Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent, hogy az iszlám...

Szp72 kérdése:

Mit jelent, hogy az iszlám tiltja a kamatot?

Figyelt kérdés

Azt iszlám országokban nincsenek bankok?

Ha ott beteszem a pénzem, nem adnak kamatot?

Ki az a hülye, aki akkor oda teszi a pénzét?

Az ottani bankok senkinek nem adnak kölcsönt?

Csak kamatmentes kölcsönöket adnak?

Ki az a hülye, aki akkor nem muszlim banktól kölcsönöz?

Hol kaphatnék kamatmentes kölcsönt?



2020. aug. 5. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha egy hithű iszlám ad neked kölcsön egy ezrest, nem fog ezerkettőt visszakérni.
2020. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Most a kamatot tiltja, vagy az igazságtalan kamatot? Vagyis az uzsorát?
2020. aug. 5. 11:53
 3/16 anonim ***** válasza:
Teljes egészében a kamatot tiltja.
2020. aug. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
De vannak bankok az iszlám országokban és kamat is van. A Shária törvény tiltja a kamatot, de még az iszlám országokban is csak részlegesen vagy egyáltalán nincs bevezetve a Shária törvény. Talán Szaúd-Arábia van a legközelebb hozzá, de még ott sincs 100%-ig bevezetve. 100%-os Shária esetleg a Talibán, az Al-Kaida, vagy az ISIS álltal megszállt falvakban van érvényben, illetve Egyiptomban tett kísérletet a Shária törvény bevezetésére a Muszlim Testvériség. De biztosíthatlak, ott ahol 100% Shária van érvényben, de nem azt néznéd, hogy de jó, nincs kamat.
2020. aug. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Akkor az jó nagy hülyeség lehet, amit gondolom maguk a muszlimok se, tartanak be.
2020. aug. 5. 12:01
 6/16 A kérdező kommentje:

Az #5-ös kommentem a #3-asnak szólt.


@ "A Shária törvény tiltja a kamatot"


Engem az érdekel, hogy maga az iszlám vallás tiltja-e a kamatot? A Korán engedi-e a kamatot? Az Isten engedi-e a kamatot?


A hithű muszlimok mennek-e bankba, s elfogadják-e a kamatot? Hithű muszlimok dolgoznak-e bankban?


A minden kamat tilos elv, az én szerény véleményem szerint egy oltári hülyeség.

2020. aug. 5. 12:09
 7/16 anonim ***** válasza:

„Amit kamatra adtok, hogy növekedjen [a vagyonotok] az emberek javaiból, az nem növekszik Allahnál, azonban ami zakátot adtok Allah arcát [megelégedését] áhítozván, ők azok akik megsokszorosítják” (30:39)


„Ó ti, hívők! Féljétek Allahot és engedjétek el a fönnmaradt kamatot, ha ti valóban hívők vagytok! Ám ha ezt nem teszitek meg, akkor fogadjátok hírét egy háborúnak Allahtól és az Ő küldöttétől” (Korán 2: 278-279)


3-as vagyok.

Ennek a bankoldali lefolyása úgy néz ki, hogy a hitelnek nincs kamata, csak fix díja: ebből él a bank.

2020. aug. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

@ "Ennek a bankoldali lefolyása úgy néz ki, hogy a hitelnek nincs kamata, csak fix díja: ebből él a bank."


Értem. A kamat csak akkor kamat, ha annak nevezzük. Akkor gondolom ilyen erővel uzsorázni is lehet, csak ne nevezzük kamatnak. Ilyen képmutató hülyeséget.

2020. aug. 5. 12:17
 9/16 anonim ***** válasza:

Még mindig a hármas vagyok.

Én úgy gondolom, hogy részben teljesen igazad van, én sem értek ezzel egyet.

Amikor pénzt adok valakinek, az nálam is lehetne, és forgathatnám én is úgy, hogy több legyen, + maga a kockázatnak is van egy díja, hiszen lehet, hogy az illető nem adja vissza.

Szerintem a kamat egy teljesen jogos elvárás ha az ember/intézmény pénzt kölcsönöz.

2020. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Engem az érdekel, hogy maga az iszlám vallás tiltja-e a kamatot?"


A Shária az az iszlám törvény, tehát maga az iszlám vallás tiltja a kamatot, csak a muszlimok többsége nem tartja be, ahogy a keresztények többsége sem tartanak be rengeteg mindent amit a Biblia ír, ugyan úgy a muszlimok többsége sem tart be mindent amit a Korán vagy a Hadísz ír.

2020. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!