Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történt Jézus lelkével,...

Mi történt Jézus lelkével, amikor meghalt?

Figyelt kérdés

2020. szept. 12. 22:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Jézus emberré válása nem úgy történt, hogy a szellemi életét, testbe tette.

Senki nem igy születik, még Jézus sem. Jó lehet az emberek kivételével, Ő már élt más formában.

az emlékei egyébként is a megkeresztelkedésétől lettek megnyitva, hogy amit az Atyjától Tanult, és amit elválalt, azt maradéktalanul tudja elvégezni.

2020. szept. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

#11

Akkor hogy történt? Egyszerre két Jézus létezett akkoriban?


Az utolsó mondatod honnan szedted? Idéznéd a Szentírásból? Mert elég hiteltelennek tűnik.


Már csak ezért is:

"Mindnyájan, akik hallották, csodálkoztak okosságán és feleletein. Mikor meglátták őt, elcsodálkoztak, és anyja ezt mondta neki: »Fiam! Miért tetted ezt velünk? Íme, apád és én bánkódva kerestünk téged.« Ő pedig ezt felelte nekik: »Miért kerestetek engem? Nem tudtátok, hogy nekem az én Atyám dolgaiban kell lennem?« De ők nem értették meg, amit nekik mondott."


Ez 12 éves korában történt.

2020. szept. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Ami a többi emberével. Hazatért utána folytatta tanulmányait.
2020. szept. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
24%

Jézusnak kettős természete volt. Az Isteni és az emberi természet Krisztus személyében olvadt össze. Amikor Jézus meghalt a kereszten az emberi természete halt meg, mindaz ami emberi volt benne. Az Istenség nem halt meg az örök.


"Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége," Róm. 1,20


"Az örökkévaló királynak pedig, a halhatatlan, láthatatlan, egyedül bölcs Istennek [Róm. 16,27.] tisztesség és dicsőség örökkön örökké! Ámen." 1 Tim. 1,17


Halála után Jézus lelke a sírban maradt nem ment fel az Atyához különben nem lenne igaz amit Máriának mondott: "Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz;" Ján. 20,17


Majd harmadnapon feltámadt.


Üdv: Gábor

2020. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
38%

Azon kívül, amit valaki fentebb idézett, hogy a paradicsomban volt már aznap, amikor meghalt, a továbbiakat nem tudom. De nem is látom értelmes dolognak, hogy teljesen elméleti kérdésekkel foglalkozzak, amelyeknek semmi köze az életemhez.

Ha annyira érdekel a kérdés, akkor ne egy ilyen fórumon, keressed a választ, hanem a legszakavatottabb, legmegbízhatóbb teológusoktól érdeklődj. Bár én úgy tudom, hogy erre a kérdésre a legtanultabb és legkiválóbb teológusok sem tudják a pontos választ, csak vélemények vannak.

üdv Stefán

2020. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

A paradicsom Földi reménység. A királyságára pedig nem mindenkivel kötött szövetséget, Ők kaptak meghivást az égbe.

Amit a latornak igért, azt a Földi paradicsomi állapotokra vonatkozik, nem az égbe.

2020. szept. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%

„És mondta neki: Bizony mondom neked ma, velem leszel a paradicsomban”.


1. Jézus kijelentésének többféle értelmezését az a körülmény segíti elő, hogy az eredeti szövegben még nem voltak vesszők és pontok, amik a mondatoknak határt szabtak volna, és a hangsúlyozás súlypontjait megadták volna a mondanivaló értelmezéséhez. Ezek a mondat szerkezeti írásjelek csak később kerültek bele az eredeti szövegbe, egy átdolgozás eredményeként. Ezért csupán felolvasás közben lehetett és kellett az olvasónak értelemszerűen a hangsúlyt a megfelelő helyre és módon alkalmazni. De mire ezek az írásjelek bekerültek a szövegbe, addigra már kialakult a különféle értelmezése ennek a jézusi kijelentésnek. Ma már ki-ki a maga hitbeli állásfoglalásához igazítottan helyezi el a vesszőt és a pontot, és hangsúlyozza Jézus kijelentését a következőképpen:


- „Bizony mondom néked: Ma velem leszel a paradicsomban”. Mivel majdnem az egész keresztény világ hisz a lélek halhatatlanságában, ezért egyértelmű, hogy még a különböző bibliafordításokban is így található leírva. Eszerint az értelmezés szerint Jézus azt ígéri meg a mellette szenvedve haldokló embernek, hogy már aznap együtt fog vele lenni a paradicsomban.


