Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A korona vírusos időszak...

A korona vírusos időszak másoknak is megtépázta az egyházba vetett hitét?

Figyelt kérdés

Katolikusok válaszát várnám, írhatnak mások is de kérném ne más egyházak pocskondiázása céljából.

Az egyház életébe nem tudok

teljesen visszakapcsolódni,valami hiányzik belőle,Istenhez szerencsére már igen.Nem tetszenek a maszkok, a Szentmise részeinek kivétele, a Szenteltvíz kiiktatása, fertőtlenítések...minden a vírus miatt pedig nagyon nem ez áll a dolgok mögött sem a világban, sem az egyházban.

Azt olvastam Isten kivezeti az embereket a hamis egyházakból, gyülekezetekből és hamis vallásosságot majd ne kövessünk.


2020. aug. 15. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Most komolyan az a bajod, hogy vigyázznak az emberekre a templomokban?


Ne várd, hogy csak mert a templom templom meg fog védeni a járványoktól.

A szenteltvíz, csak hagyomány, semmi több. Valójában a szentlélek nem korlátozza magát fizikai szokásokra, ezért ezek a hagyományok átmenetileg bármilyen indokolt helyzetben felbonthatók.


Nem tetszenek a maszkok?

Ez csak a saját szépségérzetednek nem tetszik, a valóság az, hogy ez sem befolyásol semmi fontosat a misén.

2020. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen egy pap is azt mondta ez az időszak jó arra,hogy jobban figyeljünk a Szentlélekre
2020. aug. 15. 19:35
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Most őszintén, szerinted milyen nagy balhé és minden egyéb lenne, ha az egyház semmilyen intézkedést nem tett volna a vírus terjedése ellen? :)
2020. aug. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2%
Ha létezne Isten akkor nem létezne koronavírus.
2020. aug. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Ezekben nem látok kivetnivalót. Mondjuk nálunk senki se hord maszkot, Miatyánk után is van kézfogás, de pl nincs kint szenteltvíz, illetve kézbe áldoztat a pap. Azért mind a kettő túlélhető dolog, amiből senki se csinált eddig problémát nálunk.

Tényleg nem értem, hogy milyen hitet tépázhat meg a szenteltvíz hiánya.

2020. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az egész helyzetre gondoltam,hogy kihatott a templomok bezárása,maszk,stb.

Igen biztosan botrány lenne ha nem tartanák be az intézkedéseket.

Nekem őszintén szólva nem tetszik,hogy kihagynak mise reszt.Meg a szenteltvíznek bűn eltörlő, védő harasa van teológiai értelemben. Ezek szerint a korona ellen nem véd?Ez a vírus nem biztos,hogy annyira veszélyes ahogy beállítják sok minden más is van mögötte.

2020. aug. 15. 22:53
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

"Meg a szenteltvíznek bűn eltörlő, védő harasa van teológiai értelemben."

Semmi ilyen sincs. Katolikus vagy egyáltalán, vagy egy újabb kamu kérdést olvashatunk?

2020. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Persze hogy nem véd korona ellen a szentelt víz, ha védene vírus ellen mindenki intravénásan adagolná a szentelt vizet, és nem halnának meg annyian HÍVben sem....


És a korona pont olyan veszélyes ahogy mondják, csepfertőzés ellen a maszk, és a szentelt víz átmeneti megszűntetése segít.

2020. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
A szentelt víz sós szokott lenni, nem tudom, hogy az vírusellenes-e.
2020. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem megtépázta és közben játszót az is hogy összevesztem a legjobb barátommal.
2020. aug. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!