Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus szemében gazemberek...

Jézus szemében gazemberek vagyunk? Te bűnösnek tartod magadat?

Figyelt kérdés
10-es skálán mennyire vagy méltó, hogy a mennyországba juss?

2020. júl. 7. 19:11
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
#20 Na igen az pont neked szólna nézd meg miket írtál nekem azután rájösz hogy az az ige neked szól. Én nem kötekedtem veled de te belém martál mint egy kígyó.
2020. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Saját magad alatt vágod a fát.
2020. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Ja, szóval amit te írtál az nem személyeskedés volt... hanem beléd mart a kígyó. Érthető...
2020. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
46%
Miért lenne személyeskedés? Az már elegendő bizonyíték hogy lemesekönyveztél egy szent könyvet amit az isten szánt az embereknek.
2020. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Mindegy, írj amit akarsz, kövezz meg ahogy akarsz.


„ne álljatok ellen annak, aki gonosz, hanem aki arcul csap a jobb orcádon, annak fordítsd oda a másikat is” (Máté 5:39).


Ezzel zárom ezt a "vitát"

2020. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Ja értem... Szóval ha te engem minősítesz az azért nem személyeskedés mert mondtam valamit ami neked nem tetszett? Erre az érvelésre még Jézus is csettintene egy nagyot de csak miután adott egy kokit amiért nem tartod be a parancsait csak a szádat jártatod.
2020. júl. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Te jó illatú málnabokor....


Kérdezőnek: Nem szavaztam, mert hogy ki milyen "bűnös" azt mindenkinek tudnia kell, aki ismeri a helyzetét Isten előtt. Jézus mondott egy szemléltetést ezzel kapcsolatban:

(Lukács 18:11) 11 A farizeus megállt, és így imádkozott magában: »Ó, Isten, hálát adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többiek – zsaroló, igazságtalan, házasságtörő –, vagy mint ez az adószedő.

(Lukács 18:13) 13 Az adószedő pedig távol állva még a szemét sem akarta az égre emelni, hanem csak verte, verte a mellét, és ezt mondta: »Ó, Isten, légy kegyes hozzám, bűnöshöz!«


Szerinted, melyik ember volt elfogadhatóbb Isten előtt. Aki kevésbé tartotta bűnösnek magát, És másokra mutogatott, hogy milyen bűnösök?

2020. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
#26 Hol látsz ebben személyeskedést? Illetve érdekesmód hogy számodra miért is megengedett ez az agresszív hangnem? Rád nem vonatkozik semmi törvény te szabadon kioszthatod a másikat?
2020. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
#27 Nyílván én nem tartom magam kevésbé bűnösnek ha rám céloztál. De én a bibliából másoltam ki egy dolgot hogy alátámasszam amit írok hogy senki sem bűntelen. Vagy szerinted amit a biblia ír az valótlan? Alá is tudod támasztani hogy valótlan?
2020. júl. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Plusz ennek a vitának semmi értelme mert nem is azért másoltam be azt a részletet a bibliából hogy vitatkozzak nyílván ha az ember hisz istenben akkor a bibliában sem fog kételkedni és elhiszi amit ír a biblia. Persze másoknak úgy jött le ez hogy én mesekönyvből idézgetek csak úgy poénból.
2020. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!