Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok hogyan látják a...

A katolikusok hogyan látják a protestánsokat?

Figyelt kérdés
A történelmi protestáns egyházakra gondolok, mint például az evangálikusok, a reformátusok, az unitáriusok, stb. és nem a neo-protestánsokra mint a hit gyülisek vagy a jehovások, stb.

2020. júl. 29. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk én az evangélikusokat nem venném egy lapra az unitáriusokkal. Evangélikusokat pl kereszténynek tartom, utóbbiakat nem. De ezt picit nehéz számomra általánosan venni, mert országként is eltérők sokszor. Alapvetően egyébként Luther elég sok tézisét is elfogadom katolikusként, Kálvinhoz már nem tudok ennyire pozitívan viszonyulni, bár ő is írt olyat, amivel egyet tudok érteni.
2020. júl. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Katolikusa válogatja. Általában, ha nem vallási kérdésről van szó, nincs bajuk egymással szerintem.

Hivatalosan meg megy az örömködés...

2020. júl. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Menj vissza a vallásháborúk idejébe, majd ott megtudod. :)
2020. júl. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Azt, hogy most hogyan látják?? Kétlem.
2020. júl. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
#4 Ugyanúgy nem csípik egymást pl.: refik, meg pápisták megnevezésből nekem nem az jön le, hogy annyira jót gondolnának egymásról.
2020. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Én egyáltalán nem vagyok rossz véleménnyel a történelmi protestánsokról, sőt szerintem sok mindenben tanulhatunk tőlük. Nagyon érdekel az ökumenikus teológia, sokat olvasok ebben a témában, érdekes látni, hogy a tanbeli eltérések pl. a megigazulás, vagy épp az eucharisztia/úrvacsora kérdésében egyáltalán nem olyan szélsőségesek, mint ahogy egy átlag katolikus gondolná. De ugyanez fordítva is igaz, sok a félreértés mindkét oldalról.


Ilyen szélsőséges pápistázós, meg hülye protestánsokozó emberkék sajnos vannak, de szerintem a különböző felekezetekhez tartozóknak a párbeszédet kellene keresnie egymással, jobban megismernie a másik felekezetek tanítását. Szerencsére manapság már sokan hasonlóképpen vélekednek. Sokszor a viták totális félreértésekből adódnak, ezáltal teljesen értelmetlenek. Persze egyáltalán nem azt mondom, hogy bárkinek bármit fel kellene adnia a saját hitéből, elfogadi mindent a másik felekezetek tanításából, hanem csak azt, hogy ismerjük meg jobban, mit is vallanak a máshova tartozó keresztény testvérek. Ezt a hozzáállást javaslom a katolikusoknak és a protestánsoknak egyaránt, itt a gyakorin is.

2020. júl. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Az emberek próbálnak nem tudomást venni a népírtásokról a mai napig tartó pedolíliáról és a könyvégetésekről, elmennek egymás mellett köszöngetnek közbe meg egymás gyerekét adják körbe.
2020. júl. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Semmi bajom velük. Amíg szeretetben élnek másokkal, addig meg kifejezetten bírom őket.


21/lány/katolikus

2020. júl. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Az evangélikusokkal sok baj van. A kereszténység ellen dolgozó politika segítői lettek.

A reformátusokkal az a baj, hogy elég bezártak. Viszont ez a saját közösségüknek óriási előny, és ezét becsülendő.

A baj az, hogy katolikusként már a saját irányításunkkal van baj.

2020. aug. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
7-es, te mi a túróról beszélsz? A katolikusokra célozgatsz?
2020. aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!