Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudom szó szerint idézni....

Nem tudom szó szerint idézni. Jézus Krisztus mondta, hogy "képesek lesztek arra, amire én, és még sokkal többre is". Hogyan szól pontosan és mire utal?

Figyelt kérdés
Hol van ez a rész a Bibliában?

2020. júl. 18. 05:44
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

János14.12. Ámen, Ámen mondom nektek, aki hisz bennem, ugyanazokat a dolgokat (munkákat) teszi majd, amelyeket én teszek (és) nagyobbakat is tesz majd, mivelhogy én az Atyámhoz megyek



Egy "dolog" biztosan van amit még Isten sem tud megtenni, ez pedig a saját magunknak a megtérése! Erre mindenki csak önmaga képes, és ez nagyobb "dolog" mindennél! :)

Igen, mert velünk és értünk mindenre képes az Isten, de helyettünk semmire sem!


"Van tehát egy ilyen örök érvényű igazság, hogy az Istent szeretőknek minden javára válik, és az Istent nem szeretőknek pedig minden a kárára válik.


Az Isten-szeretéshez jóakarat kell. Tehát tiszta szándék bizonyos áldozatok elvállalására. Amilyen mértékben ez van, olyan mértékben gyógyulnak a kapott sebek, szépülnek a szív-kertek virágai. A napsugár önmagában nem elég. Kell a termékeny föld ahhoz, hogy a jó mag jó gyümölcsöt hozzon. Isten csak Napot, esőt ad. A föld milyensége a ti dolgotok. Ez a ti felelősségetek. Tehát tanulékonyság, szorgalom, áldozatvállalás, reménykedés, élő hit. Ezt Isten nem vállalhatja fel helyettetek. Isten nem lehet személyválogató, nem lehet igazságtalan, nem kivételezhet! "

Jézus; A HANG - könyv 818

2020. júl. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

1 Azt sem tudja miről beszél.Olvasta az igét, de hogy lila gőze nincs, hogy mit olvasott, az tuti.


János Evangyélioma 14. rész


1. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.

2. Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

3. És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek.

4. És hogy hová megyek én, tudjátok; az útat is tudjátok.

5. Monda néki Tamás: Uram, nem tudjuk hová mégy; mimódon tudhatjuk azért az útat?

6. Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

7. Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

8. Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

10. Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, a melyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, a ki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.

11. Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem.

12. Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.

13. És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban.

14. Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt.

15. Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok.

16. És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké.


A Vigasztaló=Szent Lélek


Ez olyan ígéret, ami ma is napjainkban működik Jézus Tanítványainál, aki Szent Szellemmel van megkeresztelve.


Ezek pedig a Szent Lélek ajándékai, amit ezek a hívők megkapnak-de mindig a Szent Lélek adja, ahogy akarja használni az Ő edényét.


Korinthusbeliekhez írt I. levél 12. rész


1.

A lelki ajándékokra nézve pedig nem akarom, atyámfiai, hogy tudatlanok legyetek.

2.

Tudjátok, hogy pogányok voltatok, vitetvén, a mint vitettetek, a néma bálványokhoz.

3.

Azért tudtotokra adom néktek, hogy senki, a ki Istennek Lelke által szól, nem mondja Jézust átkozottnak; és senki sem mondhatja Úrnak Jézust, hanem csak a Szent Lélek által.

4.

A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.

5.

A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr.

6.

És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten, a ki cselekszi mindezt mindenkiben.

7.

Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.

8.

Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;

9.

Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;

10.

Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;

11.

De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja.

2020. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

*De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja


Tehát nem az ember fogja eldönteni, hogy mit akar az ajándékokból, hanem a Szent Szellem használja az adott embert akkor abban a pillanatban, ahogy Ő Szent Lélek akarja.


Mondom, most is működik.

2020. júl. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondoltál?


János 14,12-14

Bizony, bizony mondom nektek: Aki hisz bennem, az is cselekszi majd

azokat a cselekedeteket, amelyeket én teszek, sőt azoknál nagyobbakat is

tesz, mert én az én Atyámhoz megyek. Akármit kértek majd az én nevemben, megteszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban. Ha valamit kértek

az én nevemben, megteszem azt.

2020. aug. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!
2020. aug. 12. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!