Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet a Biblia szerint élni?

Baranyi Artur kérdése:

Lehet a Biblia szerint élni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves vagyok, írtam már ide egyszer! Katolikusként nőttem fel családom ilyen vallású! 16 évesen közép iskolában, hit gyülis suliba jártam! Állandóan a Sátánròl, beszéltek! Szoktam adakozni, nem cigizek, nem iszom alkoholt, nem dohányzom, nem bulizok, segítek szüleimnek a háztartásba! De viszont van egy bünöm a házasság utáni szexet nem tudtam be tartani úgy gondolom az a bűn ha valaki akkor szexel ha van már párja ! És teljesen szentül nem lehet élni úgy gondolom csak torekedhetunk Isten útjára ! Néha élni is kell! A tulvilagot meg konkrétan senki se tudja! Várom válaszaitokat
2020. júl. 13. 19:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Annyit mondok mióta gyulibe jártam idegileg ki borultam meg felelmitettek! És pszihiatrian feküdtem! Én azt mondom jó hinni de a Pásztor és a vallás nem oldja meg a gondjaid! Egyedül neked kell meg oldani!!
2020. júl. 13. 19:57
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagyok vallásos. Vannak a bibliában olyan dolgok, amik hasznosak lehetnek (például a "ne ítélj, hogy ne ítéltessél" stb.), DE a benne foglaltak jó része mára elavult. Más korban élünk. A bibliát sokszor fordították, SŐT ferdítették. Hozzáadtak, elvettek belőle. Nem tudhatjuk milyen volt az eredeti. Van egy határozott elképzelésem, hogy mi a biblia, de nem írom le, mert lehet azzal a megfogalmazással megsértenélek, és azt nem szeretném. A HIT gyülekezetről is van véleményem, de azt sem írom itt le. Viszont: mint te is írtad, idegileg instabillá váltál, és kezelésre szorultál a pszichológiai nyomásuk miatt. EZ sok mindent elárul róluk, anélkül, hogy megosztó véleményt írnék itt le.

DE látom, azért - vagy éppen ennek ellenére - neked is vannak saját elképzeléseid a világ dolgairól. Én azt mondanám, ne végy mindent szó szerint, egy régi könyv nyomán.

2020. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Ne legyen rabszolgád, ne kövezz meg senkit és ne áldozd fel a fiad semmilyen kérésre.

Van még pár dolog, amit inkább kerülj el belőle.

2020. júl. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Lehet a Biblia szerint éni, de csak azért, mert Isten magas elvárásai mellett az óriási irgalom és kegyelem is ott van. Isten nem tökéletességet vár el valakitől, hanem az ő szeretébe és jóságába vetett kitartó bizalmat, amíg a reménység be nem teljesül. Vagyis Őbenne való hitet vár annak dacára, hogy nem látjuk ebben a világban az ő végtelen szeretetét és irgalmát. Ha látnánk ezt, akkor már nem kellen hinnünk, hiszen látjuk. Látunk ugyan példákat az átlagnál szeretőbb és irgalmasabb emberekre, de ők közel sem vannak ahhoz, amennyire Isten szeret minket és amennyire megbocsátó és türelmes. De ezt csak hinni tudjuk, mert az emberek nem ilyenek. Ha az emberekre figyelünk és levesszük a szemünket Isten valódi képmásáról, Jézusról, akkor elbukunk a hitben.

Amúgy Isten parancsolatai a Biblia szerint nem terhesek. Ő nem egy taposómalomnak teremtette ezt a földi életünket sem. Sem nem egy kíméletlen rendőrbíró, aki azt lesi, hogy ki mikor hibázik vagy követ el bűnt, hogy azonnal lesújthasson rá. Van egy tábla, amit többnyire amerikai kocsikon lehet látni: "Shit happens." Azt értik rajta, hogy néha az ember belelép a kutyaszarba, és ez nem meglepő. Isten tisztában van vele, hogy "Sin happens." Vagyis néha bűnt követünk el, és ez nem meglepő neki, sem nem mérges erre. De elég nagy a különbség, hogy törekszünk imádni Istent, megélni naponta a vele való kapcsolatot, és hirdetni az ő országát és igazságát, és közben vétkezünk, valamint aközött, hogy bűnben élünk, de azért néha teszünk valami jót is.

Én a magam részéről biztosan sokkal jobban megérteném magam valakivel, aki szevedélyes, buzgó és tevékeny szolgája Istennek, és közben bűnöket követ el időnként, mint valakivel, aki csak tévelyeg az életben cél és szív és hatás nélkül, de vétkezni sem vétkezik szinte soha. Aki küzd a saját és mások démonaival, izzad a szorítóban, az néha pofára esik. Lehet, hogy egyesek a nézőtérről ekkor kifütyülik. De a nézők soha nem nyernek díjat. Csak a versenyzők nyernek. A közönség el lesz felejtve örökre. Sőt, már ma felejtsük el a közönséget!

