Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak keresztények válaszoljana...

Csak keresztények válaszoljanak! Hogyan és kiért szoktatok imádkozni?

Figyelt kérdés
A Mi Atyánkot ismerem. De utána nem tudok mit mondani. Állandóan imádkozzak a családomért, hogy Vigyázz rájuk? És hány percig? Hányszor?

2020. aug. 26. 00:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Soha ne hagyd abba...
2020. aug. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam rád, hogy te is írni fogsz... Elképzeltem a nevedet, és hogy tudtam... Mi a panaszod?
2020. aug. 26. 00:50
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

mondjuk igen

addig, ameddig akarsz, egyszer elég elmondani

vagy menj el templomba es imadkozz egyutt a pappal, amit o mond


de azért ennel konkrétabb dolgokat is kérhetsz

hálát adhatsz azért, amid van, vagy ami aznap tortent


vagy ha van a felekezetednek imakonyve, használhatod azt

de nem muszáj

2020. aug. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ ki az? attól függ egy akaraton vagy-e azzal a személlyel, akiért imádkozom, ad-e a Szent Szellem engedélyt rá-vagy sem, + az ima típusát mindig a Szent Szellem határozza meg.



Ez nem mantra.Az ima sosem mantra.

2020. aug. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt van még egy pár szép ima, amit a Miatyánkon kívül is mondhatsz esetleg:


[link]

2020. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Isten áldjon és legyél pozitív/vidám mindig!
2020. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok híve a betanult imáknak. Az az igazi, amikor az ember a legőszintébb énjével, a saját szavai egyszerűségével kiönti a szívét az Istennek. Ezek a vallálossra szajkózott imák sokszor csak megszokásból jönnek, az esetek 99.9%-ban bele sem gondol a hívő, hogy mit mond, csak mondja, mert tudja a szöveget.
2020. aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

"sokszor csak megszokásból jönnek, az esetek 99.9%-ban bele sem gondol a hívő, hogy mit mond, csak mondja, mert tudja a szöveget"


bocs, de ezt honnan tudod? hogy 99,9%-ra??

gondolatolvaso vagy?

2020. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Isten mindent tud, hiába meséled el neki te is hogy mit csináltál ma vagy hogy mi a problémád. Ő már rég tudja hogy mi a baj, mielőtt te kérnéd őt hogy segítsen. Mindent tud, de azt a mindent TŐLED akarja hallani:)

Úgy beszélj Jézussal mint egy baráttal, apával, testvérrel. Mesélj neki részletesen mint a gyermekednek, őszintén mint a testvérednek, bizalommal mint anyukádnak és hittel mint a Megváltódnak.

A kötött imák fontosak és elhanyagolhatatlan de a BESZÉLGETÉS Istennel fontosabb mint bármilyen betanult szöveg.


De hogy a kérdésre is válaszoljak:rendszeresen imádkozom a jövendőbelimért, az ellenségeimért és azokért akik nem ismerik Jézust. Imádkozom azokért akiknek a kapcsolata gyenge Istennel vagy akiknek egyáltalán nincs kapcsolatuk Vele. A családomért, azokért akiket szeretek. Halat adok mindenért és megkoszonom Jézusnak hogy ismerhetem őt:)

2020. aug. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A tapasztalat alapján háromszor 5 perc az ideális. Ha ennél kevesebbet imádkozol akkor valószínűleg nem hallja meg viszont ha ennél többet akkor elunja és nem foglalkozik veled.
2020. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!