Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan halászcsárda...

Létezik olyan halászcsárda vagy vendéglő ahol az apostolokból falatozhatunk?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az ételnek keresztény alapokra fektetett fantázia neve van és az asztalnál ülve is úgy érezhetjük, hogy az utolsó vacsorán vagyunk krisztussal...

2020. aug. 5. 01:04
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Hát én tökön lőném magam ha a pincér kihozná az ételem, és azt mondaná hogy "Krisztus teste" 😆
2020. aug. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Kedves Kérdzeő, tisztában vagy azzal, hogy a mentális státuszod folyamatosan romlik? Régebben előfordultak értelmes kérdéseid is, mostanában alig.
2020. aug. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2

Valóban, Én is figyelem, hogy "Jézus" kezd kifordulni.

Még ha viccnek is szánod, ez nem vicc. Megkellene húzni a határt, hogy mindenből nem helyén való viccet csinálni, mert elveszti a komolyságát az adott dolog.

2020. aug. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Nincs, de én részt vennék szívesen egy olyan estén, ami az Utolsó Vacsorát idézi. Már nem úgy, hogy ott van egy beöltözött Jézus és apostolok, mert az kicsit komikus lenne inkább. Hanem hogy korhű terítés, korhű szokások, azokkal az ételekkel, amit ekkor ehettek, a korabeli zsidó szokásokkal, evés közbeni imákkal, áldásokkal stb. Persze "vezetett" este lenne, hebraistákkal, ókortörténészekkel, Bibliát kutató teológusokkal, akik magyaráznák is, hogy mi miért van.
2020. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a Spanom csaja c. film ugrott be rögtön,abban van egy hasonló jelenet.
2020. aug. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!