Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak keresztények írjanak...

Csak keresztények írjanak ide! Hogyan reagálnátok, ha valaki említené az evolúciót és, hogy a Biblia egy mesekönyv?

Figyelt kérdés
Kezdő keresztényként mondom, hogy a Biblia még mindig NEM mesekönyv, és soha nem is lesz az!

2020. aug. 26. 08:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
69%
"Csak az írjon aki egyetért velem!"
2020. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
68%
Majd megszokod és lepörög rólad. Ha mindig felhúznám magam amikor Bibliát meg annak tartalmát szekírozzák hamar idegroncs emberré válnék
2020. aug. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
87%

1) Az evolúció tudományos tényállás, nincs ellentmondásban sem a hittel sem a Bibliával


2) Aki szerint a Biblia "mesekönyv", azt visszaküldeném érettségizni mert még a műfajok alapjaival sincs tisztában.

2020. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 A kérdező kommentje:
Ezt nem én állítom, hanem jó sokan akik nem hisznek semmiben. Én eltudom képzelni az evolúciót a teremtésben. Pl. Isten úgy teremtette meg az embert, hogy a port nem úgy értette, hanem a csillagporként értette. Ahogyan tudom, csillagokból IS származunk. És amikor az első ember létrejött, na azoknak lett Édenkertű életük. Nem igaz?
2020. aug. 26. 09:23
 5/85 anonim ***** válasza:
100%
Az evolúció nem ellentétes a Szentírással, a Szentírás pedig nem mese, annak ellenére sem, hogy vannak benne mitologikus elemek.
2020. aug. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 A kérdező kommentje:
Szuper. :)
2020. aug. 26. 09:45
 7/85 pelgrim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy a Biblia több mint mesekönyv jelképes tanmesékkel, hitregékkel, vannak benne bölcsességek és igazságok is, és vannak benne tévedések is, sőt még szándékos félrevezetések is. Mégis mindamellet maradt a mai napig a könyvek könyve.

A biblia nem ellenkezik az evolúció elmélettel ellenkezőleg, alátámasztja azt. Vegyük például a bűnbeesés elbeszélését, ami jelképesen az ember (ön-)tudathoz jutását ábrázolja. A fejlődésnek azt a szakaszát mikor az ember látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei között.

2020. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 Ozmium42 ***** válasza:
93%

Az evolúció szerint nem létezik "első ember". Egyébként úgy gondolkozol, és csűröd-csavarod a Bibliát, ahogy jól esik neked. Nem valószínű, hogy aki az Ószövetséget leírta, csillagporban gondolkodott, azt se tudta, mi az a csillag.


A mesekönyvnek titulálás nem műfajilag értendő, hanem ez egy derogáló jelzés a hitelességére.


A mesékkel amúgy műfajilag semmi baj nincs.

2020. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
100%

Keresztény vagyok, ettől még elfogadom az evolúció elméletet, viszont aki a Bibliát mesekönyvnek nevezi, az primitív, és provokációnak tekintem ha valaki mesekönyvnek nevezi a Bibliát.

Még az ateizmus pápájának tartott Richard Dawkins sem nevezte mesekönyvnek a Bibliát, remek költészetként utalt rá, ez is azt mutatja, hogy nem kell elhinni egy szavát sem a Bibliának, de ettől még közel sem minősül mesekönyvnek.

Dawkins jó modorú, és fényévekkel intelligensebb mint a gyakran rá hivatkozó harcos vulgár materialista ateisták.

2020. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy ne létezne az evolúció szerint "első ember"? Attól függően, hogy hol húzod meg az emberség határát, mindenképpen kellett, hogy legyen egy teremtmény, akit már embernek lehet tekinteni.
2020. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!