Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az öngyilkosság akkor is...

Az öngyilkosság akkor is bűn,ha gyógyíthatatlan betegséged van?

Figyelt kérdés
Ha a végén úgy is tudod,hogy az a vége,hogy elmész. Talán csak elkerülnéd a szenvedést, ,,meg gyorsítanád és könnyebbítenéd" a helyzeted. Isten szemében ez akkor is bűn? Végülis ígyis-úgy is vége. Biztosan sokan kérdezték már,de szerintetek mi van utána? Ha megteszem,rossz helyre kerülök és nem láthatom többet a szeretteimet már?

2020. aug. 29. 23:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#3

Jézus azt mondta, hogy aki hisz és megkeresztelkedik üdvözül. Természetesen a hit nem annyit jelent, hogy azt mondod "Uram, Uram", hanem cselekvő hit, mert az apostol is azt írja:

"Ugyanígy a hit is, ha tettei nincsenek, magában holt dolog."

2020. aug. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem kell. Az egyik ismerősöm, aki már nincs, telenyomta magát piával és szerzett csomó kábítószert, orvos is kiírt neki.
2020. aug. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Utolsó,természetesen az is megkönnyítette a rá szabott utat,de ugyanúgy,ahogy én is ezzel a tervvel,valószínűleg ő sem fentre ment ha ilyen szereket használt. De megértem,félt ahogyan most én is.
2020. aug. 30. 13:16
 14/16 anonim ***** válasza:
Rákos vagy?
2020. aug. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Benne van a Bibliában, hogy ne kábszerezz?
2020. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen akkor is. Nincs jogunk dönteni élet és halál felől. Csak Istennek van ehhez joga.
2020. dec. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!