Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek Istenben? Ha igen,...

Hisztek Istenben? Ha igen, gyakoroljátok a vallásotokat?

Figyelt kérdés

2020. aug. 18. 22:16
A kérdező szavazást indított:
Igen, hiszek, de nem gyakorlom a vallásom
Igen, hiszek és gyakorlom a vallásom
Hiszem, hogy van Isten, de nem tudom melyik vallás az igaz.
Ateista vagyok
57 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Hiszem, hogy kell lennie valaminek, ami ezt a hihetetlenül bonyolult világot létrehozta és irányítja, de a vallások egyike sem ad számomra elfogadható magyarázatot a rendszer működésére.
2020. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen, gyakorlom a vallásom. Katolikus vagyok és büszke vagyok rá. Hálás vagyok érte és boldog miatta.
2020. aug. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán én is úgy tudnám fogalmazni: hatalmas szeretet, lelkierőt ad nekem, hogy hiszek Istenben.
2020. aug. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hiszek Istenben, hiszek Jézusban, de nem vagyok vallásos.

Igyekszem megélni a hitemet, önzetlen szeretetben, segítségnyújtásban, megértésben, türelemben stb. a minden-napjaimban.

2020. aug. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hiszek Istenben, katolikus vagyok, de nem nagyon gyakorlom a vallásomat, amire viszont nem vagyok büszke :/

Néha elmondok egy-egy imát másokért, esetleg egy reggelit, de nem vagyok nagyon beleőrülve ebbe a dologba.

Viszont hiszek Istenben, mindennél jobban.

2020. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Muszlim vagyok, szoktam imádkozni, alkoholt, disznóhúst, stb. nem eszem/iszom, szóval jaaaa...
2020. okt. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Hiszek magamban.
2020. okt. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem szavaztam, mert nem volt megfelelő válasz. Gyakorlom a vallásom, de nem tartozom egyik egyházhoz sem. Ugyanis a vallás és az egyháziasság két dolog. Én a lelkiismeretem után megyek és olvasok szentírásokat is (nem csak a Bibliát) de nem tartozom egyik intézményesített valláshoz sem. Istenben is hiszek, de nem feltétlen egy olyan Istenben, mint ahogy a keresztény művészetben megjelent.
2020. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hiszem hogy van de nem gyakoroljon a református vallásomat. Jó ha évente egyszer megyek templomba.
2021. jún. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!