Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők!Miben javítanátok ezen...

Hívők!Miben javítanátok ezen az elven?

Figyelt kérdés
Tehát kb. 1 éve vagyok hívő és voltam már vigyori keresztény,majd JT-hoz hasonló,de rájöttem,hogy a szeretet tanítja az Írás.Mégpedig oly módon,hogy önmagamat kell adni,el kell fogadni önmagamat.Magyarán alázat által kell,hogy önmagam legyek.Ez eddig jó,de az a baj vele,hogy nincs hajtórugója és ezért most nem vagyok önmagam.Valamit,ezért bele kéne még rakni vagy változtatni,hogy működhessen is.Akár lehet egy teljesen más elvet is,csak az a lényeg,hogy szeretet legyen benne.

2020. júl. 3. 19:49
A kérdező szavazást indított:
Mit szívtál?
Jehova tanúja vagyok,szerintem hülyeség
Tévelyegsz!A pokol tüzén fogsz el égni!
Ehhez hasonló dolog működött nekem
A szeretet vagy van vagy nincs
Nagyobb egyház tagja vagyok,szerintem hülyeség
Másfajta egyház tagja vagyok,szerintem hülyeség
Egyéb
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Te nem vagy és sosem voltál hívő. Aki pedig boszorkánysággal foglalkozik, az végképp nem mondhatja hívőnek magát..
2020. júl. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Boszorkányság?
2020. júl. 3. 21:46
 3/6 MBbpg ***** válasza:

Nem tudom a boszorkányság hogy jön ide..

A kulcsszavakat kissé szokatlannak tartom, egyébként az egészhez a véleményem az, hogy amellett, hogy megőrizzük személyiségünket, keresztényként mégiscsak el kell változni - Krisztus hasonlatosságára. Ebben pedig benne van a szeretet, hiszen Ő önmagát adta értünk, ennél nagyobb szeretet pedig nincs!

2020. júl. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros az önmeghatározásod, ami azt tükrözheti, hogy nem találod a helyedet a világban és tele vagy hiúsági komplexusokkal! A személyiséged az, ami megadja a helyedet a közösségekben, a világban.

Mondjuk az, hogy JT is voltál, elég sokat elárul erről a benned lévő kuszaságból.

Hogyan tudnál rendet tenni a gondolkodásodban, az önmagad megismerésében?

Nos paradox módon éppen úgy, ha elsősorban nem is önmagaddal vagy állandóan elfoglalva, nem önmagad körül forogsz, hanem Jézus körül, hogy Ő milyen, hogyan gondolkodott, mit csinált és azt miért?

És igazából ekkor kerülsz a helyedre, ekkor lesz rend a fejedben, ha Jézust minél jobban megismered!



"Sem az ember, sem önismerete nem áll darabokból. Teremtettségetek lényegéhez tartozik egy olyan kapaszkodási folyamat, amely vagy nyugodttá, vagy nyugtalanná teszi szíveteket. Mindaddig nyugtalan marad szívetek, amíg darabolni akarjátok önmagatokat. Benső megnyugvást csak Általam, Velem és Bennem lehet találni. Önismereti tanulmányaidnak sem pozitív, sem negatív értéke nincs. Önmagában semleges. Nem az a fontos, hogy milyen vagy, hanem az, hogy az Enyém vagy! Ha Engem, tanulmányozol, ha Velem, Jézussal leszel egyre jobban elfoglalva, akkor automatikusan tudlak alakítani szívem szerint.


Tudnod kell, hogy a barátság vagy azonosak között alakul ki, vagy azonossá tesz. Hidd el, hogy azonos Lélek élteti a te lelkedet is, és az Én emberi lelkemet is: a Szentlélek! Létazonosságban vagy hát Velem Jézussal. Ha ezt elhiszed, és reggeli imádban úgy köszöntesz Engem, mint aki benned élek, ha napközben rendre Hozzám méred magadat, akkor olyan önismeretre jutsz, amilyenre jutnod kell akkor és ott, amikor és ahol éppen vagy. " 2652


"Te tele vagy hiúsággal! Igen. Te úgy gondolod, hogy Isten nem azért szeret téged, mert Ő jó, hanem azért, mert te vagy a jó. Ez egy nagy butaság.


