Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elragadtatás a mennybe???

Baranyi Artur kérdése:

Elragadtatás a mennybe???

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én már többször írtam ide, keresztény vagyok, nekem az Istenem teremtőm a Mennyei Atya! És a Megváltóm az Isten Egyszülött Fia Jézus Krisztus! Ebben hiszek, Atya, Fiú, Szent Lélekben!! A gyülekezetes hívők mondták hogy 2020 után sok rossz fog jönni, csapások stb! És hogy Istenünk Fia Urunk Jézus vissza jön a földi atmoszféráig és kiragad minket míg élve, életünkben egyenesen a mennybe! Hát erre azt mondom ilyen nincs hogy eljön és kiragad minket innen és pont elve, ilyen sose volt hogy elve valaki elragadtatik! Én azt mondom majd ha meghalunk vagyis el alszunk egyszer ebben a Testben majd akkor tudunk meg mindent, nem pedig hogy elragad minket elve, pl most én épp fekszem, tvzem és hirtelen el ragadtatok és más világba na ilyenben nem hiszek, csak majd halál után jutunk oda! Ti mit gondoltok!? Római Katolikus, Református, Baptista vagy Hit gyulis hívő válaszát várom!! Jehovak kíméljenek! Köszönöm áldjon az Úr titeket!
2020. aug. 26. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Hát. Inkább hasonlít ez az elragadtatás valami okkultista szektához xd mármint a kifejezésxd.

Ha nem hiszel nem gond. Ember prédikál neked több százszor kiforgatott könyből, nem minden szentírás. Gondolkozz és alapits magadba egy egyedi hitvilágot. Közelebb is fog állni igy a te természetedhez. Ha meg eltünik a hitvilág se baj mondjuk. Mindig van tovább. Max a naturalizmusba tovább.

2020. aug. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Semmiféle elragadtatásra most ne számíts.Az még odébb van.


Most nem az fog következni.

2020. aug. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Hát ilyen elragadtatás biztos nem lesz. Az elragadtatás elsődleges jelentése az eksztázis, amikor az ember önkívületi állapotba esik és pl ekkor ad Isten tudtára dolgokat akár látomásos formában, erről ír Pál apostol és ez történt Jánossal is.

"Ismerek egy embert Krisztusban, aki tizennégy évvel ezelőtt – testben-e, nem tudom, vagy testen kívül, nem tudom, Isten tudja – elragadtatott a harmadik égig."


"Azonnal elragadtatásba estem a Lélekben, és íme, trón volt elhelyezve az égben, és a trónon ült valaki."

2020. aug. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Thes. 4. 16-18.

"Mert amint felhangzik a riadó hangja, a főangyal szava és az Isten harsonája, maga az Úr fog alászállni a Mennyből, és először feltámadnak a Krisztusban elhunytak, azután mi, akik élünk, és megmaradunk, velük együtt elragadtatunk felhőkön az Úr fogadására a levegőbe, és így mindenkor az Úrral leszünk."


Tehát nem az lesz, hogy egyik nap Krisztus bekopog az ablakodon, jelezve, itt az idő. Ez számunkra egy megváltás lesz. Eljön értünk Jézus, vagyis az Úr, először (ahogy értem én a Bibliából) a benne meghalt (vagyis Őt félő elhunyt emberek) üdvözülnek meg, utánuk jövünk mi, élő hívők, hogy elmehessünk vele a Paradicsomba, a hitetleneket hátrahagyva a kín és a szenvedés közepette. Ekkor a Pokolban pusztul el Sátán és a sötét angyalok (démonok).

Tehát nekünk jó lesz, mi várjuk Krisztus eljövetelét.


Remélem, hogy nem baj, hogy evangélikus létemre írtam, ez nem szerepelt a felsorolásban. :)

2020. aug. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Neked is igazad van és nekik is.

Ha elragadtatás előtt meghal a tested, akkor az Úrral leszel. De ha közben eljön, akkor is. Nekünk mindenképp nyereség.

2020. aug. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Jézus a lelkeket menti és nem a fizikai testet!


A mennyországba nem a fizikai testünkkel lehet bekerülni hanem egy "megdicsőült" testtel, mint az angyalok!


"Máté22.30. mert a feltámadáskor se nem házasodnak (nősülnek), sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok az égben."


