Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi fiúk/lányok!...

Jehova tanúi fiúk/lányok! Hány évesen randiztatok először életetekben?

Figyelt kérdés
Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy ez hittárssal lehetséges. Azt is tudom, hogy udvarlási szándék mellett sem megengedett Isten részéről a házasság előtti szexuális kapcsolat. Magam is készülök megkeresztelkedni, a családommal együtt. Viszont felmerült bennem ez a kérdés :) A válaszokat előre is köszönöm!

2020. júl. 20. 23:56
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
79%
Fura egy vallás az, ahol ezt nyíltan nem tudod megkérdezni személyesen az adott királyság teremben és anonim kell feltenni a kérdést. De nem csodálkozom. Lesz itt még csúnyább dolog is, remélem ki fogod heverni.
2020. júl. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

a drága Covid miatt nem is tudnék királyságterembe járni;

egy ilyen dolgot csak úgy megkérdezni amúgy is számomra kicsit tolakodó, ha ismerem az illetőt, ezért anonim teszem;

azt, hogy meg szeretnék keresztelkedni, úgy értettem, készen állnék rá, de koránt sem tartok ott, ugyanis csak otthonról tanulmányoztam eddig, s alig vannak tanú ismerőseim.


Végezetül: a kérdésben ott van egy felszólítás. Jehova tanúinak intéztem a kérdést, megkérem, hogy aki nem tud segíteni vagy nem is akar az ne írjon inkább

2020. júl. 21. 09:02
 3/43 anonim ***** válasza:
77%

Pedig itt vagyunk páran, akik jobban tudnak dolgokat, mint bármelyik tanú.

És mi gátol meg abban, hogy olvasd a weblapjukra felrakott nyomtatványokat? Keresőszó és mindenre ott a válasz.

Nyugi, békén hagylak, mert az agymosás már rég elkezdődött nálad és abban a hitben vagy, hogy ők az egyetlen igaziak, még nem ismerted a szervezet valódi arcát, sőt Istent sem, akit nem is fogsz, amíg a megfelelés vallását hallgatod. Még a kegyelem szót is elvették tőled, így maga az Evangélium semmisült meg, de tudom, hogy idővel rá fogsz jönni.

Sok sikert és kitartást a mélyponthoz, valamint Krisztus kegyelmét kívánom, hogy majd egyszer megismerd.

2020. júl. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
24%

Hány éves vagy?

Nem akarlak a hitedben megingatni! Az igazság az, hogy a HIT Isten ajándéka. Lelki ajándék.

A vallás emberi találmány; arra való, hogy a testi ösztönöket "kordában tartsa". A vallásokat azért hozták létre, hogy az embereket a hitük alapján megosszák és a pénzük egy részét önként odaadják. A papok, lelkészek és a politikusok élősködők. Jehova tanui ettől abban különböznek, hogy nincsenek papok, lelkészek. Viszont kettesével akarják az embereket a hitükre téríteni, gyakran kissé erőszakosan. Ha a vallásokat mélyrehatóbban tanulmányozod, rájössz, hogy nem az Istenhez visznek közelebb! Jézus arra tanított, hogy "az én Atyám nem épített házakban lakozik." Isten a lelkünkben, bennünk van. A lélek Isten egy darabja és halhatatlan. A test Föld anyánk ajándéka, amelyet a halálunk után visszaadunk, mert kölcsönbe kaptuk.

2020. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

3. Az önbizalom nagyon szép dolog, de amit te művelsz... Biztos nagyon jól tudsz te mindent😂😂😂

Nem fogok rájönni semmire, hagyd a nagy retorikát! Pusztán az egyetlen igaz istent követem. A nagyszüleim 50 évig (egész a halálukig) voltak hűek Jehovájoz, meg is kapták életükben a kezdeti jutalmukat.


