Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a közvetítő Isten és az...

Ki a közvetítő Isten és az emberek között?

Figyelt kérdés

2020. júl. 10. 16:26
A kérdező szavazást indított:
Jézus
Szűz Mária
A Szentek
Papok
33 szavazat
1 2 3
 1/26 MBbpg ***** válasza:
100%

"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

János 14:6

2020. júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Milyen értelemben? Jó lenne tisztázni, mert a Biblia is említ párat. Például olvashatjuk, hogy Mózes is közben járt Istennél, sőt Ábrahám is rokona és annak városa miatt. De apostolok is kérték a híveket, hogy imádkozzanak értük, az is egyfajta közvetítés. Továbbá angyalok esetén is megemlíti, akár az Újszövetségben, amikor Jézus a gyermekek őrangyalairól beszél, de számos esetben az Ószövetségben is.


Jézus szerepe elég speciális.

2020. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
19%

Szent Lélek és utána Jézus.ez sajnos nem volt benne..


Jn 15,26

Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.


Jn 16,13

De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.


János Apostol I. levele 4. rész


1.

Szeretteim, ne higyjetek minden léleknek, hanem próbáljátok meg a lelkeket, ha Istentől vannak-é; mert sok hamis próféta jött ki a világba.

2.

Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van;

3.

És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.

4.

Ti az Istentől vagytok fiacskáim, és legyőztétek azokat; mert nagyobb az, a ki bennetek van, mint az, a ki e világban van.

5.

Azok a világból valók; azért a világ szerint beszélnek, és a világ hallgat rájok.

6.

Mi az Istentől vagyunk: a ki ismeri az Istent, hallgat reánk, a ki nincsen az Istentől, nem hallgat reánk. Erről ismerjük meg az igazságnak lelkét és a tévelygésnek lelkét.


A Szent Szellem nélkül Jézus nem kezdte el a szolgálatát az emberek felé.

2020. júl. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
39%

Máté 3-


11. Én ugyan vízzel keresztellek titeket megtérésre, de a ki utánam jő, erősebb nálamnál, a kinek saruját hordozni sem vagyok méltó; ő Szent Lélekkel és tűzzel keresztel majd titeket.


Tehát a helyes sorrend: Atya, Fiú. Szent Lélek.


Ki a közvetítő: Szent Lélek -) Jézusnak, Jézus -) Atyának.

2020. júl. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
Az angyalok.
2020. júl. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
5 Nem.
2020. júl. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
19%

A Lélek!

A lélek viszont nem más, mint a valós énem, én magam. Tehát más közvetítő nem kell, nem véletlenül mondjuk, tanuljuk: nézz bele a lelkedbe...

2020. júl. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
7 Tévedsz. A Szent Lélek tőled különálló Isteni személy.
2020. júl. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
7+ Külön személy. Nem te vagy. sem te, sem én sosem leszel olyan tökéletes, mint Ő. De tökéletesedni fogsz, és romolhatatlanná fogsz válni, mikor eljön Jézus
2020. júl. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%
Közvetítő?? Jézus nem közvetítő...
2020. júl. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!