Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus "az én testem,...

Jézus Krisztus "az én testem, az én vérem..." mondása mit jelent? Jöhet hosszú magyarázat is, mert nem értem.

Figyelt kérdés

2020. júl. 18. 05:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. júl. 18. 15:51
 12/20 uyscuti ***** válasza:
25%

#10

Két szempontból sem állja meg a helyét ez a magyarázat.

Az első az önkényes értelmezés. Amikor Jézus hasonlattal él önmagával kapcsolatban , azt nem kell szó szerint venni. Viszont ha a testével kapcsolatban használ hasonlatot , azt szó szerint kell venni. Mégis milyen bibliai útmutatás az alapja ennek?

A másik pedig , hogy az eukarisztia ,,ténye" nem szentírási hivatkozással van alátámasztva ( Apostolok Cselekedetei , Apostoli levelek ) , vagyis nem Istentől ihletett írók által.

A Szentírásban egy bibliaíró sem beszél sehol arról , hogy az Úrvacsorán a kenyér és a bor átváltozna szó szerint Jézus testévé és vérévé. Tertullianus , Jusztinosz stb. nem ihletett bibliaírók voltak.

2020. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

#10

Önkéntes értelmezésnek én azt tartom, amikor Jézus egyszerűen ennyit mond:

"Vegyétek és egyétek, ez az én testem."


Majd mások belehamisítva a Szentírásba beletoldanak olyan szavakat, mint pl. "jelképezi". Holott erről szó sincs.


De nézzük mit mond utána Jézus:

"mert ez az én vérem, az új szövetségé, amely sokakért kiontatik a bűnök bocsánatára"

Gondolom a következő mondat is csak jelképes volt és Jézus vére se ontatott ki a bűnök bocsánatára.


Hol ebben a logika? Miért nem lehet hinni Krisztusnak?


"A másik pedig , hogy az eukarisztia ,,ténye" nem szentírási hivatkozással van alátámasztva"

Miért probléma ez? Te esetleg a Szentírás vagy? Szerintem nem, s mégis magyarázni próbálod. Miért kéne rád hallgatni, mint pl azokra az emberekre, akiket ténylegesen az apostolok tanítottak, az apostolok nevezték ki őket. Feltételezem ők jobban értelmezik a Szentírást nálad, vagy bármelyik másik tévtanítónál.


"A Szentírásban egy bibliaíró sem beszél sehol arról , hogy az Úrvacsorán a kenyér és a bor átváltozna szó szerint Jézus testévé és vérévé."

Na de maga Jézus mondta:

"A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital."

Mi több kell ennél?


Jól mondta Jézus nagyon, s igaz napjainkra is:

"de vannak közöttetek, akik nem hisznek"


Egyébként Pál apostol is mondja:

"Valahányszor ugyanis e kenyeret eszitek, és e kehelyből isztok, az Úr halálát hirdetitek, amíg el nem jön. Ezért aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr kelyhét, az Úr teste és vére ellen vét."


Ha a kenyér csak jelkép, akkor méltatlan vétele se jelent semmit.

2020. júl. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 uyscuti ***** válasza:
33%

# 13 Úgy vélem értelmetlen tovább érvelgetnünk egymásnak ebben a témában , hiszen úgysem jutottunk el eddig sem közös pontok felé.

És ez a ,,félelmetes" sok Bibliát érintő kérdésben. Van 2 szembenálló vélemény és mindkettő meggyőződéssel vallja , hogy nem ő gondolkozik tévesen. Pedig a bibliai igazság nem nézőpont kérdése. Minden jót kívánok neked.

2020. júl. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

"Pedig a bibliai igazság nem nézőpont kérdése."

Ez így van. Én ezért követem és vallom azt, amit Krisztus tanított. Ajánlom neked is, egyszer hátha képes leszel hinni Krisztusban és elfogadni, hogy az Ő szava az igazság.

2020. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%

"János 6:55) 55 Mert a testem igazi étel és a vérem igazi ital.

Itt nem szószerint érti ezt, mert az egyenlő lenne a kannibalizmussal."

