Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van Budapesten jó reformát...

Hol van Budapesten jó református templom, gyülekezet?

Figyelt kérdés

Budapesten szeretnék istentiszteletre járni, és tetszettek eddig is azok a gyülekezetek, ahol voltam (Nagyvárad tér, Kálvin tér, Kelenföld). Viszont szeretnék egyszer-kétszer máshová is elmenni, és megnézni, máshol milyen egy istentisztelet.

Ezért keresek más gyülekezeteket, ahol szintén kellemes és érthető az igehirdetés. Mindegy nekem, hogy Budapesten belül hol van, csak Budapesten legyen. Nem lenne baj, ha most a korona miatt nem lenne lezárva, de amúgy más kikötésem nincs.

Azt is írjátok le, hogy mióta jártok oda, milyen ott a társaság, az istentisztelet, és hogy mikor van istentisztelet. Persze minden más is jöhet róla, minden tapasztalatot szívesen várok!

Továbbá negatív tapasztalatokat is várok, ha van olyan templom, amiben nem tetszett az istentisztelet, azt is elolvasom, ekkor kérlek, írd le, mi volt vele a gond, miért nem tetszett?

Kort és nemet is írhattok!

Köszönöm szépen!

19F



2020. szept. 4. 22:24
 1/7 anonim válasza:
Csak református közösséget keresel? :) én a Hillsongba jàrok már èvek óta, és nagyon szeretem, a Mechwart ligetnél van.
2020. szept. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1 Hillsongnál nem online van csak?
2020. szept. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha református gyülekezetek között "keresgélsz", a Kosztolányi Dezső téri gyülekezetet szerintem nem szabad kihagyni; ez Buda legnagyobb gyülekezete, és a 2. legnagyobb a fővárosban a Kálvin téri után (a Batthyány tér közelében van a Duna parton).

Régen oda járt a családunk, én nem szerettem, mert szerintem pont a nagy létszáma miatt személytelen, de ez szubjektív; sok program van, kifejezetten nyitottak a fiatalok felé, nagyon sok jót hallottam róla.

Sajnos a templom belső tere épp felújítás alatt van (már majd' egy éve), ezért most "csak" a gyülekezeti teremben és külső helyszíneken van istentisztelet és más programok - maga a templom egyébként nagyon szép.

2020. szept. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a pestszentlőrinci unitárius templomba járok. Ugyan nem református, de külsőségeiben hasonlít, és nagyon normális a lelkésznő.
2020. szept. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Első vagyok:

A vírus miatt volt online, meg néha az igehirdetés is az. De most vasárnap meg lesz tartva az Átriumban (Mechwart liget) 11:00-kor kezdődik, várunk! :)

Üdv,

H. Anikó

2020. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Pasaréti ref. gyülekezet
2020. dec. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Zuglói ref. gyüli :D
2021. febr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!