- „Bizony mondom néked ma, velem leszel a paradicsomban”. A vesszőnek ilyen módon való elhelyezése viszont arra utal, hogy Jézus a Hozzá intézett kérésre válaszolva jelenti ki, hogy Vele fog lenni a paradicsomban. A „ma” szónak viszont nagyon komoly jelentősége van a kijelentésben, de egyáltalán nem arra vonatkozik, hogy még aznap Vele fog lenni a paradicsomban. Ennek a szónak az ad jelentőséget, hogy Jézus ezt az ígéretét a keresztre feszítésének napján adta, amikor Ő maga is a halálának óráját várja felszegezve a kereszten, amikor mindenki előtt a veresége látszott nyilvánvalónak, mindenki egy legyőzött áldozatnak tekintette. Jézus ilyen körülmények között biztosítja ezt a szenvedő, de hittel Benne bízó embert, hogy „Bizony mondom neked ma…”, ma, amikor minden kilátástalannak látszik, ma, amikor szinte már senki sem hisz Bennem, mint Messiásban, én azonban mégis ma mondom neked, itt a kereszten felfeszítve, „velem leszel a paradicsomban”.


2. Jézus nem adhatott a Latornak olyan ígéretet, hogy még aznap Vele lesz a paradicsomban, hiszen Ő maga sem ment oda, hiszen majdcsak harmadnapon támadt fel, és addig a sírban nyugodott. Amikor harmadnap reggelén feltámadt és össze találkozott Máriával a sírkertben, akkor neki is csak azt mondthatta: „nem mentem még fel az én Atyámhoz” (Jn. 20,17), eszerint a halála óta még nem volt a paradicsomban.


3. Jézus a Latornak hozzá intézett kérésére válaszolva mondja ki ezt az ígéretét. De mit is kérdezett a lator? „Uram, emlékezzél meg én rólam, mikor eljösz a te országodban!” (Lk. 23,42). A Lator kérése nem arra vonatkozott, hogy még aznap szeretne Jézussal a paradicsomban lenni, hanem arra az időre utalt, amikor majd eljön az Ő országában, a dicsőségének királyiszékében (Mt. 25,31), amikor majd a megváltottakért jön vissza az ígérete szerint (Jn. 14,1-3), amikor majd az igazak általános feltámadása fog majd megtörténni (I. Thess. 4,16), akkor emlékezzen meg róla is. Jézus kijelentése tehát erre a kérésre adott válaszként hangzik el, - akkor, amikor eljövök az országommal, te is „velem leszel a paradicsomban”.

2020. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
23%

Jézus helyettünk halt meg, azaz nemcsak az egyszeri, véges földi életünk halálát szenvedte el (mint pl. Lázár), hanem a végső elszakadás rettenetes fájó halálát. A világ összes bűne miatt halt meg.

Azt nem élte túl semmilyen része. Az a végső, örökre szóló halál, megsemmisülés. Csak így tud minket megmenteni a végső megsemmisüléstől, szerintem.


Jézus letette az életét és aztán felvette/az Atya feltámasztotta.

Jézus egységes lénye nem bomlott szét test-lélek-szellem-re.

Ez a bibliai szemlélettől idegen...

2020. szept. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 KZitus ***** válasza:

#9

"... ma már velem leszel a paradicsomban " - írod. De hát három napig halott volt, csak utána támasztotta fel az Atyja. Akkor hogyan volt vele a "paradicsomban"?

2020. szept. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Na látod itt van különbség a túlvilág, 4 Dimenzió és az itteni testben lévő világ 3Dimenzió között!!!


Idő csak a 3D, világban létezik, a 4D világban nem! Jézus felvitte a bűnbánó latort az biztos, de az is biztos, hogy lélekben megjárta a holtak birodalmát a Seolt (a föld alsóbb részeit) ahol prédikálta Isten Evangéliumát a holtaknak is!

2020. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!