Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minek imadkozzak Istenhez ha...

Minek imadkozzak Istenhez ha úgyis mindent Ő dönt el?

Figyelt kérdés

Minek kérjek bármit ha minden úgy történik ahogy ő akarja.. Minek imadkozzak egy halálos betegségben szenvedő baratomert ha a végén úgysem menti meg?


Fölösleges szavak.. Idopocsekolas és csak csalódást okoz. Na meg ha mégis segít, akkor meg jön a rengeteg kérdés, hogy akkor egy másik alkalommal miért nem. Nekem ez az egész csak gyotrodest okoz, nemhogy nyugalmat és békességet adna. Arról nem is beszélve, hogy Isten mozgatja az embereket mint valami babukat aztán te meg fogadj el mindent Tőle, akármi történik, nem baj ha totál ellentétes dolgokat tesz, te csak nyeljed le.


Én akárhányszor próbáltam megerteni Istent, csak szenvedést okoznak a kérdések Vele kapcsolatban. Ördögi kör az egész.



2020. júl. 7. 23:03
1 2 3
 21/25 pelgrim ***** válasza:
helyesebben: #15
2020. júl. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Utolsó ne haragudj, de olyan a szemleleted vagy Istenkeped mintha mindenhonnan "osszemixeltél" volna valamit. Mintha egyszerre olvasnék Buddharol, lelekvandorlasrol, kereszténységről, vagy éppen arról hogy magunkban higyjunk, mert Isten szerinted nem hallgat meg imakat.
2020. júl. 12. 00:52
 23/25 pelgrim ***** válasza:

#22 Nem haragszom. Igen, a vallások igazságtartalma iránt érdeklődve ezeket találtam. Ugyanis minden vallásban vannak igazságok és megannyi tévedés vagy akár szándékos félrevezetés is.

A kérdező zavarát látva igyekeztem a találtak alapján kielégítő választ adni, remélve hogy talán segíthetek.

2020. júl. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 pelgrim ***** válasza:

“vagy éppen arról hogy magunkban higyjunk, Isten szerinted nem hallgat meg imakat.”

Ez egy kicsit bonyolultabb. Gondolom ismered az evangéliumokat, mikor Jézus saját személyiségéről beszélt akkor az “ember fia” kifejezést alkalmazta, mikor isteni kilétéről beszét, akkor az “Én Vagyok ...” szavakat használta, lelkünk isteni származása révén mi is rendelkezünk személyiséggel és isteni kilétünkkel. Ez az isteni kilétünk aki meghallgatja imánkat. Ez nem azonos a személyiséggel, az egoval, aki tulajdonképpen az isteni kilétünk helyét bitorolja. Azért nem kell szövegek áradatát ontani imaként. Jézus adott egy nagyszerű imát ami bőven megfelel, hogy lelkünket a kellő állapotba emeljük. Ebben a megfelelő állapotban Isten hallgat ránk. De ez az Isten nem egy valaki rajtunk kívül, ez az Isten a saját isteni kilétünk, a Vezérlő Alapelv bennünk, akiben hinnünk és bíznunk kell. Ez az Isten mindenütt jelen van, mi nem vagyunk rá kivételek.

2020. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A végzet az végzet, egyedül a halált nem tudjuk kiimádkozni előbb-utóbb eljön, sajnos. Krisztus sem menekült meg a teszi haláltól. Ha viszont még akarod érteni Istent, akkor a lelket kell középre állítani nem a testet. Testünk egy porszem a világban, de a lelkünk örökre élhet, ezért nem volt hiábavaló az imáid. Bábu, gyötrődés, szenvedés? Ez inkább a gyászod. Részvétem.
2020. aug. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!