"Most mondok pár szót az elragadtatásról. Angyalaim nagy munkát fognak végezni azokban a napokban a Terra bolygón. Nem ijesztgetésről van itt szó, hanem radikális megoldásról. Arról van szó, hogy nem az egymáshoz tartozáson múlik egy ember örök sorsa, hanem azon, hogy Hozzám tartozik, vagy sem. Mert akik egy ágyban fekszenek, akik egy malomban együtt őrölnek, akik egy szántóföldön együtt dolgoznak, azok látszatra egymáshoz tartozónak tűnhetnek. De a valóság fog lepleződni azokban a napokban még ott is, ahol az utolsó pillanatig sikerült azt eltakarni.


Itt föl kell hívnom figyelmeteket arra, hogy a végkifejlet ugyan gyorsan fog történni, de az oda vezető út, az nagyon előkészített lesz. Már most, a ti életetekben is lehet észlelni, hogy mennyire ketté válik a jó és a rossz. Mivel most már nagyobb a fény, ezért jobban látszik mindkettő. De még lehet színészkedni. De nem sokáig, és főleg nem állandóan. Ne halasszátok az időt. Itt és most mondjatok Nekem IGENT.


Bárhogyan magyarázzátok a végkifejletet, az kikerülhetetlen, és úgy lesz, ahogyan mondtam. De olyan nem lesz, hogy csak úgy eltűnnek emberek, s azok, akik itt maradnak, azok azt sem tudják majd, hogy hová lettek. Nem. Ilyen nem lesz. Akiket itt hagytak, azok tudni fogják, hogy betelt a mérték. Tudni fogják, hogy lejárt számukra az érdemszerzés ideje. Tudni fogják, hogy életüket nem arra használták, amire kapták. Az a külső sötétség pedig, ami reájuk vár, az szintén kegyelem lesz számukra. De boldogok azok, akik nem fognak rászorulni erre a kegyelemre, mert nincs annál nagyobb szenvedés, mint mikor a lélek szenved, és pedig tudatosan, önként, igazságosan. Azért teszi ezt, mert számára még ez a legjobb, de ez a legjobb olyan, mint mikor valakinek az a legjobb, ha – bár érzéstelenítés nem áll rendelkezésre, – ki kell húzni a fogát. De ezt a foghúzást számítsd évezredekig tartó állapotnak.


Nem beszéltem ezekről, mert úgyis csak tapasztalat által érthető meg a Hozzám költözés boldogsága éppúgy, mint a Tőlem eltávolodottság állapotának tudomásul vétele.


Olyan elragadtatás nem lesz tehát, amilyet különböző szektákban tevékenykedő gyermekeim írnak különböző könyvekben az ezeréves uralomról és az elragadtatásról. Ne akarjátok semmivel se behelyettesíteni, se kiegészíteni az evangéliumaimban elmondott gondolataimat.


Amit most leírattam médiumommal, az akkor is igaz, ha ennek következtében e médium nem lesz népszerű. Akkor is igaz, ha a katolikus egyházam évezredes tanítására lehet ebben ráismerni. Akkor is igaz, ha senki sem hiszi el. Majd meglátjátok! Jusson eszetekbe! Előre megmondtam nektek. Radikális megoldás fogja jellemezni a végkifejletet. Mindenki előtt megvilágosodik e mondásom realitása: „Senki sem szolgálhat két úrnak!” De az oda vezető út úgy jön el, mint a tolvaj. Szinte észrevétlenül. De akiknek van szemük a látásra, azok az idők jeleiből fel fogják ismerni közeledését. Bizony, már itt van az ajtóban!


Megáldalak LELKEM BÉKÉJÉVEL!"

Jézus; A HANG - 402

2020. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
6# a Bibliát nem sűrűn szoktad gondolom olvasni, ahogy a hang sem.
2020. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Elragadtatás a mennybe???".


Lesz elragadtatás az utolsó pillanatban, az utolsó 7. trombita szóra, amikor Jézus visszajön a felhőkben. Azon igazak számára lesz az elragadtatás Jézus visszajövetelekor, akik igazak akkor még életben vannak, kitartva Jézus Krisztusban való hitükben.


Jézus eljön az ég felhőiben és az akkor még életben lévő igazhitű keresztények elragadtatnak Ő elé a levegő égbe a felhőkön!


Ő miattuk rövidíttetnek meg a nyomorúság napjai!


Tehát amikor Jézus megjelenik, akkor történik meg az elragadtatás Ő elé a felhőkön, a levegő égbe az akkor még életben lévő igazak számára!

2020. okt. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2020. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!