Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az a katolikusoknál...

Mit jelent az a katolikusoknál, hogy valami "szentség"?

Figyelt kérdés

2020. júl. 30. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Krisztustól rendelt látható jelek, amelyek jelképezik és közvetítik a megváltás kegyelmeit."

Forrás: Katolikus Lexikon ( [link]

2020. júl. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez a házasságra hogy igaz?
2020. júl. 30. 11:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért ne lenne igaz?


"Azt a kegyelmet, amely ezt a természetes szerelmet tökéletesíti, felbonthatatlan egységgé erősíti, s a hitveseket megszenteli, maga Krisztus, a tiszteletreméltó szentségek alapítója és tökéletesítője, saját szenvedésével számunkra kiérdemelte. Ezt Szent Pál is tanúsítja: "Férfiak, szeressétek feleségeteket, ahogy Krisztus is szerette Egyházát, és föláldozta magát érte" [Ef 5,25], majd hozzáteszi: "Nagy titok ez, én Krisztusra és az Egyházra vonatkoztatom" [Ef 5,32]."

Forrás: [link]

2020. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mert házasság Krisztus halála előtt is volt.
2020. júl. 30. 11:29
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Az Eucharisztia is Krisztus halála előtt már volt. Mi ezzel a gond? Miért gondolod, hogy szentség csak az lehet, ami Krisztus halála után kezdett létezni? Egyébként Krisztus újra értelmezte a házasságot kicsit, annak előtte egyfajta szövetség volt két fél között, Krisztus pedig egy halálig tartó egyesülésről beszél. Nem véletlenül hivatkozik Mózesre, aki engedte a válást, Krisztus szerint ez a szentségi házasságban nem lehetséges. Olyan, mintha egy embert akarnál ketté vágni. A házasságot Krisztus saját példájával szentelte meg, erről beszél Pál apostol az Egyház és Krisztus kapcsolatán keresztül.
2020. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az első emberpárt maga Isten adta össze. És már akkor is tartós köteléknek szánta, hiszen azt olvassuk, hogy a férj és felesége egy testté lesznek.


Ha jól értelek, ez akkor nálatok attól szentség, hogy nem bonthatja fel ember?

2020. júl. 30. 11:44
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

"Ez a házasságra hogy igaz?"

Maga Isten a házasság szerzője hitünk szerint. Ez a Szentírás első lapjain már megjelenik: "Nem jó az embernek egyedül lennie" (Ter 2,18).

Krisztus megerősíti a teremtéskor elhangzott mondatot, hogy a kettő egy test lesz és hozzáteszi: "Most már többé nem két test, hanem csak egy. Amit tehát Isten egybekötött, azt ember ne válassza szét". (Mt 19,6)

Minden szentség látható jel: látható a víz (keresztség), látható a Kenyér és a Bor (Eucharisztia). Házasságnál látható a két fél közös akarata, kimondott "igen"-je egymásnak és az új életközösség létrejötte. És ezek a jelek Isten kegyelmét közvetítik egy egész életen át: szentségtani kifejezéssel élve ex opere operato, tehát magából szentségből fakadóan (tehát nem a kiszolgáltató vagy a felvevő személy egyéni kompetenciáiból), mivel maga Krisztus ennek a létrehozója.

A házasság azért szentség, mert a megváltás kegyelmét közvetíti a házaspár számára, lehetővé teszi a férfi és a nő számára az isteni szeretetben való megmaradást.

2020. júl. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Demion ***** válasza:
0%

Vannak Magyarországon gyülekezetek, amelyek összeadnak meleg párokat is, hogy evangélikus van-e ilyen, azt nem tudom. Értelemszerűen ez csak jelképes házasság, mivel a polgári jog itthon nem ismeri el, ahogy ezt már fentebb írták.


Viszont egy dolgot szeretnék leszögezni. A házasság nem a Krisztus és nem Isten találmánya. A házasság régebbi, mint maga az egyistenhit és ez még a Bibliában is le van írva, ugyanis Ábrahám volt az első egyistenhívő és amikor Isten először megszólította már felesége volt. Tessék elolvasni a Bibliát. (Az Ádám&Évában hívő evolúciótagadókat hadd ne kelljen komolyan venni.)

Ebből logikusan következik, hogy a házasság egy emberi találmány, mi emberek hoztuk létre a saját boldogságunkra, mi találtuk ki a szabályait épp ezért bármikor meg is változtathatjuk ezeket a szabályokat. És ehhez nincs szükségünk senki engedélyére, még Istenére sem.

2020. júl. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Demion ***** válasza:
0%

"Nem véletlenül hivatkozik Mózesre, aki engedte a válást, Krisztus szerint ez a szentségi házasságban nem lehetséges."


Akkor nem csak a meleg házasságot kell tiltani, hanem a válást is?

2020. júl. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Nem mondtam, hogy bármit is tiltani kéne, szerintem a melegeknek is meg lehet adni a jogot rá polgárilag. Én a szentségi házasságról írtam, amiben valóban nincs válás, illetve csak egy nő és egy férfi között jöhet létre szabad akaratukból.

2020. júl. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!