Azt hiszed, érinti Isten boldogságát az, hogy te jó vagy, vagy sem? Szó sincs róla! Istent egyedül az teszi boldoggá, hogy – függetlenül attól, te milyen vagy, – mindig és mérhetetlenül szeret téged. Valójában téged is csak a benned lévő szeretet képes boldogítani.


Ha bízol Benne, akkor az neked jó, ha nem bízol Benne, akkor az neked nem jó. Isten állapotszerű megbocsátás! Isten nem tud mást csinálni, csak szeretni! Isten részéről nem kegy, nem ajándék az, hogy szeret! Neki ez a természete! Neki CSAK így jó! Te akármit csinálsz, Őt sem megsérteni nem tudod, sem szeretetlenné tenni nem tudod sem magad iránt, sem mások iránt.


Fájdalmat ugyan tudsz neki okozni, amikor nem akarsz szándéka szerint boldog lenni. Azért fáj ez neki, mert Ő benned él, és tudja, hogy úgysem lehetsz boldog önerődből! Csak ha Rá bízod magadat! Csak úgy lehetsz boldog, ha nem törődsz magaddal, ha nem magaddal foglalkozol, hanem másokkal, és persze Vele, Velünk is.


5. Teljesen ostoba dolog gyónni menni, ha azt tapasztalod, hogy az nem boldogít! Teljesen ostoba dolog azt hinni, hogy tőled függ, hogy Isten megfelelően szerethessen téged! Tőled az függ, hogy te szerethesd megfelelően Istent. Ezt pedig nem félelemmel, nem szorongással, nem önsanyargatással, nem ostoba kicsinyeskedéssel, hogy kinek, mikor, hogyan fordítasz hátat, stb. éred el, hanem azzal a gyermeki bizalommal, amelyben sokkal több az öröm Isten jósága miatt, mint a szorongás saját ostobaságaid miatt.


Drága Gyermekem! Annyira bele vagy gabalyodva önmagadba, annyira tele vagy különböző hiúsági komplexusokkal, hogy sem pszichológus, sem Isten nem képes téged hajadnál fogva ezekből kicibálni. Csak egyetlen dolog segíthet rajtad! Ha elhiszed és szíveddel, lelkeddel igyekszel átélni, hogy nem az a fontos, hogy milyen vagy, hanem az, hogy kié vagy! Ha valóban elhiszed, hogy Isten téged nem úgy szeret, mint mindenkit, hanem úgy, mint senkit! Ha még valakit úgy szeretne, mint téged, akkor kettő lenne belőled!!! "

Jézus; A HANG - könyv 1119

2020. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ez eddig jó,de az a baj vele,hogy nincs hajtórugója és ezért most nem vagyok önmagam."

Nincs hajtórugója? Ezt hogy érted?

Nem arról van szó, hogy ne csinálj semmit. A Biblia folyamatosan aktivitásra sarkal. "Keresd az igazságot!" "Segíts másokon!" stb.

"Önmagamat kell adni" Itt sem értem, hogy mire gondolsz. Másokat kell szeretned nem önmagadat. Másokat kell elfogadnod, velük kell együttérezned, könyörületesnek lenned stb.

2020. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia


Szerintem kimaradt nálad a köv:

Lukács 9/23,24

„Aki követni akar, tagadja meg magát, vegye fel keresztjét mindennap és úgy kövessen. Mert aki életét meg akarja menteni, elveszíti. Aki meg elveszíti értem az életét, az megmenti.


Nem önmagad a lénye, hanem Krisztus

2020. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!