Jelenések könyve a messzi jövőbe viszi olvasóit, hogy Istennek az emberiséggel kapcsolatos szándékáról teljesen átfogó látomást adjon. Ezért nem a János idejében történteket tárgyalja, hanem összhangban van az utolsó napokban történő eseményekkel, amelyet más irások is emlitenek. Isten háborúja sem történt még meg, pedig arról is szól a könyv, ezért nem lehet már megtörtént események sorozata.


János i. sz. körülbelül 96 táján, tehát megközelítőleg 26 évvel Jeruzsálem pusztulása után írta a Jelenések könyvét. Tehát már ezért sem lehet azzal az idővel kapcsolatos. Ez a könyv pedig a vége az Isteni szándék megvalósulásának körülményeiről.

Sátán levettetése sem akkor történt meg, tehát nem lehet régebbi történet.

Az angyal megjelenése az örökké való jóhirrel is ekkor jelenik meg, és az utolsó napok jelei között ott van, hogy az egész lakott Földön kell hirdetni, angyali támogatást kapnak akik végzik.

ez van teljesen összhngban az irásokkal.


Sajnálom, hogy sokan igy gondolják, és azt hogy ez egy "vallásnak" a kitalálása, holott benne van a Bibliában, TEhát nem emberek találták ki.

2020. jún. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A válaszolók problémája abból fakad, ahogy látszik is, nem pontos a kérdés, hiányzik az előzmény. :) Mások is megteszik, nyugi, nem gond. Pláne, hogy a "vallás" témakörön belül nem jelölsz meg "címzetteket", ami azért is fontos lenne, mert itt olyanok is hozzászólnak, akik egyik vallásnak sem tagjai, csak csúfolódni járnak ide azt élvezve, hogy megbánthatnak embereket. :)

Aki viszont jártasabb a témában, és ismer más álláspontokat a sajátján kívül, az sejti, mi a kérdés. És ez is látszik. Eddig ez neked szólt csak. :)

De a kérdésekre válaszolva: a tíz király a Bibliában olyan tíz király, akik az ókori Római Birodalom valószínűleg földrajzi területén - mások szerint "szellemi" örökségében lesznek királyok. Még nem tudjuk pontosan, kik ezek, mert jelenleg nem királyok vezetik az országokat ezen a meghatározott földrajzi területen. Legalábbis nagy befolyásuk a történésekre nincs. A RB földrajzi területe egyértelmű, a "szellemi" öröksége sokak szerint az EU. A kettő ugye nem fedi egymást. Az EU-n belüli királyok és királyi leszármazottak helyzete azonban elég érdekes - ebbe most nem mennék bele, mert másik téma felvetése erre konkrétan talán jobb lenne.

Ami biztos viszont, hogy nem országok vezetőiről van szó, mert akkor azt írta volna a Jelenések könyve 17. fejezetében János, hiszen már akkor is ismerték a demokráciát is elég régen, még Dániel könyvének keletkezése előtt (akármelyik dátumot nézzük erre vonatkozóan). Szóval ha nem királyt akart volna írni, akkor nem azt írja, hanem mást.

A bibliai tíz királyról még Dániel könyvének 7. fejezetében is olvashatsz.

2020. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Megírtam, hogy számomra mi volt az előzménye ennek a kérdésnek.

Egyszerűen egy másik helyen a GyK-n olvastam.

Amúgy számomra semmit nem mondott, ezért kérdeztem rá.


Nem akartam megjelölni, hogy kihez szóljon a kérdés, mivel mindenkihez, illetve bárkihez szól, szólhat.


Amikor olyan kérdésem van, amely kifejezetten egy csoporthoz szól, akkor nekik "címezve" teszem fel azt.


Arról nem tudom, hogy tehetek-e, hogy mások a kérdésem alatt piszkálják egymást.


Nekem ilyen célom nem volt, csak érdeklődtem.

