Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki teremtett kit? Isten az...

Ki teremtett kit? Isten az embert, vagy az ember az Istent?

Figyelt kérdés

2020. júl. 2. 20:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Erre senki sem tud biztosat valaszolni. Szerintem az ember teremtette maganak az isteneket, de valoszinuleg csak azert gondolom igy, mert ateista vagyok. Ha vallasos lennek, mashogy gondolnam.
2020. júl. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Mi volt elobb, a tyuk vagy a tojas?
2020. júl. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Isten az embert.
2020. júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A tyúk vagy a tojás hülye kérdés. A válasz rá az evolúció. Az én kérdésem a hitre irányul, nem az élet kialakulására.
2020. júl. 2. 21:24
 5/22 pelgrim ***** válasza:
48%

“Ki teremtett kit? Isten az embert, vagy az ember az Istent?”


Az ember teremtette az Istent, Isten nem teremtett semmit, Isten az emberré fejlődött.

2020. júl. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
27%

Isten nem halott, és sosem volt az.A létezése bizonyitéka: az egész világegyetem. UFO kutatósdit játszanak némelyek, miközben 2000 éve ott az embernek a könyv, amiben a teremtés meg van írva, és, hogy a világunkon kívül mi van, és hogy épül fel.


[link]

2020. júl. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
82%

Szerintem alapvetően az Istent az ember kreálta az olyan dolgok miatt amiket nem tudott megérteni(miért létezünk pl)/ hogy manipulálhassa a népet(tíz parancsolat), de ezek alatt az olyan istenségekre gondolok amiket az ember alkotott.

Az hogy tényleg létezik-e isten nem tartom kizártnak, de azt hogy olyan isten létezik amit az ember talált ki(iszlám isten, keresztény stb..) azt elég valószínűtlennek tartom.

2020. júl. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%
Az ember teremtette az istent. A vallás is az emberi kultúra része, ugyanúgy, mint pl az öltözködés, nyelvek, művészetek. Nem mondom, hogy tök fölöslegesek a valások, de szentül hinni egy lényegében népmesében, eléggé nagy hülyeség. Számomra érthetetlen, hogy az állatos tanmeséket senki nem gondolja valóságosnak, de istent, Jézust, poklot, stb igen. Pedig mindkettőt emnerek találták ki, és nem létező dolgok.
2020. júl. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Ez gyorsan lerendezhető kérdés: Az ember egy csöppet tágabb fogalom, mint az ábrahámi vallás, úgyhogy...


Esetleg azzal a kérdéssel elfilozofálhattok még, hogy a zsidók, svábok, arabok előbb voltak, mint az istenük, én aztán bele nem ütöm az orrom, de az egész emberiség nevében ne nagyon nyilatkozgassatok, ha szabad kérnem.

2020. júl. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%
Nyilván az ember, akinek meg az agya révén élénk a fantáziája
2020. júl. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!