Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jelenések könyve 13. rész ->...

Jelenések könyve 13. rész -> az egészhez magyarázatot kérek szépen?! Minél részletesebben kifejted, annál jobb.

Figyelt kérdés

Ki a fenevad? Vagy több fenevad is van? Akkor kik ők? A fenevad nem egyenlő sátánnal vagy igen?

De nem is sorolom az alkérdéseket tovább, mert szinte minden mondatához jól jönne a magyarázat!


Hála! Köszi!



2020. júl. 22. 20:37
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
60%

19:

Ha a Fenevad Sátán, akkor ellent mond a következő verseknek is.

Ugyan is Sátán hatalmat ad a Fenevadnak, vagy vadállatnak.

S mivel ez a Fenevad a "Földből" jön elő, Sátán Földi szervezetét, képviseletét jelenti. Tehát nem saját magára utal, már csak azért sem, mert Ő nem Földi.

2020. júl. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
29%

A vallásokat a Jelenések könyve, Nagy Babilonnak nevezi, ezért nem lehet fenevad. A Fenevad, emberi politikai uralmakat jelent, mert állatias módon uralkodik. Hét feje van, vagy is az Isten népével is kapcsolatban álló hatalmakat szemlélteti, amiként Dániel is megmondta.

Az Antikrisztus pedig Krisztus elleni, vagy Krisztus helyetti megnevezésre utal, és ebbe mind a két csoport belefoglaltatik, akár vallás, akár politikai emberi uralmat mondunk.

2020. júl. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
17%

Egyébként pedig a Nacionalizmus is egy "vallás".

(Carlton J. F. Hayes szavai, melyek J. Paul Williams: What Americans Believe and How They Worship című művében találhatók, 359. oldal).:


Napjaink vakbuzgó nacionalistái tisztában vannak azzal, hogy függnek a saját nemzeti istenüktől. Érzik, mennyire szükségük van istenük nagy segítségére. Felismerik, hogy istenük a tökéletességük és boldogságuk forrása. Szigorúan vallásos értelemben alárendelik magukat neki . . . A nemzetet örökkévalónak tekintik, és a szemükben a nemzet lojális fiainak a halála nem más, mint a nemzet hírnevének és halhatatlan dicsőségének támogatása.”

2020. júl. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
18%

13:14,15


Ez a képmás azután jön létre, hogy a hétfejű vadállat felépül a kardcsapásból, vagyis az első világháború befejezése után. Népszövetség néven volt ismert.

Ez a nemzetközi szervezet abban az értelemben ’szól’, hogy kérkedve azt állítja, egyedül ő képes békét és biztonságot hozni az emberiségnek. Valójában azonban olyan fórummá vált, ahol a tagállamok szidalmazzák és sértegetik egymást.Kizárással, vagyis élő halállal fenyeget minden olyan nemzetet vagy népet, amely nem hajt fejet a hatalma előtt.

A második világháború óta a vadállat képmása – amely ma már Egyesült Nemzetek Szervezeteként ismert – szó szerinti értelemben is megölt embereket.

János látja, amint Sátán úgy irányítja látható szervezetének politikai részeit, hogy a lehető legtöbb szenvedést okozza annak a maradéknak, amely Isten asszonyának magvából való.


13:16,17, kényszerit, .....jelet viseljenek a jobb kezükön vagy a homlokukon.

A kézen lévő jel logikusan arra utal, hogy valaki tevékenyen támogatja a vadállatot, ugyanis a kéz az a testrész, amellyel elvégeznek egy feladatot

Ha elfogadnánk ’a vadállat jelét a kezünkre vagy a homlokunkra’, azzal megengednénk, hogy irányítsa a tetteinket, vagy befolyásolja a gondolkodásunkat.

(Theological Dictionary of the New Testament):: „Isten ellenségei megengedik, hogy a fenevad . . . [bélyegét] — a titokzatos számot, mely magában foglalja a nevét — a homlokukra és az egyik kezükre tegyék. Ezáltal nagyszerű, kedvezményes gazdasági és kereskedelmi lehetőségek nyílnak meg előttük, de ez Isten haragját vonja magával, és kirekeszti őket az ezeréves királyságból

2020. júl. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
21 Kevered a szezont a fazonnal Sátán minden hatalmát átadja az Antikrisztusnak. Még csak el sem olvastad amit írtam.
2020. júl. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
74%

13:18 A „vadállat” száma 666, és ’emberi számnak’ nevezik, ami arra utal, hogy a tökéletlen, bukott emberhez köthető.

Ez nem Sátán száma.

A hatos szám tökéletlen szám, így a hatos a harmadik fokon a mai emberi uralkodók szánalmas tökéletlenségét sejteti.



13:19

2020. júl. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
39%

25


DE elolvastam. Irtam is, hogy az antikrisztus jelentése, ’Krisztus-ellenes’ (v. ’Krisztus helyetti’).

A görög szónak két jelentése is van. Egyrészt utalhat bárkire vagy bármire, aki vagy ami Krisztus ellen van. Másrészt egy hamis krisztusra is utalhat, aki Krisztus helyébe emeli magát.

Ezért az Antikrisztus, nem csak a Vallásokra, hanem emberi uralmakra, személyekre, akik azt állitják, hogy Isten és Jézus helyett megoldják az emberi problémákat, és nem is azzal a Módszerrel Teszik, mint amivel Isten oldja meg ezeket.

Sőt nem adja át a megoldását ennek egyetlen embernek sem.

2020. júl. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

27 2Kor 3,6

A ki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem léleké; mert a betű megöl, a lélek pedig megelevenít.



Te a betüt látod,és emberi értelemre támaszkodsz én a Szent Szellem által látom. Te azt képzelsz bele amit akarsz, mert azt hiszed, hogy azt lehet, én azt mondom ami a Szent Lélek akar mondani . Érted a különbséget, vagy még mindig homály van? és még mindig ragaszkodsz a teóriádhoz.

2020. júl. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, Én nem kritizáltam a válaszodat, mert itt a kérdező dönt.

Ha nem értesz egyet, nullázz le, vagy legyél mérges.


Ahogy irtam, Sátán nem saját magának ad hatalmat, hanem a "földből" kijövő állatnak. Ha ez szerinted saját maga, akkor ez a Te dolgod.

Ugyanez érvényes az antikrisztusra is. Az lehet egy személy, egy csoport, vagy vallások.

Ha ezzel sem értesz egyet, jogod van hozzá, de offolod a kérdést.

2020. júl. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

"Te a betüt látod,és emberi értelemre támaszkodsz én a Szent Szellem által látom."

Vagy pont a sátán által, ki tudja milyen lélek dolgozik benned, de hozzászólásaid alapján biztos, hogy nem Isten Lelke.

2020. júl. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!