Miféle mélypont? Mi neked a mélypont? Mélypont az lehetne, ha megtudnám hogy milliókat üldöz a vallásom boszorkányság, sátánizmus,eretnekség vádjával, máglyán égetnek el ártatlan nőket és gyerekeket, háborúkat indítanak Isten nevében, szentnek neveznek embereket, bálványoznak kereszteket, festett ikonokat és szobrokat, stb... Na pl ez kiborítana. De világi vallásúakat ahogy látom ez nem borít ki.

A nagyszüleim a legvadabb kommunizmus idején, a padláson nyomtattak Őrtornyokat és illegálisan terjesztették, az életüket és a családjukat kockáztatva ezzel. Isten megsegítette őket és az Ő kegyelméből boldog életük lehetett, semmit nem kellett megbánjanak.

2020. júl. 21. 11:40
 6/43 anonim ***** válasza:
89%

Vidiripi


Ahhoz képest hogy párkeresési témában kérdezel nagyon gyorsan sikerült téged elterelni a saját témádtól.

Na de akkor vágjunk is bele ha már bemelígettél!

Én vissza kérdezek. És te biztos hogy tudsz mindent?

De igen ráfogsz jönni nagyon sok mindenre.

Pl. arra hogy bizony voltak olyan hívők akik együtt raboskodtak Jehova tanúival a börtönökben és ők is a hitük miatt kerültek oda. Pl. azért mert megtagadta a fegyveres szolgálatot!

- Akkor talán jobban szét kellene nézned mert még a világiakat sem hagyja teljesen hidegen az amit felsoroltál. Kedves barátom ,még is mit gondolsz miért indult el a reformáció? Elvileg ismerned kellene Luther Márton történetét részletesen!

És még valami hogy pontos információid legyenek. Nem csak katolikusok vannak a világon ,nem mindenki tartozik ahhoz az egyházhoz amelynek történelmi eseményeiről szép hosszú felsorolást írtál.


- Szegény nagyszüleid olyan tévedések egész sora miatt kockáztatták az életüket! Belegondoltál már abba hogy az első századi keresztényeknek még csak Bibliájuk sem volt nem hogy különféle irodalmaik és még is hitre jutottak megkeresztelkedtek és ha úgy alakult az életük sem volt drága azért hogy megtartsák a hitüket!

Napjainkban olyan hívő emberek vannak aki az életüket azért kockáztatják hogy a Bibliát eljuttassák olyan országokba ahol még a birtoklása is bűncselekménynek minősül.

És elmondom neked hogy az Őrtoronnyal szemben a Biblia ihletett ,mindig aktuális ,soha nem kell frissíteni a tartalmát.

A hívők Isten szavát kell hogy eljuttassák az embereknek nem egy olyan kiadványt amely nem ihletett és állandó javításra szorul mert kiderül hogy amit úgy mond igaznak hisznek az bizony nem az igazság hanem tévedés!

A nagyszüleid bátrak voltak semmi kétség. De ha azt hiszed hogy más hívőknek nincs hite vagy bátorsága akkor már is hatalmas évedésben vagy.


- Ami pedig a randizást illeti. Ha látsz egy számodra szimpatikus személyt akkor menj oda hozzá és beszélgess vele. És ha másodjára is beszélgettek már is túl vagy egy randevún.

Adok egy tanácsot is a beszélgetés kezdeményezéséhez!

Kérdez meg tőle hogy a nagyszülei tanúk-e és hogy élnek e még! Aztán

érdezd meg tőle hogy bemutatna-e téged a nagyszüleinek. (ha élnek)

Aztán ha beszélsz a nagyszülőkkel akkor kérdezd meg hogy voltak e börtönben és azt is hogy raboskodtak e más vallásúakkal együtt!

Had tanúskodjanak Jehova tanúi más vallásúakról.

Nekem egy olyan Jehova tanúja mondta aki maga is megjárta a börtönt hogy bizony mások is voltak ott vele a cellában és a vallásuk miatt kerültek oda. Pontosabban a döntésük miatt hogy nem az állam hatalomnak engedelmeskedtek!