Nem kannibalizmus, ha hisszük, hogy nem csak anyagi valóság van, hanem létezik substantia, azaz lényeg is. Hitünk szerint a kenyér és a bor bár megőrzi fizikai tulajdonságait, belső lényegét tekintve Krisztus teste és vére lesz. Hittitok ez, agyunk logikájával teljesen nem is fogjuk fel. Jézus tanítása a biztosíték, hogy hitben együttműködjünk:

"Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg őbenne. Engem az élő Atya küldött, s általa élek. Így az is élni fog általam, aki engem eszik. Ez a mennyből alászállott kenyér nem olyan, mint az, amelyet atyáitok ettek és meghaltak. Aki ezt a kenyeret eszi, az örökké él." (Jn 6, 53-58)

2020. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Molnár Sándorné ***** válasza:
50%

Kedves 4/16-os!

Ezt amit Jézus mondott az utolsó vacsorán, pontosan nem szó szerint kell értelmezni. Ő maga is azt mondta 'ez jelenti a testem - kovásztalan kenyér -, és a 'bor' az ő vérét. Vagyis jelképes értelemben. A kovásztalan kenyér Jézus tökéletes, büntelen testét jelképezte. Mivel a Szentirásban a 'kovász' sok esetben a bünt szemléltette. A bor pedig a kiontott vérét. A zsidóknak halálbüntetés terhe mellett tilos volt vért fogyasztaniuk. Még azok is halálbüntetést kaptak, akik nem zsidók voltak, de ott éltek közöttük, és vért fogyasztottak. Ilymódon semmiképp sem értendő szó szerint Jézus kijelentése. Hiszen ha valóban átlényegült volna a bor az Ő vérévé, az apostolok sulyos bünt követtek volna el. Márpedig ez elképzelhetetlen lett volna. Üdvözlettel: Judit!

2020. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
48%

"Ő maga is azt mondta..."

Nem azt mondta, amit idéztél, egy ferdítés. Oda a sátán hamissága tette be a "jelenti" szót, az eredetiben nem szerepel.

2020. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szeretnék egy más, de ide vágó részt megemlíteni. Régi zsidó ünnepi szokás volt az Utolsó vacsora előtt időkből a kenyér és bor megáldása, és az étkezés utáni ünnepi beszéd.


A másik előzmény, az, hogy Keresztelő Szent János vízzel keresztelve kijelenti, hogy jön valaki ő utána aki nem vízzel, hanem Szentlélekkel kereszttel majd. Ez Krisztus, aki megkeresztelkedik nála, majd bemutatja első csodáját, a vízet borrá változtatja. Ezután sok minden történik és az Utolsó vacsorán a bort saját vérévé változtatja. Ez az utolsó csodája.


A bor íze és matériája marad, de az ő vérének és testének lelke költözik bele. Így igazolódik be Keresztelő Szent János jövendölése Szentlélekkel kereszttel. Egyúttal kifejezi, hogy arra vállalkozik, hogy áldozatot mutat be a testét vérét adja az emberiség bűneiért. (valóban keresztre feszítik)


Ezt hogyan teheti meg a jövőben? Megkéri az apostolokat, az emberiséget ezt cselekedjétek az én emlékezetemre. Itt fejti ki hogy a jövő embereinek is áldozata akar lenni. Mit is jelent ez? Ha bűnt követek el, avval Krisztust bántom, az ő vére csordul ki az ő teste sérül meg, annyira fájlalja az én bűnömet. Az ő vére és teste Szentlélrekkét adja nekünk ennek emlékezetére, illetve a bűnből való feloldására. Tehát ha pl. Megütöm a feleségemet akkot Krisztust ütöm meg. De ha jót teszek akkor is Krisztus Fia leszek az áldozati ostya és bor segítségével a tisztánlátás, apostolkodás erejét kapom, illetve az áldozati bárányét. Így válik a kereszténység egy valódi Krisztus egyházzá. A gond az hogy a katolikusoknak nekünk, nem osztják ki a bort. Ezért csak testként van jelen az egyházban?


A víz a tisztaság jele, a bor a földi szeretetét, Krisztus vére az Isteni szeretetével kapcsolatos. Így vezet minket Krisztus a tisztaságtól az isteni szeretetig tanítva.


Krisztus annyira szeret minden embert, ha bűnös ha nem testét és vérét is nekünk adja.

2020. aug. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. aug. 19. 09:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!