Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a beavatott és...

Mi a különbség a beavatott és a kiválasztott között?

Figyelt kérdés
A Beavatott csak ezoteriában használt kifejezés?A kiválasztott kifejezést is használja az ezotéria?

2020. júl. 30. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

A beavatott nem csak ezotériában használt, tudtommal szabadkőműveseknél is vannak "beavatottak". Általában a belsőbb körökbe nyernek betekintést, ők is tudói lesznek a "titkoknak".

A kiválasztott egy általános kifejezés, vallásokban általában arra használják, akiket Isten valami céllal kiválasztott a sokaságból. Ez lehet egy nép, pl Ószövetség idején a zsidók, lehetnek személyek, mint a 12 apostol.

2020. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi.Kiválasztott kifejezést használják az ezotériában is,nem?Beavatottat meg úgy tudom az okkultizmusban is,ugye?
2020. júl. 30. 11:25
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Kerülöm az ezoteriát, szóval annyira nem tudom, bár szerintem nem használják. Az "okkultizmus" túl általános, alkimistáknál pl voltak beavatottak, viszont az nem feltétlen okkultizmus.
2020. júl. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A beavatott egyszerű szolga, aki feladatokat kap. A kiválasztott viszont olyan személy, aki szükséges egy nagyobb cél eléréséhez.
2020. júl. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!