Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a Szent Lèlek...

Mit jelent a Szent Lèlek ellen szolni>Károli(UVF.szent szellem)?

Figyelt kérdés

2020. aug. 18. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem az ellen szólni...hanem karomolni!!
2020. aug. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Károliban káromlás van. Teljesen más értelme van, mint annak a szövegnek, hogy: szólni ellene. Ez is egy káromlás, elferdíteni a Biblia szövegét és egy egész más értelművel kicserélni. Mondjuk a Biblia írja, hogy ezeknek meg lesz a büntetése.
2020. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy sem értenéd. Felesleges bele menni.
2020. aug. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2.Megkèrhetlek,hogy idèzd a Károlibol.Mátè.12:32
2020. aug. 18. 15:56
 5/9 A kérdező kommentje:

2.Ime a biblia vers.


Mát.12:32."Mèg aki az ember Fia ellen szól,annak is megbocsáttatik;de aki a Szent Lèlek ellen szól,annak sem ezen,sem a másvilágon meg nem bocsáttatik" >Károli<

2020. aug. 18. 16:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért kérdezed? Amikor valaki eljut addig a gonoszságban, hogy a már Szentlelket káromolja (vagy más kifejezéssel ellene szól), az már nem tud megtérni, az az ember már biztos, hogy elkárhozik. Rengeteg ember van, akinek van még esélye az üdvösségre, de tapasztalatom szerint alig van, aki él vele.

Ha elolvasod a szövegösszefüggést, valószínűleg világosabb lesz, mire értette ezt Jézus. Olvasd el az egész történetet Mt 12:22-37, és próbáld meg a saját szavaiddal leírni ide, hogy miről szól szerinted. Megnézem, mit írtál.

üdv Stefán

2020. aug. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6.Amièrt nem tudsz felelni azèrt a gyík.nem hatalmaz fel arra,hogy a gyengesègedbe kritizály,amivel a tèma fölè kerekedve büszkèn èrezhesd magad.

A te esetedben egy dolgot szabad csinálni >felelni/nem felelni<.

Annyira okos vagy azt is megmondod,ki káromolja a Szent szellemet ès ki nem.

Az üdvössègről úgy beszèlsz mindha te osztogatnád.

Az alázattal egy kicsit alább kellene ereszkedni ès a kèrdèsre felelni.

2020. aug. 18. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Hiába olvasom el, amit írtam 3-szor is, nem találok benne semmi sértőt. Én a magam részéről azt tapasztaltam, hogy ha saját magam is próbálok megoldani egy feladatot, és erőltetem az agyam rajta, akkor a megoldást jobban megértem. Ezért akartalak rávenni, hogy magad is próbálkozz.

A másik pedig, hogy egy hosszabb szituációból kiragadott mondatba majdnem bármit bele lehet magyarázni. Ezért jó a szövegkörnyezetet mindig elemezni, erre hívtam fel a figyelmedet.

És azt is tudni szerettem volna, hogy miért tetted fel a kérdést, mert az segített volna jobban a személyedre vagy érdeklődésedre szabott válaszban.

üdv Stefán

2020. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én inkább azon gondolkodnék el a helyetekben, hogy mi az, ami nem megbocsátható, mi az, ami miatt nem megbocsátható és miért nem megbocsátható, ha elviekben és gyakorlatban szinte mindent megbocsát az Isten, ha őszinte alázatos megtörtszívű bűnbánatot tart az emeber személyesen Jézusnak???


Szóval mi az, ami nem bocsáttatik meg??? Anyi biztos és bozonyos, hogy nem arról van szó, hogy valami rosszat mondok a Szent Szellemre!!!

2020. szept. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!