Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt tiltakoznak a Teremtő...

Mièrt tiltakoznak a Teremtő neve ellen egyesek akkor amikor a sok millió hamis isten neve ellen nem?

Figyelt kérdés

2020. aug. 2. 20:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:

5."Hánynom kell"

Amikor Istvan király akiket belenyillaztatott a vízbe mert nem akart Katolikus lenni,azoknak mèg idejük se volt hányni.

El nèzèst de ez egy igaz replika amit nem szívesen írtam be.A mai hirdetők nem magukèrt mennek hanem èrted mert szeretnek ès szeretnènek meg menteni,az idejüket èrted felhasználják.

Bocs. mindenkitől de a fenti beszolás mar határtalan.

2020. aug. 2. 22:04
 12/63 anonim ***** válasza:
84%

Miért? Amikor Istent kérdezte Mózes, hogy ki vagy, akkor az mondta a hang, hogy "Vagyok aki vagyok"

Tehát felesleges a neveken lovagolni.

2020. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
68%
Isten=Isten. A többi nevet a tulajdonságairól kapta. Pl. Teremtő
2020. aug. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
39%
Még Isten sem mondott olyat, hogy "az én nevem jehova", vagy te nem olvasod a Bibliát? Eléggé hiányosak az ismeretid, nem kéne pótolni? A sok kötözködő kérdés helyett inkább olvass. Bibliát. Ne jehovista folyóírtatot, mert látványosan hülye maradsz azoktól, hanem KIZÁRÓLAG Bibliát.
2020. aug. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
33%

Isten neve Bármilyen nyelvű, forditásban benne van.

Az Őrtorony folyóirat nem is létezett, amikor a Biblia már igen.

S ezeknek mindegyikében benne van a Teremtő személyes neve.


"Isten sem mondott olyat, hogy "az én nevem jehova", "

Idézve is lett a bibliából, Tehát Isten ihletése alatt iródott.

Aki ezt tagadja, Isten szelleme ellen vét, mivel a szellemével iratta a szavát.

(2Mózes 6:3) 3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de nem tártam fel nekik teljesen, hogy mit jelent a nevem, a Jehova név.

Más Forditás:

Károli: 3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes.


Az emberek ismerték és Tudták mi a neve Istennek, de annak jelentésével, tartalmával nem voltak tisztában.

Isten nevének jelentése: Azzá válok, amivé válnom kell...Én idézem elő, hogy legyen..

Sok emberi névnek is van jelentése, még sem annak hivják, hanem a nevén szólitják.

Pl a Béla név jelentése: régi magyar Bél személynévből származik a név, az -a betű itt kicsinyítőképző. A Bél jelentése belső rész, például: szív.

Még sem hivja senki a Bélákat belsőrésznek, vagy szivnek.

2020. aug. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
54%
15# sajnos azt kell mondjam megint, hogy hazudsz, még akkor is, ha ezt állítólag nem szándékosan teszed. A jehova szó sosem szerepelt sehol a 15.század előtt létrejött másolatokban. Soha. Sehol. Mert előtte ez a szó nem létezett.
2020. aug. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 A kérdező kommentje:

16.Mièrt nem szerepel a bibliában 15 szàzad előtt az Isten neve.Igenis szerepel.

Íme.

[link]

2020. aug. 3. 10:18
 18/63 anonim ***** válasza:
80%
Isten neve szerepel. De az, hogy Jehova, az nem.
2020. aug. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 A kérdező kommentje:
18.Dehogy nem szerepel,minden nyelv máskèppen adja vissza csak èppen tagadni akarod miközben mindent tudsz.Az mar a te dolgod.
2020. aug. 3. 10:29
 20/63 anonim ***** válasza:
76%
A Jehova minden nyelven csak egy nyelvészeti tévedés, ez a szó a 16. század előtt egyszerűen nem létezett.
2020. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!