Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tanúk és a mormonok miért...

DarthPlagueis kérdése:

A tanúk és a mormonok miért nem keresztények?

Figyelt kérdés

Ők is Krisztus hívők nem? Csak másképp hisznek, mint a történelmi egyházak. Sőt, az egyházak közt is megvannak a különbségek. Kinek van igaza? Egyáltalán ki számít kereszténynek? A katolikus keresztény? És az adventista? Na és a hitgyülis, ami egyértelműen biznisz egyház? Hol itt az igazság? Hol a krisztusi szegénység és egyszerűség?

Mindegyik felekezetnek megvan a maga érve a saját igazára, de attól az még nem biztos, hogy az igazság. A protestáns vélekedés például az, hogy Krisztus egyháza láthatatlan, több felekezet is beletartozik. Mely egyházak alkotják Krisztus egyházát? A katolikus beletartozik?



2020. jún. 27. 16:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
4%

Ezt neked kell továbbítanom:


Mal 3,5

Mert ítéletre indulok hozzátok, és gyors tanú leszek a szemfényvesztők ellen, a paráznák és hamisan esküvők ellen, és azok ellen, a kik megrövidítik a munkásnak bérét, az özvegyet és árvát, és a kik nyomorgatják az idegent, és nem félnek engem, azt mondja a Seregeknek Ura.

2020. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Én személy szerint kereszténynek tartanám őket, de Jehova Tanúi szigorúan teológiai értelemben azért nem azok, mert elvetik a Szentháromságot és Jézus isteni mivoltát. Mivel rengeteg ága van a kereszténységnek, itt szokták a határt meghúzni, hogy ki az, aki még beletartozik, és ki az, aki már semmiképp.

A mormonokkal gondolom az a baj, hogy ők aztán tényleg minden maszlagot hozzácsaptak a keresztény alapokhoz (Mormon könyve stb.), de azzal annyira nem vagyok képben.

2020. jún. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Ki számít kereszténynek? Aki követi Krisztust és vallja az apostolok hitét. Előbbi cselekedetekben nyilvánul meg, utóbbit pedig a Níceai Hitvallás foglalja össze.
2020. jún. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2%
Jézus szegény volt? Nem is tudtam. Ő tudott róla, vagy ez csak számodra kijelentett titkos tan?
2020. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
23%

Tudod, mielőtt Tanú lettem, alaposan megvizsgáltam a Bibliát, és akkor még nem volt más csak a Katolikus, és Református Biblia, amit ma sem utasitok el teljesen, ha vizsgálódok. Nem fogadtam szivesen a Tanukat, jó lehet nem is tudtam semmit Róluk. Ezért mielőtt véleményt mondok, utána járok dolgoknak.

Maga az egyház is elismeri, hogy a Háromság konkrétan semmilyen módon nincs benne a Bibliában. Sőt, Bibliával foglalkozó szaktekintélyek is határozottan utasitják el azt. Még sem támadják ekkora hévvel ezeket. DE ennek is meg vannak a Bibliában leirt okai.

Érdekes, hogy a 30 éves szolgálatom során nem minden ember volt aki ebbe kötött bele, a Tanúkkal kapcsolatosan. Sok sok ember nem hiszi el a háromságot, még a Katolikus hivők között sem. Az egyiknek ez a kifogása, a másik embernek meg más a kifogása. Sokan vannak jó kapcsolatban a Tanúkkal, annak ellenére, hogy maradnak a vallásukban. Békében élünk egymás mellett.

Édesapám a halála előtt, pedig katolikus volt, azt mondta, hogy a Tanúk vannak a helyes úton. Meglepetten ért ez a kijelentése. Mert kezdetben Anyukámmal, nagyon ellenségesen fogadták el, hogy Tanú lettem.


Semmilyen Bibliai ismeretem nem volt, csak amit Innen onnan hallottam az egyházban, reformátusnak kereszteltek, de a Katolikus egyház felé hajlottam. Nem sokkal a rendszer váltás után, már bejegyzett egyházként engedélyük volt a hitük gyakorlására. Ekkor találkoztam velük, és beszélgettünk. Elkezdtem velük a tanulmányozást, és bizony magam is megdöbbentem, mennyi mindent nem tudok. Voltak kételyeim, amiket magam oszlattam el, bizonyitékokkal.


Meglepetésemre az egyik katolikus Bibliában olvastam, hogy az Isten nevét, valóban nem irták bele, ilyan olyan okokkal. De voltak széljegyzetek, ahol megemlitették, hogy Isten neve ott van. Többek között más országokban forditott Bibliákban is, mint a Skandináv egyházakban is.

Károli volt annyira kedves, hogy nem mindenhonnan irta át az ÚR, vagy Isten szavakra, A régebbi forditásokban sokkal többször benne volt, mint a Mostani kiadásokban.