üdv Stefán

2020. júl. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként Istennek nem a pénzed kell. Ő a világ ura. Minden az övé, bármit bármikor megkaphat vagy elvehet bárkitől, ki foghatná le a kezét? Neki csak a szíved kell, ha azt megkapja, akkor mindent megkapott, amire vágyott. Mert a szívedet nem akarja erővel elvenni tőled (sem mástól), ha te nem adod oda neki, megtarthatod. Ami Isten része a kettőtök békéjében, azt ő maximálisan megtette. Ő odaadta, ami neki a mindene volt, a saját Fiát. Azt mondta, hogy ne az emberek fizessék ki a bűnükért a tartozásukat, hanem a Fiával fizetti ki az árát annak, amit mi tönkretettünk. A kifizetendő ár nagyon magasra rúgott, az ár kínhalál volt egy kereszten. Isten igazságos, a bűn zsoldja a halál. De mennyire vágyhatott rád Isten, ha a mindenét, a saját szeretett gyermekét nem kímélte, hanem odaadta, hogy őt kínozzák és öljék meg helyetted? És ha a legdrágábbat odaadta neked, hogy ne adna oda neked minden mást is, beleértve az örök boldogságot a mennyben és egy beteljesült és értelmes életet a földön? Neked és nekem lett volna ott a helyünk a kereszten, de most szabadon elmehetünk, sőt szabadon bemehetünk a mennybe Istenhez, amíg nyitva van a kapu. Az a kapu ugyan igencsak szűk, és egy veszélyekkel teli keskeny út vezet oda, de aki teljes szívből keresi, az mind megtalálja. Ezt Isten ígéri a Jeremiás 29:11-14-ben, és Isten soha nem hazudik. A kulcs a teljes szívvel keresés, halogatás és kifogások nélkül. Ugyanis "ma van az üdvösség napja". Nem tudhatjuk biuztosan, hogy lesz e holnap, vagy ha lesz is holnap, lesz-e még egy kínálkozó lehetőségünk.

Ha te szeretnéd őt teljes szívből keresni, írj privátot, és valami módot találunk a Biblia tanulmányozására. Keressük együtt tovább a jó irányt a keskeny úton!

üdv Stefán

2020. júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mansour ***** válasza:

Persze hogy lehet, de ennek a kulcsa a megfelelő értelmezés. Mert aki azt olvassa ki a Bibliából, hogy a rabszolgatartás és más népek kiirtása jó dolog, az ugyanúgy nem megfelelően értelmezi, mint az, aki azt, hogy a házasság előtti szex vagy a maszturbáció miatt elkárhozol.

Amint írod, a családod katolikus. Szerintem legjobb, ha visszatérsz a katolikus egyházhoz, ott legalább van egy stabil értelmezési hagyomány, ami évezredes teológia tudásra épít. Vannak persze ennek is vitatható pontjai, de még mindig sokkal jobb, mintha valamelyik kisegyház vagy neoprotestáns gyülekezet/szekta értelmezését követnéd.

2020. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a Biblia szerint élni.
2020. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az olyanokra ne hallgass, akik eszméletlenül szigorú szabályokat nyomnak le az ember torkán, aminek az eredménye az lesz, mint ami nálad, azaz pszichiátriai kezelés. Jézus valami olyasmit mondott róluk, hogy a szúnyogot kiszűrik, de a tehenet lenyelik.


Természetesen lehet a Biblia szerint élni. Ez viszont azt jelenti, hogy ne károsítsd meg az embereket, ne legyél képmutató, valld be a hibáidat, add oda az összes vagyonodat a szegényeknek. Meg azért azt is meg kell vallani, hogy a Biblia íródásakor teljesen más világot éltek az emberek, sokszor örökség és tulajdon miatt házasodtak, a védekezés hiánya miatt a szexből szinte mindig baba lett, ezért is kellett csak a házastársaddal lefeküdni. Persze nem mondom azt, hogy nem követtél el hibát, amikor nem azzal a nővel feküdtél le, akivel életed végéig leszel, de azért ha valaki a szívével vizsgálja meg mi a jó és mi a rossz, akkor előrébb van, mintha előírásokat követne. Ha józan ésszel belegondolsz nem akkora baj, hogy házasság előtt lefeküdtl valakivel, minthogyha elhagynád vagy megcsalnád a feleséged. Sok keresztény ott bukik el, hogy papírra írt előírásokat követ ahelyett, hogy a józan észt és a lelkiismeretét követné. Persze nem mindig tudja saját magától megállapítani, hogy mi a helyes, de ettől még az amit veled csináltak az 100%, hogy nem jó. A Narutóból fogok idézni, hogy "persze nagyon fontosak a szabályok, de lesznek olyan helyzetek, amikor a szituációnak megfelelően rögtönöznöd kell."

2020. júl. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt nagy problémának látom, hogy bizonyos felekezetek azt mondják, hogy ezek kőbe vésett parancsok, amiket be kell tartani, különben neked annyi. Senki sem tudja kiérdemelni a kegyelmet, nincs ember akinek sikerülne, pont ezért kegyelem.

Akkor fogod tudni megérteni a bibliai dolgokat, ha nem parancsként tekintesz rá, hanem életvezetési tanácsnak, egy korlátnak a szakadék mellett.

2020. júl. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Látod ott kezdődtek a gondolok, hogy rossz iskolát választottál, ahol nem az igaz kereszténységet ismerted meg, hanem valami elkorcsult formáját. Ha rendes keresztény iskolába jártál volna, akkor nem lettek volna mentális problémáid sem.


Tökéletesen egyébként nem lehet a Szentírás szerint élni, hiszen egyedül Krisztus volt bűntelen. Nekünk csak törekedni kell rá, hogy egyre inkább krisztusibbá tudjunk válni. Ez egy hosszú út, sok bukkanóval, s néha el is esel. De krisztus a legmélyebb gödörből is képes téged kiemelni.


Szerintem próbálj visszatalálni Istenhez, immár ne egy ilyen szektán keresztül, hanem az Egyházon át.

2020. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!