Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismerjük meg a jelenèsekben...

Ismerjük meg a jelenèsekben mind a nègy lovast,a fehèr,tüzszinü,fekete, fakó ló,melyik mit jelkèpez?

Figyelt kérdés

#fekete #ló #Tüzszinü
2020. júl. 6. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Még hányszor fogod megkérdezni?🤔
2020. júl. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

Hányszor teszed még fel?

Az első, fehér ló lovasa kezében íj van, keleti királyokat, illetve a másokat leigázó háborúkat jelképezi. A második ló a polgárháborúkat, a fekete ló az éhínséget, a fakó a betegséget, halált jelképezi. Ezek egymásból következnek.

2020. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

Szia!

Az apokalipszis görög kifejezés, melynek jelentése: kinyilatkoztatás, feltárás, lelepelzés. Sajnos a köztudatban ez a fogalom összefonódott végítélet, a világvége félelmetes jeleneteivel, azonban az a könyv: Jelenések könyve, amely Jézus krisztus apokalipszise, kinyilatkozatása pont, hogy inkább evangélium (jó hír), ami Jézus Krisztustól származik és Jézus Krisztusról szól!

Az ebben található nagy vázlatpróféciák, melyek ciklikusan követik egymást történeti folyamatosságban mutatják be az üdvtörténetet, mégpedig az Isten megváltási tervének szempontjából.

A lovasok - akikre utalátál - a könyvben szereplő második nagy vázlatprófécia: a hét pecsét első négy pecsétjének felnyitásakor jönnek elő. A fehér, a tűzvörös, a fekete és a fakó (pontos fordításban: hullaszínű) ló párhuzamba állítható az első négy levéllel, és az első négy trombitaszóval, melyek az első és a harmadik vázlatpróféciában jelennek meg.

E hozzászólás keretei nem engedik meg, hogy részletesen elmondjam e jelképek pontos azonosítását, így csak nagyon röviden fogalom össze a lényeget. A lovakkal már Zakariás próféta könyvében is találkozunk így az azonosítás viszonylag egyszerű.

A koronás fehér lovas az őskeresztény korszak hívő egyházát, tűzvörös lovas az üldözések korszakának egyházát, a fekete lovas a világi hatalommal szövetkező birodalmi egyház, végül pedig a fakó (hullaszínű) lovon ülő a középkori üldöző egyházat jelképezi...


Üdv. Péter

2020. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező.

Mi a szándékod azzal, hogy többször felteszed ugyan azt a kérdést?

Várom kedves Válaszodat.

2020. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4.Nem tudom mire cèlzol,de a kèrdès nem ugyanaz ha egyre gondolunk,külömben mièrt nem tehetek fel egy kèrdèst,akkor amikor te a felelet helyett kèrdőre vonsz.Ha nem tudod a feleletet semmi baj,nem kell kinyilvánítani,egy kèrdőre vonással,majd felel aki tudja,de ami èngemet èrdekel, azt meg kèrdezem.

Ugyanis amelyik kèrdèsre esetleg gondolsz nem volt kimeritve,főleg ha èn is arra gondolok,mi több nem ugyanaz a kèrdès.

2020. júl. 6. 16:49
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a leendő jehovistáknak szánt könyveket tanulmányozza és azokban vannak ezek a kérdések és mivel neki már most kötelező téríteni, ezért itt teszi: feltesz egy kérdést, amire a választ csak a jehovista ördögtorony tanítása alapján fogadja el és majd nemsokára jön egy másik jehovista és bemásolja az ördögtorony weboldaláról az aktuális tanításukat.
2020. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Értem.

Azonban nem kérdőre vonásként tettem fel, hanem érdeklődöm, mert többször volt a kérdés, és reneteg válasz is jött Rá. Magam is alaposan és hosszan irtam ezzel kapcsolatban.

Az érdekelne, mit szeretnél konkrétan tudni a lovasokról?

2020. júl. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6.Ez nem felelet,sőt gunyolodás.

Èn csak keresztènyektől kèrtem a választ,habár vannak nemkeresztènyek is akik olvasnak ès ismerik a kèrdèsre a feleletet.

2020. júl. 6. 19:54
 9/13 A kérdező kommentje:

7.Èppen ezèrt tettem fel a kèrdèst,mert süritve kaptam feleletet de nem elèg rèszletes ezèrt nem èrtettem meg teljes egèszèben.

Azèrt köszönöm.

2020. júl. 6. 20:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért írtad ki újra, mert egyik jehovista sem másolta be neked az aktuális ördögtorony tanítást és ezért teszed újra és újra a kiírást. Ennyi csak a titok. Úgysem fogadsz el mást, akkor meg mit akarsz? Ja, balhét. Csak a szokásos.
2020. júl. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!