Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ján 1:48 - Ján 1:50 hogyan...

Enkidu kérdése:

Ján 1:48 - Ján 1:50 hogyan értelmezendő? Jézus is Buddhával találkozott annak egy következő reinkarnációjában? Vagy hogy érti, hogy látta őt a fügefa alatt?

Figyelt kérdés

2020. aug. 4. 01:13
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Buddha nincs megemlítve a Bibliában, maximum olyan gyűjtő megnevezés alatt, mint hamis tanítók. Izraelben sok fügefa van, az egyik alatt egy Natanael nevű izraelita (és nem indiai) férfi ült. A férfi Jézus szerint ráadásul igaz volt, vagyis nem hamis, fonák dolgokat gondolt.
2020. aug. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Szia,


Ezt olvassuk: "Másnap Jézus Galileába akart indulni. Találkozott Fülöppel, és így szólt hozzá: Kövess engem! Fülöp pedig Bétsaidából származott, András és Péter városából. Fülöp találkozott Nátánaéllel, és így szólt hozzá: Megtaláltuk azt, akiről Mózes írt a törvényben, akiről a próféták is írtak: a názáreti Jézust, József fiát. Származhat-e valami jó Názáretből? – kérdezte tőle Nátánaél. Fülöp így válaszolt: Jöjj, és lásd meg! Amikor Jézus látta, hogy Nátánaél közeledik feléje, azt mondta róla: Íme, egy igazi izráelita, akiben nincsen álnokság. Nátánaél megkérdezte tőle: Honnan ismersz engem? Jézus így válaszolt neki: Mielőtt Fülöp idehívott téged, láttam, hogy a fügefa alatt voltál. Nátánaél így szólt hozzá: Mester, te vagy az Isten Fia, te vagy Izráel királya! Jézus így válaszolt neki: Mivel azt mondtam neked, hogy láttalak a fügefa alatt, hiszel? Ennél nagyobb dolgokat fogsz látni. És hozzátette: Bizony, bizony, mondom nektek: meglátjátok a megnyílt eget és az Isten angyalait, amint felszállnak, és leszállnak az Emberfiára." (János 1:43-51)


A fügefa természetesen nem Buddhára utal, mint ahogyan azt sok reinkarnáció hívő bele akarja magyarázni. A fügefa a korabeli emberek számára jóval többet jelentett, mint egy egyszerű gyümölcsfa. A béke, biztonság, jólét és a messiási kor jelképe volt, továbbá gyümölcse az ígéret földjének áldásai közé tartozott. Mindezen gazdag szimbolika mellett dús koronája árnyékot adott a tűző nap ellen. A fügefa árnyéka ezért az imádság, az Istenről való elmélkedés helye volt.

Nátánáél a fügefa alatt Istennel foglalkozott, elmélkedett róla, imádkozott hozzá, egyenes, őszinte lélekkel. Erre utal itt Jézus.

Nátánáélnek arra a kérdésére, hogy Jézus honnan tudja róla mindezeket, honnan ismeri őt, Jézus gyakorlatilag azt feleli: Onnan, hogy épp az előbb beszéltünk. Nátánáél minden további magyarázat nélkül is azonnal felismerte, kivel áll szemben.


Üdv. Péter

2020. aug. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Buddhának az az élete volt az utolsó e síkbéli inkarnációja.
2020. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Péternek külön köszönöm a részletes választ! Abból tökéletesen megértettem.
2020. aug. 5. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!