Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor a Sátán fellázadt...

Amikor a Sátán fellázadt Isten ellen, akkor született meg a szabad akarat?

Figyelt kérdés

2020. júl. 1. 16:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%

Nem.


A szabad akarat előtte is volt. Inkább úgy mondanám, hogy abba is szabadon akart dönteni, amire nem kapott hatalmat, és ami elvitte a helyes útról.

2020. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

De amíg Isten tervén kívül nem volt más út, miben volt érvényesíthető a szabad akarat? Nem teljesen értem még a szabad akarat fogalmát. Vagy úgy értsem, hogy Isten útján belüli mozzanatok evilági szekvenciája volt szabadon megválasztható?


El tudod kérlek magyarázni mélyebben?

2020. júl. 1. 16:15
 3/21 Mansour ***** válasza:
68%
Szerintem igen. De én úgy gondolom, hogy ez az emberben történt meg. Sátán lázadása Isten ellen nem más, mint az a mozzanat, amikor az ember ráébredt az akaratának szabadságára.
2020. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én is így tudom elgondolni.
2020. júl. 1. 17:54
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

"De amíg Isten tervén kívül nem volt más út, miben volt érvényesíthető a szabad akarat?"

Miért ne lett volna más út? Szerintem egyszerűen addig mindenki szabadon azt tette, amit Isten akart, mert egyetértettek vele. Egyszerűen senki nem kérdőjelezte meg, hogy azt kell tenni és az a helyes, amit Ő mond. Majd jött egy pillanat, amikor valaki már nem azt tette, amit Isten akart, megkérdőjelezte és szembefordult Istennel. Mondjuk úgy, ekkor vált láthatóvá, hogy létezik a szabad akarat, hiszen lehet olyat tenni, amit Isten nem helyesel, de a lehetőség nem akkor született meg, az kezdettől fogva létezett. Ez az én véleményem.

2020. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

"Sátán lázadása Isten ellen nem más, mint az a mozzanat, amikor az ember ráébredt az akaratának szabadságára."

Tehát szerinted Sátán nem egy létező személy. Ezzel nem értek egyet, de ki hogy gondolja.

2020. júl. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 uyscuti ***** válasza:
82%
A szabad akaratot vagy más szóval döntési szabadságot az ember is és az angyalok is Istentől kapták. Rendelkeztek vele a megteremtésüktől fogva. Az első teremtmény aki visszaélt ezzel az az angyal volt , aki aztán a Sátán nevet kapta. Az ő befolyására Éva is , aztán pedig Ádám is rossz döntést hozott. Szabad akaratuk lévén önálló döntést hoztak , igaz rosszat.
2020. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

1-es vagyok


Mind az angyalok mind az emberek életében, de még a Fia életében is vannak korlátok. Ezt nevezzük hierarchikus elrendezésnek. Egyedül Isten felett nem áll senki hatalomban. Isten hozott minden élő életében korlátokat, amiket nem szeghet meg. Az ember esetében elég volt akkor, a Fa megnevezése, mint Isten hatalmának kifejezése. Addig mig nem nyúltak hozzá, elismerték a hatalmát, és azt, hogy neki van joga meghatározni, mi a rossz amit kerülne kell a teremtményeinek.


Sátán esetében más ok volt a lázadásra, Ő megirigyelte Istentől, hogy neki engedelmeskednek, és úgy gondolta, Ő jobban tudna irányitani, vezetni, nagyobb szabadságot adna dolgokban, amivel majd elnyeri a tetszését azoknak akik függetlenitenék magukat Isten vezetése alól.

Ezért neki fognak majd imádatot bemutatni, és ez a gondolat annyira tetszett neki, és hagyta elhatalmaskodni, hogy mindent megtett, hogy megszerezze ezt a hatalmat.

2020. júl. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

18:00

Igazad van, én nem személyként tekintek rá, hanem entitásként (a szellemi világ részeként), aki képes az emberen keresztül az anyagi világon belül is hatni. Az Egész részeként tekintek rá is. Nevezhetjük archetípusnak is. Tehát a Sátán fellázadása az emberi tudat születésének egy fontos stádiuma volt.

De semmiről sem vagyok teljesen meggyőződve, még keresem a válaszokat. Úgyhogy a keresztény érvelés is érdekel, ha van bárkinek kedve kifejteni.


18:01

Igen, ezt belátom. Azt kérdőjelezem meg, hogy ha a Sátán nem lázad fel, bekövetkezhetett volna-e ez a rossz döntés. Szerintem ha igen, pont azzal a döntési aktussal született volna meg a Sátán, mint eltévelyedett angyal - tehát a szabad akarat és a Sátán fellázadása szorosan összefügg. (Az angyalokra az emberi tudatosság felett álló, ható entitásokként, a tudat részeként gondolok.) Attól szemléletes a bűnbeesés története szerintem, hogy ezeket a felsőbb, szellemi folyamatokat szépen tudja szimbolikus karakterekbe foglalni.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2020. júl. 1. 18:15
 10/21 Mansour ***** válasza:
40%

"Tehát szerinted Sátán nem egy létező személy."

Dehogynem létező személy, csak éppen nem a fizikai valóságban létezik, hanem a kollektív tudattalanban... Vagy fogalmazhatunk úgy is, ahogy a kérdező írja, hogy egy archetipikus szellemi valóság. Tulajdonképpen ugyanarról beszélünk, más szavakkal.

2020. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!