Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus testét a halála után...

Ha Jézus testét a halála után megsemmisítették volna akkor hogyan támadt volna fel?

Figyelt kérdés

Ha Jézust nem vették volna le a keresztről vagy pedig ha a testét nem szikla sírba tették volna hanem megsemmisítették volna pl el hamvasztották volna egy kemencében akkor hogyan támadt volna fel?


Akkor nem tudott volna feltámadni nem?



2020. jún. 29. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Szia,

Dehogynem. A feltámadáshoz nincs szükség testre. Ahogyan Krisztus mondja: "Isten eme kövekből is támaszthat fiakat Ábrahámnak." (Mt. 3:9)

Egy szemléletes látomás erről:

"Az Úr megragadott engem; elvitt engem az Úr lélek által, és letett egy völgyben. Tele volt az csontokkal. Végigvezetett köztük körös-körül, és láttam, hogy nagyon sok csont volt a völgyben, és már nagyon szárazak voltak. Megkérdezte tőlem: Emberfia! Életre kelnek-e még ezek a csontok? Én így feleltem: Ó, Uram, Uram, te tudod! Akkor ezt mondta nekem: Prófétálj e csontokról! Mondd nekik: Ti, száraz csontok, halljátok az Úr igéjét! Így szól az én Uram, az Úr ezekhez a csontokhoz: Én lelket adok belétek, és életre keltek. Inakat adok rátok, húst rakok rátok, és beborítlak benneteket bőrrel, azután lelket adok belétek, hogy életre keljetek. Akkor majd megtudjátok, hogy én vagyok az Úr! Én tehát prófétáltam, ahogyan megparancsolta nekem. Amint prófétálni kezdtem, hirtelen nagy zörgés támadt, a csontok pedig remegni kezdtek, és egymáshoz illeszkedtek. Láttam, hogy inak kerültek rájuk, majd hús növekedett, és végül bőr borította be őket, de lélek még nem volt bennük. Akkor ezt mondta nekem: Prófétálj a léleknek, prófétálj, emberfia, és mondd a léleknek: Így szól az én Uram, az Úr: A négy égtáj felől jöjj elő, lélek, és lehelj ezekbe a megöltekbe, hogy életre keljenek! Én tehát prófétáltam, ahogyan megparancsolta nekem. Akkor lélek szállt beléjük, életre keltek, és talpra álltak: igen-igen nagy sereg volt." (Ezékiel 37:1-10)

Vagy gondolj Ádám teremtésére:

"Azután megformálta az Úristen az embert a föld porából, és az élet leheletét lehelte az orrába. Így lett az ember élőlény." (I.Móz 2:7)


Üdv. Péter

2020. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Jézus ezt az emberi testét, életét feláldozta. Ellenben akkor nincs áldozat.

Ha ez a Test megmaradt volna, akkor nem lett volna feláldozva.

2020. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Ahogy Péter irta, Isten annyi testet készit, amennyit akar.
2020. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Krisztus szellemi testben elevenítetett meg, ezért ilyen szempontból teljesen mindegy, mi történt a fizikai testével a halála után. (1. Péter 3:18)
2020. jún. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem elég csoda az, ha így feltámad? Ha három nap után fél tudsz támadni, akkor a hamubòl is fel tudsz...
2020. jún. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!