Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Várni vagy válni? Csak hívő...

Várni vagy válni? Csak hívő keresztények véleménye érdekel.

Figyelt kérdés

Azért nem a párkapcsolatokhoz írom, mert csak hívő keresztények véleménye érdekel, mit tennének a helyemben.

Több, mint egy évtized után, tavaly fél évre elköltözött a férjem, mert szerinte nem volt elég a teljesítményem (szerintem meg ő vált teljesen passzívvá és járt egyre kevesebbet haza). Az első felháborodásom után udvaroltam neki, meg igyekeztem, végre hazaköltözött, megegyeztünk, és minden happynek tűnt. Erre alig pár hónapra rá megcsalt, így első mérgemben elküldtem. Sírt, hogy megbánta, de mire meg tudtam bocsátani, kiderült, hogy hiába mondta az ellenkezőjét, a nője azért azóta is megvan. Nekem gyanús, hogy igazából neki egy nyitott házasság lenne nagyon kényelmes és nem akar dönteni, sőt ezt normálisnak tartja, hisz "mindenki így csinálja". Most fél éve megint külön élünk (ezt a járványosdit is egyedül csináltam végig, sőt sokszor napokig nem értem el). Sosem tudom, segítségre szorul-e, ahogy előadja önsajnálatában, vagy csak szimplán hülyére vesz. Nem tudom, meddig reménykedjek, hogy hátha megváltozik, ha újra megalázva magam előbb szeretem, vagy pont bűnrészes vagyok, ha becsukom a szemem, hiszen nem volt őszinte a bűnbánata. Kisgyerekeink is vannak, akiknek valami rendezettebb élet és példa kellene, nem ilyen szappanopera egy folyton síró anyával. Anyagilag függetlenek tudnánk lenni kicsit szűkebb nadrágszíjjal, de persze könnyebb és biztonságosabb ketten.

Nem tudok jót választani, de ha nem választok, az is rossznak tűnik. Sokszor kísért, hogy én is mást keressek, ennyire felemás iga helyett valaki tényleg hívőt, ha talán létezik valahol, aki tudná értékelni azokat az ajándékokat, amiket ő nem, de gyanúsan ez se ilyen egyszerű csere vagy jó, na persze pláne nem, ha házas maradok - bár lehet, "hivatalosan" utána se. És ezzel persze a férjemről is kvázi lemondanék, akiért pedig felelősséget vállaltam, de lassan már azt sem tudom, kicsoda valójában. Szerintetek mi ilyenkor a helyes? Persze nem ez alapján fogok dönteni, csak talán segít kijutni a körbe-körbe járásból.



2020. jún. 23. 20:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
A házasság arról szól, hogy hűségben tartotok ki egymás mellett életetek végéig. A párod ezt a hűséget sokszorosan megszegte és még csak nem is akarja ezt a házasságtörő életmódot feladni. Hogy érvényteleníthető-e a házasság, az egyházjogi kérdés, itt senki se tudja megmondani. Viszont minden probléma nélkül élhetsz tőle külön, talán jobb is lenne számodra.
2020. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%

A kereszténységben gyakorlatilag nem lehetséges válás, csak különélés.

Együtt meg azért nem javasolt, mert ő már nem fog megváltozni.

Ez van.

Mivel nincs válás, nem kérhetsz hivatalosan tartásdíjat, csak a jóindulatában bízhatsz.

2020. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%

"Mivel nincs válás, nem kérhetsz hivatalosan tartásdíjat, csak a jóindulatában bízhatsz."

Mi köze a kettőnek egymáshoz? Polgári válás természetesen van és kérhet tartásdíjat is. Egyházi válás nincs, a kettő nem ugyanaz.

2020. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
Van közös gyermeketek?
2020. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

A polgári válás automatikusan azt is jelenti, hogy megszegted az egyház szabályait.

Nincs kibúvó és kiskapu, ezzel nem szórakozunk.

A keresztény házasság egy életre szól.

2020. jún. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

#5

Jó, erre mutass bizonyítékot, mert szerintem hatalmas hülyeséget írsz.

A polgári házasságnak semmi köze a szentségi házassághoz, az egy szerződés az állam előtt. Ha valaki polgárilag összeházasodik, az keresztény szemmel még nem házas szerintem. Ezért ha polgári úton elválnak, azzal se történik semmi, nyugodtan megtehetik. Noha egyházilag továbbra is házasok, ezért nem élhetnek párkapcsolatban.

2020. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%
Elválnék, mert a gyermekeimnek sem ilyen párt vágynék, ne ezt lássák példának. Légy erős!
2020. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem katolikusok vagyunk, úgyhogy egyházjogilag nálunk el lehet válni, aztán akár egy úrvacsora után újraházasodni. És a lelkészünk szerint az üdvösségünk sem múlik ezen, hisz azt nem a pontozásosan osztják. De engem nem az egyházjog érdekel, csak a lelkiismeretem, a Biblia útmutatása meg valami tanulság, ha akadna. Hátha van itt olyan aki okosabb nálam vagy átment hasonlón.
2020. jún. 23. 21:52
 9/21 anonim ***** válasza:
45%

Akkor sajnos nem olyan gyülekezetben vagy, ami a Biblián keresztül követi Isten :( Jézus szerint nincs válás. A katolikusoknál sincs válás, esetleg azt állapíthatják meg, hogy bizonyos tényezők miatt nem jött létre a házasság.

A lelkiismereted jól működik viszont, nem a felekezetedre hallgat, hanem Jézusra.

2020. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

A Biblia szerint nincs válás, csak esetleg különélés.

Ha nem katolikus vagy, ebben a felekezetben ezt már lehet, hogy megváltoztatták.

De a Biblia szerint akkor sincs válás... tehát újraházasodás sem.

Döntsd el, hogy kit követsz.

2020. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!