Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliának van valami "olvasm...

A Bibliának van valami "olvasmányosabb" verziója?

Figyelt kérdés

**Ha a kérdésem nagy butaság, vagy bántó vagy hasonló akkor elnézést, nem sokat tudok ezekről a dolgokról.**


Nem vagyok hívő, de érdekel a vallás. Szoktam olvasni a kereszténységről, és már nekiveselkedtem a Bibliának is többször, de őszintén szólva az Édenkert utáni részig jutottam nagyjából, aztán mindig beletörik a bicskám. Maga a szöveg túl érthetetlen, fárasztó. Több ismert fordítással is próbálkoztam, egyik se bizonyult jobbnak.

Amire kíváncsi lennék, hogy nincs ebből valami átdolgozott, könnyebben olvasható változat? Szívesen megismerném a bibliai történeteket, a könyv tartalmát, de így nem megy.

Hallottam azt is hogy a Biblia nem így működik, hogy az ember leül és elolvassa... logikusnak tűnik, de akkor hogyan működik, ha nem forgatom kiskoromtól kezdve és nem jártam hittanra, senki nem tanította meg hogy mi van benne?

Hogy érdemes ennek nekiállni, ha az ember csak felnőttként, érdeklődésből szeretné megismerni?


2020. jún. 24. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezd az Újszövetséggel a Káldi-féle fordításban, talán ez a legolvasmányosabb.

Ha kimondottan bibliai történetek érdekelnek még közérthetőbb, egyszerűbb formában, akkor vannak gyerekeknek szóló bibliai könyvek. Ezek az ismertebb történeteket mesélik el.

2020. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hozzá tudsz férni akkor gyermekbiblia,vagy iskolai hittan könyvek.
2020. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is azt ajánlom, hogy az Újszövetséggel kezd, mert annak a fényében, magyarázataiban, talán érthetőbb lesz az Ószövetség is. Valamint én ezt a sorozatot ajánlom még neked. (BibleProject) Sajnos a fordítások lassan haladnak, de ha tudsz angolul, akkor rengeteg témában vannak videóik és pont az volt a sorozatuk lényege, hogy segítsenek végig olvasni a Bibliát, azáltal, hogy bemutatják a könyvek szerkezetét, felhívják a figyelmet az összefüggésekre, hogy érthetőbbé váljon egy kicsit a könyv, amit olvasol. Tehát: Magyar https://www.youtube.com/channel/UC9KdiGtGXKC-4wa8sfjxSJw/vid..

Eredeti Angol: (egyébként, sokhoz van magyar felirat) Direkt a lejátszási listát linkelem, mert ott már rendszerezve vannak a videók. https://www.youtube.com/user/jointhebibleproject/playlists

2020. jún. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért van olyan sok kegyetlen dolog az ószövetségben?
2020. jún. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Próbáld meg ezt: [link]


Képek vannak benne, de nem gyerekeknek készült "képes Biblia", ezt felnőttek olvassák. Olvasmányos fordítás, ki vannak emelve fontos részek, és képekkel illusztrálva van sok helyen a történet.

2020. jún. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tgt ***** válasza:
Nem értem, mi olyan bonyolult a Bibliában. Ha modern fordítást használsz, akkor kifejezetten élvezetes olvasmány. Érdemes elölről kezdeni, mert a történetek egymásra épülnek. Ha egyszerre mindig csak keveset olvasol belőle, mondjuk minden nap egy fejezetet, akkor az még bőven feldolgozható.
2020. jún. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! :)
2020. jún. 25. 07:30
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

Omega Kiadó: Gyermekbiblia, vedd ki könyvtárból. Édesanyám 60 év felett olvasta el, mert ő is nehéznek tartotta a Bibliát. Tetszett neki, végigolvasta. Szerintem is jó, felnőttnek is.

A Biblia szó jelentése könyvek. Vagyis nem egy könyv, hanem 66 iratból áll. Tehát nem úgy kell olvasni, mint egy regényt, az elejétől. Hanem mint előttem is írták, Jézustól érdemes kezdeni és az Újszövetségi iratok megismerésétől.


Olyan Bibliát érdemes venni,amiben megvannak a hivatkozások más igerészekre, az Ó és Újszövetségből, így sok összefüggést, visszautalást megérthetsz. Sajnos sok új kiadásban elhagyják a hivatkozások feltüntetését, míg a régebbi típusokban ott van.

Hivatkozást tartalmazó kiadás pl.

Újszövetség/Zsoltárok könyve (csak ez a keményfedeles a jó)

[link]


Károli Standard

[link]

2020. jún. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 KZitus ***** válasza:

Szia

Eleve ne úgy indulj a Biblia olvasásának, mint általában az egyéb könyveket szoktuk olvasni. (Már az is dicséretes, ha belekezdtél ebbe a vastag, 66 könyvből álló "könyv" olvasásába).Lehet, amikor olvasod vannak olyan fejezetek, amelyek unalmasnak tünnek, pl. a nemzetségtáblázatok. Viszont gondolj olyan emberekre, akik ezeket a részeket használják fel annak kutatására, és bizonyítékok találására, miszerint Krisztus milyen leszármazási ágon született a földre. Ha Isten ezt a részt kihagyta volna, nem lenne írásos bizonyíték a rá (Krisztusra) vonatkozó próféciák bizonyítékára. Így van ez a többi "unalmas"-nak tűnő résszel is.

Nézz ebbe bele, hátha megtetszik a nyelvezete: [link]

Az elején a bevezető, és a végén a függelékek segítségedre lehet egy-egy téma jobb megértésében, hiszen ott az egész Bibliából össze van szedve a bizonyíték.

Ez is a segítségedre lehet, ha kell: [link]

2020. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Korábban elfelejtettem leírni, de én még ezt az oldalt ajánlom: [link] Itt 6 fordítás van fenn egyszerre, könnyen válthatsz is fordítást, ha egy szövegrész nem világos, és több verzióban is megakarod nézni. Fent van a Katolikus Neo-Vulgáta,(KNB) de a protestáns régebbi Revideált Károli is(KG), meg az új 2014-es (RUF) is. A KNB-nek meg a RUF-nak, már frissebb a megfogalmazása, mint a régi Károlinak, ha esetleg korábban azt olvastad. (Bár bevallom, én leginkább a régi Revideált Károlit szeretem olvasni, de hát kinek mi. A lényeg, hogy az értelme átjöjjön a szövegnek.) Valamint az Újszövetség görög szövegei is fenn vannak az oldalon és meglehet nézni a szavak jelentését egyenként.
2020. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!