Ezért azt kijelenteni, hogy a Tanúk nem keresztények, érdekes azoktól hallani, akik a Bibliában leirtak alapján, jobban eltértek az eredeti keresztény oktatástól, élettől, és a világ részévé lettek.

2020. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%

4

Jézus nem is számitott az elit réteghez, ahogy az első követőinek némelyike sem. Bár a Ruházata elárulta, hogy nem kopott gúnyába járt, mert amikor a felsőruhájára sorsot vetettek, azért tették, mert minőségi ruhadarab volt, varrás nélküli.

A szegénység fogalmát nem úgy kell érteni, ahogy sokan gondolják Jézus, vagy az első tanitványok esetében. Volt némelyikük, akik nagy Házzal is rendelkeztek, és még szolgáik is voltak. Bizony nem kis vagyonnal rendelkeztek. ezért nem kell ám azzal érvelni, hogy a kereszténynek rongyokba, és szárazkenyéren és vizen kell élnie. S Jézus idejében volt egy ládikájuk, amiben az adományokat rakták, tehát volt pénzük, fontos célokra ezt illetően. Judás meg folyamatosan lopott belőle.

Egyébként pedig ezt irja az egyik vers:

(Efézus 4:28) 28 Aki lop, többé ne lopjon, inkább dolgozzon keményen, jó munkát végezve, hogy legyen mit adnia a szükségben levőknek.


Vagy is nem az a baj, ha valakinek van megtakaritása, és becsülettel szerezte. S jó célokra adományozhat, a hitét illetően. A Bibliában olvassuk, hogy voltak amikor a kerezstények gyűjtést rendeztek, azoknak a keresztény társaiknak, akik messziről utaztak, vagy a keresztény gyülekezetben özvegyek, árvák voltak.

2020. jún. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

"Ezért azt kijelenteni, hogy a Tanúk nem keresztények, érdekes azoktól hallani..."

Annyira nem érdekes, csak egyszerű tény. Egyébként pontosan ki és mikor alapította a Jehova tanúi szervezetet Living? Csak hogy pontosabban lássunk. Mert tudomásom szerint apostolok már nem voltak a 19. században.

2020. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
24%

ki és mikor alapította a Jehova tanúi szervezetet


Majd ha megérted, és figyelembe veszed a Bibliában leirt Próféciákat, akkor megtudod, hogy ki alapitotta, és miért.

Ezt a kérdést próbálja meg sok mindenki felhasználni, hogy a "történelmi egyházakat" emelje ki választottnak, mondván hogy milyen régóta vannak.

Miközben senkit nem érdekel, hogy Isten, Jézus jelenlétéig, a pogányok meghatározott ideje alatt, nem választott Földi képvisletet.

Bizonyitja ezt az a tény is, hogy kemény kézzel a világ részeként kinevezték magukat Isten választottainak, hiszen erről a Próféciáról vagy nem tudtak, vagy szándékosan elhalgattak.


Ezért Én is megkérdezhetném, hogy a Történelmi egyházak mialapján mondják magukat választottaknak, mikor Isten kijelentette, hogy nem választ magának egy ideig ilyet. S a Tetteik, amit műveltek, messze nem keresztény magatartást, és életet gyakoroltak.

2020. jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

Isten nem jelentett ki ilyet, Jézus egy Egyházat alapított, azt ígérte, hogy örökre fennáll, sőt még a pokol kapui se vesznek erőt rajta. Ez világosan benne van az Újszövetségben, olvasd el, javaslom.

De továbbra is várom a válasz Living a kérdésemre. Ki(k) és mikor?


A tettek megint más, nem egy jehovás vénnek és tagnak lehet a számlájára írni sok kemény dolgot, gondolom a magatok esetében nem általánosítod ezen tetteket az egész vallásotokra. Így picit képmutató, hogy mások esetén pedig igen.

2020. jún. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 MBbpg ***** válasza:
40%

#7

"Mert tudomásom szerint apostolok már nem voltak a 19. században"

Mégis miért ne lehetnének apostolok akár manapság?

"És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul: A szentek tökéletesbbítése czéljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére: Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Ő megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére:"

Efézus 4:11‭-‬13

Eszerint az apostolok a többi szolgálat mellett a szentek tökéletesítésére és Krisztus testének építésére vannak, MÍG ELJUTUNK MINDNYÁJAN AZ ISTEN FIÁBAN VALÓ HITNEK ÉS AZ Ő MEGISMERÉSÉNEK EGYSÉGÉRE. Szerinted mindnyájan eljutottunk idáig? Mindenki? Én szerintem még nem, nekem még mindig van mit tanulnom Istentől. Viszont ez azt jelenti, hogy még nem jutottunk el mindnyájan idáig, tehát még kell tökéletesíteni a szenteket, tehát még vannak apostolok.

Megjegyzem, jómagam nem vagyok Tanú

2020. jún. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!