Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényekhez szól a kérdés:...

Uyscuti kérdése:

Keresztényekhez szól a kérdés: Ki olvasta már el a teljes Bibliát?

Figyelt kérdés

2020. jún. 21. 06:31
A kérdező szavazást indított:
Elolvastam már a teljes Bibliát
Csak részleteket olvastam belőle
Még soha nem olvastam
36 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Szia,

Én elolvastam már többször is. Meggyőződésem, hogy a Biblia olyan kincseket rejt, melyek első olvasásra nem láthatók, hanem komoly és mély tanulmányozása kell ahhoz, hogy felszínre kerüljenek. Azt tapasztalom, hogy ahogyan az ember változik az Isten igéje által, ahogy egyre több dolgot ismer fel az életében amin változtat, úgy formálja Isten az értelmét hogy képes legyen egyre több dolgot felismerni a Szentírás üzenetéből is. Én egyre több szakaszban fedeztem fel Krisztust az Ószövetségben, ahogyan például Pál apostol vagy Júdás apostol is tette. Megdöbbentő számomra, hogy a Szentírás tudomány is így tesz, egyre több olyan kézirat kerül elő, ami egyértelművé teszi: Jézus Krisztus a főszereplője az Ószövetségnek is. Figyelmetekbe ajánlom a legújabb fordítású Újszövetségi Szentírásokat különös tekintettel a Júdás levele 5. versére. Örömmel várom az új Ószövetségi mintaszöveget a Biblia Hebraica Quintát is melyet majd élmény lesz fordítani!


Üdv. Péter

2020. jún. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Többször is elolvastam, módszeresen tanulmányozva. Több forditást is.
2020. jún. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
10%

Érthetetlen, hogy Péter megint lelett pontozva.

Most mi Rosszat Mondott?

2020. jún. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

Én is elolvastam többször, 3-szor a teljes Bibliát, egyszer pedig az Újszövetséget, tehát összesen 4-szer olvastam végig, ráadásul minden esetben különböző fordításaban.


Ma ateista vagyok.


Ezt csak azért mondom, mert néha a nagypofájú keresztények azzal érvelnek, hogy egy igazi hívő sosem lehet ateista. Hát, én az lettem.


Időpocsékolás volt ennyit foglalkozni a Bibliával, meg úgy általában a kerszténységgel, viszont annyi előnye lett, hogy olyan ateista lettem, aki alkalmas hitvitákat folytatni, mivel nagyjából tudom, mi van a Bibliában.

2020. jún. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Végig sosem olvastam az egészet, csak az Újszövetséget.
2020. jún. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

"mert néha a nagypofájú keresztények azzal érvelnek, hogy egy igazi hívő sosem lehet ateista".


Érthető, hiszen ha valaki nem szellemmel olvassa és kutatja az értelmét az igazságnak, sajnos megbotránkozhat, és hátat fordit a Teremtőnek.

Jézus esetében is történt ilyen, amikor olyan szavakat használt, amit szószerint vettek, nem ástak a mondani valója mélyére, és elhagyták, nem követték tovább. Akkor tudunk valakit, vagy valamit igazán mérlegelni, ha ismerünk hátteret, miérteket. Ha felületesek vagyunk, és csak azt látjuk, ami a szemünk előtt van, akkor másként fogjuk elbirálni, mint ha a dolgok mőgé nézünk.

2020. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Én ugyan agnosztikus vagyok, és ritkán járok templomba, de számomra felfoghatatlan, hogy valaki hívőként, rendszeres templombajáróként hogyhogy NEM olvassa el... Hogy nincs igénye rá? Teljesen máshogy tekintek a prédikációkra, meg úgy általában átértékelődött a gondolatvilágom a hitről, amióta olvastam - nem utolsó sorban kultúrtörténeti szempontból is rendkívül figyelemreméltó. (De azt nem tervezem, hogy újra minden betűjét elolvasom, egyes részekkel szeretnék ezután foglalkozni, de már van mihez viszonyítani, kontextusba helyezni stb.
2020. jún. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Félig egyetértek az utolsóval. Tényleg borzalmas, amikor valaki képmutatóan nagyon jó embernek tartja magát, mert ő hithű keresztény, közbe semmit nem tud a Bibliáról. De viszont az sem jó, ha valakire ráerőltetjük vagy azt mondjuk, hogy nem lehet keresztény, mert nem ismeri a Bibliát, vagy amikor a szektások ráerőltetik a gyerekeikre, hogy minden nap olvassák a Bibliát, amivel csak rosszat tesznek, mert később vagy fellázad vagy nem fog megkérdőjelezni semmit.


Valahol a középutat kell megtalálni és minden emberről egyénileg kell ítéletet mondanunk, ahelyett hogy az alapján, hogy olvasta-e a Bibliát vagy nem.

2020. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%

"Érthető, hiszen ha valaki nem szellemmel olvassa és kutatja az értelmét az igazságnak, sajnos megbotránkozhat, és hátat fordit a Teremtőnek.


Jézus esetében is történt ilyen, amikor olyan szavakat használt, amit szószerint vettek, nem ástak a mondani valója mélyére, és elhagyták, nem követték tovább. Akkor tudunk valakit, vagy valamit igazán mérlegelni, ha ismerünk hátteret, miérteket. Ha felületesek vagyunk, és csak azt látjuk, ami a szemünk előtt van, akkor másként fogjuk elbirálni, mint ha a dolgok mőgé nézünk."


-----------


Tévedésben vagy, ugyanis biblaolvasás előtt többször is letérdeltem, és kértem imában a Szentlélek segítségét. Mikor pedig befejeztem az olvasást, utána megköszöntem az Istennek a tanítást. Tehát ez ez egy kersztény téveszme, hogy mi azért lettünk ateisták, mert nem csináltunk valamit jól.


Állítom, hogy több ateista sokkal nagyobb hívő volt, mint azok, akik büszkék arra, hogy milyen erős a hitük. Charles Darwin teológiát tanult, ha jól tudom, papnak is készült, de kiábrandult a vallásból. Richard Dawkins kiskamaszként mélységesen vallásos volt, de kb. 15 évesen nem volt hajlandó már letérdelni már a templomban. Nem az ateistákkal van a baj, hanem a hívőkkel, akik nem képesek felnőni, hanem hisznek abban a mesevilágban, amit a Bibliában olvasnak.


A hívők többsége amúgy nem is tudja, hogy miben hisz, a gyülekezetben is volt olyan, aki egyszer sem olvasta végig a Bibliát.

2020. jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9

Milyen vallású voltál és miért veszítetted el a hited, ha szabad kérdezni?

2020. jún. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!