Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Miből látjátok...

Jehova tanúi! Miből látjátok hogy az Őrtorony szervezet ,Isten szellemtől irányított szervezete?

Figyelt kérdés
2020. jún. 28. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

A HIT azért hit, mert nem kell megindokolni annak elfogadását.

Az adott hit elfogadásának indoklását kérni/elvárni több, mint logikátlanság.

Az ilyen kérdésekre helyes válasz: "onnan, hogy csak!"

2020. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Ne általánosíts. Nem minden hívő, vallásos egy agymosott egyházkövető.
2020. jún. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Már múltkor elmondtam, amit úgy látom felesleges volt.

Vagy direkt csinálod, vagy ennyire buta vagy. Az örtorony szervezet nem Istentől ihletett. A Biblia az amire mondhatjuk, hogy Istentől ihletett.

Az abban leirtakat kutatva Jézus támogatást nyújt azoknak, akiket kinevez, hogy ebből adjanak szellemi vezetést a nyájnak.

Egyszerűen direkt ezeket szajkozzák némelyek. Isten szava a mérvadó, a folyóiratok pedig segédletek.

Régóta figyelem, hogy szándékosan ezt emelik ki, csak hogy kötözködést szitsanak.

2020. jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló! Te vagy a buta mert nem írta senki sem azt hogy ihletett! Vagy nem tudsz olvasni vagy nagyon figyelmetlen vagy!

És a kérdést sem válaszoltad meg!

2020. jún. 28. 18:38
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

De megválaszoltam. Benne van a sorok között, csak nincs idézve a Máté 24:45-47.

Nem a szellem vezeti, hanem Jézus támogatja, mivel Ő feje a gyülekezetnek.

2020. jún. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem válaszoltad meg most sem a kérdést. Szerintem nem is érted a kérdést.

Megpróbálom elmagyarázni.

Te személy szerint miben látod azt hogy az Őrtorony szervezetet Isten szelleme irányítja? Milyen jelei vannak ennek? Tudsz olyat mondani ami egyértelmű jele az isteni irányításnak vagy megnyilvánulásnak a szervezetben?

És ne gyere azzal hogy nem a szellem vezeti mert ez hazugság.

Le van írva egyértelműen!

[link]

2020. jún. 28. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem ismeri a saját keresztelési szövegét, de akkor mutatom neki, mert lebutázni, meg rosszindulatú megjegyzéseket szeret tenni, csak épp azt sem tudja mit véd: önátadásod és keresztelkedésed Jehova Tanújaként, Isten szellemtől irányítottszervezetének tagjaként azonosít téged”


Tehát a kérdező kérdése helyes volt, a tanú pedig buta. Válasz pedig úgysem lesz.

2020. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Te személy szerint miben látod azt hogy az Őrtorony szervezetet"

Itt hantolódott el az eb!

Kívülálló nem tudja megítélni, hogy tényleg így történik-e, aki pedig belülről nézi, ő azért van bent, mert ez a hite.

.

A vallás már csak ilyen. Aki nem az én hitemen van, az szememben pogány, ugyanúgy, ahogy az ő hite szerint én is vagyok.

.

Harag és részrehajlás nélkül, ki tud olyat mondani elfogadhatóan, hogy az ő vallását Isten irányítja - és egyedül az övét? Ha ez lehetséges lenne, csak és kizárólag egy isten lenne minden vallás alapja, ugyanaz az egy, tehát nem lennének vallásOK. Arról már nem is beszélve, hogy az Ábrahámita valláson (Ószövetség) alapuló szekta mind ugyanazt az Istent imádja.

.

A vallások HITen alapulnak, a hit pedig valami ideológia FELTÉTEL NÉLKÜLI elfogadása.

Ha tehát valaki Manitut imádja, ugyanúgy vallásos, mint az, aki Zeuszt, vagy Jahwet.

Mivel hitről van szó, logikus boncolgatásról szó sem lehet.

"Azért vagyok ilyen vallású, mert csak!" - és innen nincs is tovább.

.

A kérdés tehát arra akar magyarázatot kapni, hogy helyes-e az adott hit.

Aki abban hisz, annak helyes, aki másban, annak helytelen, Ez oda-vissza érvényes.

Ha nem az én hitemen vagy, akkor megrögzott pogány vagy, ők pedig az én hitem szerinti Pokolra fognak jutni.

2020. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Itt hantolódott el az eb!"


Nem értek egyet!


1Péter 3:15 "...Mindig álljatok készen a védelmezésre mindenki előtt, aki a reménységetek okát követeli tőletek, de ezt szelídeny és mély tisztelettelz tegyétek."


"Kívülálló nem tudja megítélni, hogy tényleg így történik-e, aki pedig belülről nézi, ő azért van bent, mert ez a hite."


Nem megítélni akarom hanem kíváncsi vagyok! És nem is hinni akarom hanem tudni! Tudni azt hogy a tanúk hogyan gondolják hogyan látják!


"A vallás már csak ilyen. Aki nem az én hitemen van, az szememben pogány, ugyanúgy, ahogy az ő hite szerint én is vagyok."


Én nem gondolom hogy pogány lenne. Persze vannak pogányok de nem mindenki az! Véleményem szerint lehetséges különbséget tenni!


"Harag és részrehajlás nélkül, ki tud olyat mondani elfogadhatóan, hogy az ő vallását Isten irányítja - és egyedül az övét?"


Hát ami azt illeti talán az alábbi linket átböngészhetnéd!

[link]


"

2020. jún. 29. 15:44
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki igazad van! Nem lesz válasz a kérdésemre!
2020. jún. 30. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!