2020. júl. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
82%

"Miféle mélypont? Mi neked a mélypont? Mélypont az lehetne, ha megtudnám hogy milliókat üldöz a vallásom boszorkányság, sátánizmus,eretnekség vádjával, máglyán égetnek el ártatlan nőket és gyerekeket, háborúkat indítanak Isten nevében, szentnek neveznek embereket, bálványoznak kereszteket, festett ikonokat és szobrokat, stb... Na pl ez kiborítana. De világi vallásúakat ahogy látom ez nem borít ki."


Elmondom engem mi borít ki. Például a vének könyve. Az kiborít. Hogy le van írva, hogy ha egy nőt megerőszakolnak, akkor egyrészt bizonyítania kell, hogy nem ő tehet róla, a vének előtt és utána TILOS erről a borzalmas eseményről beszélgetnie a véneken kívül bárkivel.

Ahogy az is kiborít, hogy ha egy gyereket egy tanú megerőszakol és nincs rá még két tanú, akkor úgy veszik, hogy a gyermek hazudott.

Ahogy az is kiborít, hogy egy pedofil, ha azt mondja (igen, elég mondani), hogy megbánta, akkor ugyanúgy tarthat köztetek gyerekfoglalkozást.

Sok minden kiborít és még csak a vének könyvénél tartunk, amiben le van írva tételesen, hogy milyen szitura nekik mit kell lépni. Kérd el, olvasd el. Én megtettem. És hánytam.

Sokat olvastam a kiadványaitokat is és láttam a rengeteg egymásnak ellentmondó tanítást. Attól nem hányok, mert az a te dolgod, hogy vak vagy. De az, hogy ártatlan gyermekek esnek ennek a szervezetnek áldozatul, az undorító. Sok sikert a kutatáshoz. Bár úgysem mered, nehogy ki legyél közösítve. És egyetlen tanú sem fogja azt mondani, hogy ő nem szűzen ment férjhez, hogy volt más barátja is, mert retteg a kiközösítés től. És ez a te életedet is követni fogja.

2020. júl. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

6. A támadásaid leperegnek rólam, nagyját végig sem olvasom. De tudod a véleményem. És ne akarj belevatkozni, mire jövök rá, mire nem. Ez a hitem, ebben hiszek.


Ami a rabságot illeti, nagyon jól tudom. Dédnagyanyám ült börtönben az 50-es években a hite miatt. Együtt ült szombatistákkal, unitáriusokkal, ateistákkal (akik nem akartak bevonulni sorkatonai szolgálazra) , stb. Ő sem bánta meg soha, Jehova gazdagon megjutalmazta a kitartásáért és a hitéért.


És nem én akarok ismerkedni. Nekem már van feleségem, vannak gyermekeim. A kérdés elméleti volt.

2020. júl. 21. 13:09
 9/43 A kérdező kommentje:

7. Hagyjuk az álszentséget. Épp eleget lehet olvasni a katolikus pedofil papokról. Egy tanú, aki valóban istenfélő, sosem erőszakol meg senkit, nem pedofil. Aki ilyet tesz, afelett úgyis ítéletet mond Isten. Ami pedig a bűnbánást illeti, igen, ha megbánod a bűnöd őszinte szívvel, Jehova a kegyeidbe fogad (lásd Mózes, Sámson, Pál, stb története)


Mégegyszer mondom, kérlek kíméljetek! Nem vagyok kíváncsi rátok, sem a véleményetekre. Továbbra is fennáll a kérdésem JEHOVA TANÚI számára.

Kérlek tartsátok tiszteletben a kérésemet!

2020. júl. 21. 13:15
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves vagy, de én ismertem néhány Tanú srácot (kollegáim voltak), akik nagyon fiatalon, 20-21 évesen már megnősültek. Ebből kiindulva olyan 18 évesen kezdhettek randizni a lánnyal.
2020. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!