Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki szokott böjtölni, olyan...

Aki szokott böjtölni, olyan írjon. Hogy csinálod?

Figyelt kérdés
Részletekbe menően.

2020. júl. 29. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Nem eszek.


Ennél részletesebben nem tudom.

2020. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó! Olyasmire gondoltam, hogy kijelölöd előre a napját? Hány napig tart? Részleges, vízböjt vagy szárazböjt?

Egyedül vagy olyankor vagy mindegy?

2020. júl. 29. 15:45
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Nagyböjtben szoktam böjtölni. Hamvazószerdán és nagypénteken háromszor eszem, ebből csak az egyik rendes adag étkezés, a másik kettő kb. a fele, mint amit szoktam. Húst nem eszem. Ahogy nagyböjt péntekjein sem.

Illetve egész idő alatt nem iszom alkoholt és kávét, illetve az édességet is próbálom minimalizálni.

Ez persze csak az étkezés része. A nagyböjt nem csak erről szól, hanem hogy bűnbánatot tartsunk, többet imádkozzunk és több jót tegyünk embertársainkkal. Nagyböjt péntekjein ezért keresztutat végzek, ha tehetem többször térek be csak úgy pár percre imádkozni egy templomba, illetve minden évben meg szokták hirdetni a tartós élelmiszer gyűjtést rászorulóknak és ide is viszek adományt.

2020. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden pénteken böjtölök, sajnos ez sokszor kimerül abban, hogy nem eszek húst, vagy esetleg kevesebbet eszem. Bár tudom, hogy ennél azért több kéne. Nagyböjt, advent idején szerdánként is böjtölök, illetve a két szigorú böjti nap előírásait is betartom. Ezen felül igyekszem másféle élvezetekről is lemondani, valamint kicsit jobban foglalkozni a lelki dolgaimmal.
2020. júl. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ...Laci ***** válasza:
100%

A böjt előtt célszerű a lelki vezetődhöz fordulni tanácsért. Ha önállóan fogsz hozzá, vedd figyelembe a lelki és a testi oldalát is.


1. Lelki

Mindig tűzz ki egy konkrét célt, hogy miért böjtölsz. Ez fontos, mert így végig következetes tudsz maradni. Valamint, csak így tudod a cél tekintetében értékelni a tapasztalataidat. Enélkül csak egy nagyszerű méregtelenítő program. Sem több, sem kevesebb. A böjt egy komoly felajánlás, amely megtisztítja a lelket és a testet is. Mint ilyen, harc Isten és Sátán között, amelynek te vagy a színtere. A tét a célod, amit kitűztél. (beteg társadért, krízishelyzet megoldásáért, emberi konfliktusok megoldásáért, Isteni válaszért...)

Azt tanácsolom, a böjt közben többször is fordulj Istenhez és belőle meríts erőt. Óvakodj a kínálgatásoktól! Udvariasan hárítsd el, akár úgy is, hogy meg sem említed az okát. Ha nem megy, akkor mondd nyugodtan el.


2. Testi

Ha böjtöltem, mindig csak tiszta vizet ittam és nem ettem semmit. Fontos az elegendő folyadékbevitel, akár 2-3L naponta, különösen nagy melegben. Fokozatosan kell a böjt napjait növelni. Először csak 1-1 napot ajánlok böjtölni, de lehet akár 3 napot is. Én 7 napot is böjtöltem egyszer, de alapos lelki és némi testi rákészüléssel. A kezdés napja előtti este csak könnyű ételt érdemes fogyasztani és nem szabad teleenni magunkat. Fura, de attól még éhesebb leszel másnap. A befejezés utáni nap még fontosabb, mennyit és mit eszel. Ahány nap vízböjt, annyi napig ne egyél nagyon húst. Persze a szervezet mindent kibír látszólag, de nem mindegy. A fokozatosság és mértékletesség hosszú távon kifizetődik.

2020. júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2020. júl. 31. 05:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!