Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apostolok ostyát osztogatta...

Az apostolok ostyát osztogattak az embereknek,ès ha igen mit jelent,a Biblia szempontjából?

Figyelt kérdés

2020. szept. 3. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. szept. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Az ostya a kenyér funkcióját tölti be. Annak a szerepét már csak tudod...
2020. szept. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Èrtem a kenyèr funkcioja fő táplálèk az embernek Így az ostya főtáplálèk
2020. szept. 3. 17:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Lényegében igen, kovásztalan kenyeret. Az ostya kovásztalan kenyér.
2020. szept. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Én vagyok az az élő kenyér, amely a mennyből szállt le: ha valaki eszik ebből a kenyérből, élni fog örökké, mert az a kenyér, amelyet én adok oda a világ életéért, az az én testem.

János 6:51 RÚF

[link]

2020. szept. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%

Az apostolok nem "osztogattak ostyát".

(kovásztalan) kenyeret osztottak szét, amit Jézus Krisztustól kaptak.


Az ostya a mai keresztény szertartásokban viszont nem közvetetten utal erre. Ugye ismerjük az utolsó vacsora történéseit....


A kenyér szaporítás csodája János evangéliumában, a hegyi beszéd metaforikus elbeszéléseként is jelentéssel bír. Jézus Krisztus a hegyen tanít. A tanítás a lélek tápláléka, ahogy a kenyér a test alapvető eledele. Krisztus átadja tudását (kenyereket) tanítványain keresztül, de még marad is. 12 kenyér marad. 12 apostol marad, aki tovább viszi a tanítást.


"Ezt cselekdejétek emlékezetemre" helyesen hangzik el a misék végén. Arra szólít fel, hogy aki megkapja a tudást, aki hallja a tudást (mondjuk a misén) az cselekdejen hasonlóan a tanítókhoz. Addja tovább az isteni tudást, Jézus tanítását. Ez a cselekedet szolgálja közvetlenül az ő emlékezetét.


Jézus az Ige és az Igazság. Természetesen adódik a kép, hogy teste - amit kijelentésével ("ez az én testem") szétoszt az utolsó vacsoránál - a tudás azaz Isten törvényének tanítása.

2020. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az ostya a mai keresztény szertartásokban viszont nem közvetetten utal erre. Ugye ismerjük az utolsó vacsora történéseit...."

Akkor ezek szerint te nagyon nem ismered az utolsó vacsora történéseit. Javaslom, hogy olvasd el a Szentírásban. Mert bizony a papok pont ugyanazt a mondatokat mondják el, amiket Jézus is az utolsó vacsorán. Ennél jobban miként utalhatna rá? Pont ugyanaz történik, pont ugyanazon mondatok hangzanak el, pont úgy, ahogy az utolsó vacsorán.


"Természetesen adódik a kép, hogy teste - amit kijelentésével ("ez az én testem") szétoszt az utolsó vacsoránál - a tudás azaz Isten törvényének tanítása."

Miből adódik? Ezt pontosan hol írja a Szentírás szó szerint? Mert még csak hasonlót se olvastam, nekem ez így Krisztus által megvetett emberi hagyománynak tánik, amit írsz.

2020. szept. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es

Ostya "osztogatás"

Elismerem, nem egyszerű értelmezni a 6-osban írtakat, de ettől még érdemes próbálkozni. Nem véletlen a fogalmazás. Segítség: nem mond ellent az állításodnak, sőt.

Az eredeti kérdés kapcsán írom. Annak fényében kell értelmezni.


"Miből adódik? "

Az azt megelőző mondatból, és az előtte lévő két bekezdésből érthető.

"Pontosan hol írja"

Akinek füle van hallja.

Egyébként bármely szertartási részletet pontosan hol írja?

Az elmúlt 2000 év bármely teológusi értelmezését pontosan hol írja?

2020. szept. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Azért nem is olyan nehéz értelmezni az ott leírtakat. Ettől függetlenül nem értek vele egyet. Az ostya, vagyis a szubsztanciájában Krisztus testévé váló kis kovásztalan kenyérdarab nem valami tudást, tanítást szimbolizál, hanem valóságosan Krisztus teste (illetve vére).


Egyébként a mise végén az hangzik el, hogy "A szentmise véget ért, menjetek békével!"

2020. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es!

"nem valami tudást"

:D

Szép véleménnyel vagy a Megváltó tanításáról, azaz az Egy Isten üzenetéről!


:(

2020. szept. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!