Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e különbség az ószövetségi...

Van-e különbség az ószövetségi szombat és az újszövetségi szombat között?

Figyelt kérdés
2020. júl. 4. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Van, rengeteg. Lásd a Zsidóság. Meg ugye Jézus példázata:



Még én is "ismerkedem" a témával, úgy hogy majd pár hét, és a pontosat megismerjük:D


De addig is:


Márk Evangyélioma 3. rész


1.

És ismét beméne a zsinagógába, és vala ott egy megszáradt kezű ember.

2.

És lesik vala őt, hogy meggyógyítja-é szombatnapon; hogy vádolhassák őt.

3.

Akkor monda a megszáradt kezű embernek: Állj elő a középre.

4.

Azoknak pedig monda: Szabad-é szombatnapon jót vagy rosszat tenni? lelket menteni, vagy kioltani? De azok hallgatnak vala.

5.

Ő pedig elnézvén őket haraggal, bánkódván szívök keménysége miatt, monda az embernek: Nyújtsd ki a kezedet. És kinyújtá, és meggyógyult a keze és éppé lőn, mint a másik.

6.

Akkor a farizeusok kimenvén, a Heródes pártiakkal mindjárt tanácsot tartának ellene, hogy elveszítsék őt.

2020. júl. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Nincs, a szombat az szombat, az Úrnak napja. Régen is az volt most is az, csak akkor a farizeusok elferdítették, most meg a kereszténység ferdíti.

Vasárnap: Az angol Sun-day kifejezést, német Sonn-tag, mindkét nyelvben a Nap napja.A kereszténység elterjedése előtt az egyiptomi Mithrász-kultusz hívei terjesztették el a Római Birodalomban a vasárnap ünnepély szokását, amelyet a Nap tiszteletének szenteltek. A kialakuló keresztény egyház (részben azért, mert hangsúlyozni akarta különbözőségét a zsidóságtól) az Úr pihenőnapját is vasárnapon ünnepelte. A kereszténység elterjedésével az evangéliumot vonzóvá kellett tenni a nem keresztények számára, ezért a régi pogány szokásokat átalakították illetve elegyítették az új gyülekezeti szertartásrendbe. Konstantin császár 313-ban kiadott polgári törvényeiben helytelenítette a vasárnapi munkát és elrendelte a bíróságok zárva tartását "a nap tiszteletre méltó napján". Konstantin ezt részben a nap iránti tiszteletből vezette be, ugyanis a pogányoknál a Nap mint az egyik legfőbb isten napja volt a vasárnap.

(2Mózes 20:8. Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt... 10. De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja:.... 11.... Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.)

(Dániel 7:25 És sokat szól a Felséges ellen és a magasságos egek szenteit megrontja, és véli, hogy megváltoztatja az időket és törvényt;...)

2020. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Az Újszövetségben nincs szombat, erről Pál apostol beszél lényegében. A keresztények számára az Úr napja Krisztus feltámadásnak napja lett.


"Senki se ítélkezzék fölöttetek étel-ital miatt, vagy ünnepre, újholdra és szombatra vonatkozó dolgokban. Hiszen ezek csak árnyékai a jövendőnek; a valóság Krisztusban van."


"A papság megváltozásával azonban szükségképpen megváltozott a törvény is."

2020. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló!


A feltámadás viszont vasárnap történt a keresztrefeszítés ennek megfelelően előtte 3 nappal nem véletlenül Isten vajon miért ezeket a napokat választotta???

2020. júl. 4. 15:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Ráadásul vasárnap kezdtek összegyűlni, de az adventisták ezt is elferdítik sajnos, szembemenve az igével. De ez a típus makacsul állítja, hogy aki nem tart szombatot, annak annyi.
2020. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4

Egyeseknek nem számít Isten végtelen bölcsessége és szándéka, csak saját szektájuk emberi hagyományai, ilyen a szombatolás is.

2020. júl. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Én nem tudom honnan olvastátok hogy a vasárnap lett az Úr napja, attól hogy azon a napon támadt fel nem jelenti azt hogy az lett az ünnepnap, Isten még Ő maga mondta Israelnek el hogy a Szombat a nyugalom napja az az Úr napja, a 10 parancsolat is erősen alátámasztja és az Isten nem változik és az életnek a törvényei se változnak. Azért írtam oda neked a vasárnapnak az eredetét, hogy a vasárnap ünneplése honnan ered, gyakorlatilag csak meg akarták különböztetni magukat a zsidóktól és ezért a rómaiknak az ünnepnapjával összemosták. Isten maga elmondta melyik az Ő napja 2 Mózes 20 ban megtalálható az eredeti 10 parancsolat nem pedig ,felekezeti hamisításos.

A vasárnap tana is egy felekezeti összemosás még az ókori rómából ami napjainkban is uralkodik úgy hogy fel se tűnik, tele vagyunk római ünnepekkel meg gyakorlatilag minden rómából származik ami ma van, naptár, időszámítás naprendszer stb.

Én egyik felekezethez sem tartozom.

2020. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 yesyesyes ***** válasza:

"A szombati nyugalom tehát még ezután vár Isten népére.

Aki ugyanis bement Isten nyugalmába, maga is megnyugodott a munkáitól, mint Isten is a magáétól." Zsid.4:9

...de ezt a törvény alatt levők nem értik...(adventisták stb...)

2020. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!