Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Így imádkoznak a zsidók?

Így imádkoznak a zsidók?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=0aHWASyMjwg


Általában a siratófalnál imádkozó zsidókat mutatják, de ők nem így imádkoznak. A videóban látható imát talán csak egy bizonyos zsidó irányzat gyakorolja?


Kérem hogy csak zsidó vallást követők válaszoljanak.



2020. aug. 4. 01:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A video alatt van egy hosszu es reszletes magyarazat by Andrew Bridges ami tokeletesen reszletezi a latottakat.


A magyarazat alatti ( 10k ! ) kommentarok is erdekesek

2020. aug. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én nem követem az irányzatot inkább megkövetem de személyes tapasztalataim alapján térden álló zsidót még nem láttam imádkozni

Az arabok imádkoznak térden állva a zsidók nem

2020. aug. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A zsidok allva hajlonganak imadkozas kozben.
2020. aug. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én is láttam a videó alatti magyarázatot, de nem értem teljesen. Azért gondoltam hogy itt háta lesz egy zsidó válaszoló aki elmagyarázza.


Másik két hozzászolónak. A videóban zsidó ima látható. Oda is van írva hogy Jewish Prayer.

2020. aug. 4. 08:19
 5/13 A kérdező kommentje:
Nincs egy zsidó vallást követő sem az oldalon aki tudna válaszolni?
2020. aug. 4. 15:55
 6/13 anonim ***** válasza:

Jelen. :)

Sajnos, a magyarázatot csak átfutni volt idõm, amennyire kivettem, azt írja, ahogy tényleg imádkozunk pl Magyarországon (akár neológ, akár ortodox, akár haszid(chabad) zsinagógában), hogy ttudniillik

"In our days there are not many Jews who still kneel and bow during regular daily prayer. A noticable number of Orthodox Ashkenazi Jews do bow to the ground during Yom haKipurim and Rosh haShana."

("Napjainkban nincs sok zsidó, aki még mindig térdelt és meghajolt a rendszeres napi ima során. Jelentős számú ortodox askenazi zsidó hajlik a földre Yom haKippurim és Rosh haShana alatt.")

Mármint, hogy CSAK ezen a két ünnepen, a mindennapi és a szombati imában nem.

Ezen a két ünnepen is csak amikor az Olénukezdetû, un záróimában ezt mondjuk:

"(Meghajolva:) Váá náchnu kojrim umistáchávim umojdim, lifné Melech Málché há mö lo chim Hákodojs boruch Hu." (A hébert nem sikerült rendesen bemásolni, de talán nem baj, ott van fonetikus átírásban.)

("mi a Király, a Királyok Király elõtt hajtunk térdet, borulunk le és adunk hálát, a Szentelõtt, áldott Õ.")

Amikor mondjuk, tesszük is, úgy, hogy a homloknak a földet(padot) kell érnie. Persze, valami pairt, esetleg szõnyget teszünk le.

A magyarázat többi részében azt írja, hogy a Talmud, illetve Rámbám(ismertebb nevén Maimonides, 12.sz.) szerint mindig le kellene borulni, ahogy mutatja.

Viszont nem csak Magyarországon, Izraelben sem borulnak le pl Szombaton, voltam askenázi és szefárd zsiniben is, haszidban is, egyikben se.

2020. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, fölös space-ek csúsztak be. Helyesen:

Váánáchnu kojrim umistáchávim umojdim, lifné Melech Málché hámölochim Hákodojs boruch Hu.

Remélem, több hiba nincs.

2020. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja, még valami:

Rosh haShana - "Év Feje", Zsidó Újév, idén szept. 19.-20. (kétnapos ünnep, Izraelben is.)

Yom haKipurim, röviden Yom Kipur, öreg Északkelet-Magyarországról származó zsidók kiejtésében "yankiper" - Engesztelõ Nap (az ókrban ilyenkor a Fõpap engesztelést szerzett Izrael népének, a tórai parancs: "sanyargassátok a lelketeket", 25 órás teljes bõjt, se kaja, se pia, víz se, kivéve öregek, betegek, várandós, szoptatós kimamák, nekik a rabbi megtilthatja a böjtöt, a Talmud szerint a kövér emberek annyit esznek, amennyit akarnak.)

2020. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Végre valaki :) Köszönöm.

Tehát, ma már a legtöbb zsidó nem imádkozik úgy ahogy a videóban láthatjuk és ők is csak ünnepi ima idején. Maimonidész szerint aki zsidó filozófus, vallástudós ha jól tudom, ő azt mondta mindig így kellene imádkozni? Akkor ez idővel változott a zsidó vallásban? Korábban mindig így imádkoztak?

2020. aug. 4. 20:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt már nem tudom, nincs idõm tüzetesen végigolvasni a magyarázatot, Maimonides idejében még nem éltem :D (13.sz.), ajánlom a Goolgle Translate-ot. [link]
2020. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!