Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten miért nem...

Szerintetek Isten miért nem úgy teremtette az embert,hogy az levegővel is tudjon táplálkozni??Úgy hogy ne kelljen szilárd étel.

Figyelt kérdés
Lehet,nem lenne éhezés,nem?Bocs,ha buta a kérdés,csak érdekel.Most hagyjuk a bűnbeesést,csak hogy vajon miért nem ez volt az eredeti ötlete?

2020. júl. 28. 18:50
 1/7 Demion ***** válasza:
70%

És miért teremtett apró baktériumokat, amik megbetegítenek? Miért olyan fizikai törvényeket teremtett, amik lehetővé teszik a földrengéseket, tornádókat, vulkánkitöréseket, amikben tíz- és százezrek halnak meg? Hogy lehetséges ez egy olyan univerzumban, ami állítólag direkt az életre van hangolva?


Kérdező, ezekre a kérdésekre nem lehet értelmes választ adni, ha valaki nem hajlandó kilépni a vallások világából a valóságba.

2020. júl. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Valóban igazságtalan dolog, hogy manapság főleg csak a gazdagoknak, jómódúaknak jár az emberhez méltó élet, a többi ember, még az átlag dolgozók is csak vegetálnak kevés pénzből. Nagyon jó kérdés, hogy miért ilyen igazságtalan körülmények közé teremtette az embereket Isten? Akinek nincsen olyan ismerőse, aki tudna segíteni valakinek abban, hogy egy normális munkája legyen, annak gyakorlatilag max nagyon nagy nehézségek, erőfeszítések árán lehet emberhez méltó élete. Miért van az, hogy valakinek segít Isten, hogy normális élete lehessen, és miért van az, hogy valaki meg bármit tesz, szegény marad, sanyarú sorsa lesz? Mi alapján dönti el Isten, kinek segít?
2020. júl. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Ha ezt a világot egy bizonyos valaki találta ki, az meglehetősen gonosz és szadista volt, az emberiség történelmének szenvedéseit végiggondolva. Meg aztán elég csak nézni a sok hülye természetfilmet, hogy élnek az állatok le egy életet örök szorongásban, rettegésben, hogy aztán a végén az eggyel nagyobb állat élve megebédelje őket. Én annyira nem büszkélkednék vele, ha ilyen világot agyaltam volna ki. Azzal jártok ti jobban, ha nincsen senki "odafenn", minthogy egy ilyen elme legyen ott mindenhatóként.
2020. júl. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Mert az isten gonosz, ha eddig nem tűnt volna fel.
2020. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én például beértem volna azzal is, ha a földet zabálnánk és a hasznos fémeket kiemésztenénk. Földből van elég nem? Ha meg elfogyna a lábunk alatt, akkor átrepülünk a Holdra és azt is felzabáljuk.

Igazad van, nem kellene földet művelni. De én nem teremtettem volna éghajlatot sem, hanem egységesen 25 fok lenne mindig és pucéran járnánk mert ruha sem kellene. De amúgy a beszélgetésnek sincs sok értelme egyes emberekkel, mert valaki bemérgelődik. Úgyhogy a szókincsünk lehetne az hogy "dömdödöm" és akkor kész is. Meg van alkotva a NEW PEOPLE, nem ez a mostani szerencsétlen faj, ami...

2020. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:

#6

Látod mennyivel bölcsebb és szeretőbb Isten mint pl. te, aki tökéletlen gondolkodásoddal megfosztanád magadat számtalan élvezettől!

"Én például beértem volna azzal is, ha a földet zabálnánk és a hasznos fémeket kiemésztenénk" - pontosan ezt tette isten, csak azokat a fémeket, és ásványi anyagokat amelyből a tested áll, és amelyek szükségesek az életedhez, belerakta a paradicsomba, paprikába, gyümölcsökben, uborkába és sok sok növénybe, amelyeket miközben "zabálod", élvezetet találj a látványban és az ízekben.

Egyébként a zöldségekből és gyümölcsökből is bőven jutna MINDEN embernek a földön, csak a rossz az elosztási(politikai) rendszer. Ezért ugye nem Isten hibáztatható. Róla ezt mondhatjuk el:"Megnyitod a te kezedet, és megelégítesz minden élőt ingyen” Zsoltárok 145:9, 16.

2020. júl. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert a "kenyérért" meg kell dolgozni, mindenkinek emiatt el kell érni az Isten által tervezett életcélját, hivatását :)
2020. júl. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!