2020. jún. 20. 14:45
 16/51 anonim ***** válasza:
82%

"Isten háborúja sem történt még meg, pedig arról is szól a könyv, ezért nem lehet már megtörtént események sorozata."


A probléma azzal van, hogy nem azt a kérdést teszed fel, hogy a Jel-ben szereplő képeket hogyan lehetne értelmezni, hanem neked van egy elképzelésed, amihez próbálod igazítani a magyarázatokat. Az egész Jel szimbolikus könyv, ha a fenevad meg a könyv megevése jelképes, simán lehet, hogy Isten háborúja is az, és már teljesedett, a preterista (múlt idejű) kommentárok erről feltehetően tudnának mesélni. Másrészt, ha bizonyos eszkatologikus (végidei) látomásokat ki is tolunk a jövőre, (pl. végítélet) vitán felül áll, hogy az látomások többsége az ókorra vonatkozik, mivel a könyv önvallomása szerint olyan látomások vannak benne, amik hamar teljesednek.


Személyes véleményem szerint egyébként az eszkatologikus részekből (így Isten háborúja), semmi sem lesz, ugyanis úgy látom, hogy Isten nem létezik, a Jel pedig egy abból a halom apokalipszisből, ami zsidó és keresztény körökben keletkezett, amihez egy valószínűsíthető magyarázat a preterizmus, amiben szintén vannak különbségek, hiszen van olyan vélemény, ami szerint a Jel 17-ben szereplő asszony a Jeruzsálem.


A Sátan levettetéséről szóló témát meg javaslom, beszéld meg a keresztényekkel, biztos lesz olyan, amivel tudják cáfolni az 1914-es hülyeséget. 😁

2020. jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
0%

A 10 király amely már Dán. 7,23-24-ben előfordul ahogy próféciamagyarázók már korábban felismerték - Európára - az európai nemzetekre - való utalás.


"Így szóla: A negyedik állat negyedik ország lesz e földön, a mely különb lesz minden országnál, és megeszi az egész földet, és eltapodja és szétzúzza azt. A tíz szarv pedig ez: Ebbõl az országból tíz király támad,..." Dán. 7,23-24


Az ókori római birodalom azon utódállamairól, népeiről van szó amelyek a római birodalom bukása után alakultak ki és később jórészt fontos szerephez jutottak egyszer a középkorban illetve a legvégső időben is Jézus Krisztus 2. eljövetele előtt fontos szerephez jutnak!


Üdv: Gábor

2020. jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
83%

"A 10 király amely már Dán. 7,23-24-ben előfordul ahogy próféciamagyarázók már korábban felismerték - Európára - az európai nemzetekre - való utalás."


Ez adventista magyarázat, ami arra alap, hogy a később kinövő kis szarvat majd rámagyarázzák a Katolikus Egyházra. Valójaban a tíz szarv a hellenista uralkodókat jelentheti. Elég meggyőző tud lenni, csak hamis.

2020. jún. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
0%

18-asnak


A negyedik ország szerinted kicsoda? Elmondanád milyen hellenista uralkodókat kellene azonosítanunk?! - és miért?!


Üdv: Gábor

2020. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
83%

"A negyedik ország szerinted kicsoda? Elmondanád milyen hellenista uralkodókat kellene azonosítanunk?! - és miért?!"


Ezt a témát valójában nem velem kellene megbeszélned, hanem a teológusokkal. Csak azért szóltam, mert én annak idején az adventistákhoz jártam, és ott Dániel könyvét jóskönyvként használák, és ezt a magyarázatot tanították ott is.


Azonban katolikus és református kutatók megegyeznek abban, hohy Dániel könyve késői keletkezésű - i.e. 2. századi, - könyv, a 7. fejezetben pedig a babiloni, a méd, a perzsa és a görög birodalomdól van szó. A tíz szarv a hellenista uralkodókat jelképezi a tizenegyedik, kis szarv pedig IV. Antiochos Epiphanes, aki erőszakosan hellenizálni akarta a zsidókat.

2020. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!