Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most van Pokol vagy nibnsen?...

Most van Pokol vagy nibnsen? Jézus erről mit tanított? Isten elküldi az embereket szenvedni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 14. 20:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Van. Nem elküldi, hanem igazságosan megítéli az életüket.
2020. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És miért szereti Isten ha egy embert a Pokolra küld? Azt mondják, hogy szerető Isten Ő. Nem? Akkor miért küldi mégis oda?
2020. szept. 14. 20:58
 3/17 anonim ***** válasza:
Mert nem csak szerető, hanem igazságos is. Vagyis a bűnt megbünteti.
2020. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
6%

Általam megbízhatónak ítélt teológusok -- szerintem Biblián alapuló -- véleménye az, hogy az ember halála után jön a másvilág (ez egy lelki-szellemi világ, ahol nincs fizikai test, de az ember lelkileg is tud szenvedni vagy kényelemben jól érezni magát). A másvilág egy olyan hely, amelynek két jól elkülönülő része van, a paradicsom (Isten Országa), és az alvilág (Sátán Országa). Aki bűnbocsánatot nyert, és üdvözülni fog, az a Paradicsomba jut, aki el fog kárhozni, az az Alvilágba. A két hely között nincs átjárás. Gondolj mondjuk úgy ezekre, mint két szomszédos állam itt a földön. Az Alvilágban egy őrült diktátor és sleppje uralkodik, a Sátán az angyalaival, és az ott levő lelkek keményen szenvednek az elnyomástól. A Paradicsomban a lelkileg érett, szeretetteljes, szent emberek uralkodnak, és ott öröm élni, mint pl. egy olyan demokráciában itt a földön, ahol a vezetők valóban az emberek jólétéért dolgoznak. A két ország között olyan szigorú, teljesen áthatolhatatlan határzár van, amin lehetetlen egyik helyről a másikra eljutni.

A Pokol, vagy más néven a Gyehenna majd a feltámadás után jön. Azokat, akik a Paradicsomban vannak, Jézus fogja feltámaszatni egy örök életű, örökké fiatal, tökéletes, egészséges és romolhatatlan testben, egy olyan testben, amely hasonló az ő megdicsőült testéhez, majd tovább fogank vele élni a Mennyországban (amely még a Paradicsomnál is jobb hely, mert maga a Szeretet -- Isten a miniszterelnöke, és semmi tökéletlenség nincs benne). Az alvilágban levőket valószínűleg (szerintem) a Sátán fogja feltámasztani. Ő is a saját undorító és romlott, beteg szellemi testéhez hasonló testben támasztja fel az alattvalóit. Ez a test örökké kínozná azokat, akik benne élnek. Ezért valamennyire megkönnyebbülés lesz az alvilágban levők számára, hogy a Pokolban Isten ítélete alapján teljesen elpusztulhatnak. A Pokol, más néven Gyehenna (megkülönböztetve az Alvilágtól) tehát az a hely, ahol mind a test, mind a lélek elpusztul. Aki teremtmény, annak volt egy kezdete (volt, amikor még nem létezett), ezért eljön számára az a pont is, amikor cége lesz (már nem fog többé létezni). A Pokol a totális megsemmisítés helye. Az örök élet Isten ajándéka, nem automatikus, a lélek sem halhatatlan önmagában, ez öröm az ürömben sokakszámára, mert így senki nem fog örökké szenvedni, azok sem, akik istentelenül éltek, és elkárhoztak.

üdv Stefán

2020. szept. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Csak a Tanúk szerint ez hamis tanítás, hogy a Pokol létezik, és több ember oda kerül és örökre szenvedni fog. A kereszténység pedig azt mondja, hogy a Tanú a hamis. Akkor most kinek van igaza?
2020. szept. 14. 21:02
 6/17 anonim ***** válasza:
Bocs, "cége lesz" helyett "vége lesz" :)
2020. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
4-es nagyjából a jt tanítását adta elő.
2020. szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Valóban nem írtam Bibliai idézeteket a mondandóm alátámasztására, de Jehova Tanúi a legalapvetőbb és legegyértelműbb dolgokban is tévednek. Pl. azt állítják, hogy Jézus nem Isten. Ha még erre sem jutottak el, ami az egyik legalapvetőbb és legegyszerűbben kiolvasható üzenet a Bibliából (elég hozzá pl. János evangéliumát figyelmesen elolvasni), akkor egy ilyen bonyolult kérdésben, hogy mi van a halál után ugyan hogyan tudnának értelmes választ adni?

Most nincs időm kikeresgélni a Biblia idézeteket a mondandóm igazolására, de ha amúgy érdekel az üdvösség útja, akkor írj privát üzenetet, és inkább valami más módon kommunikáljunk, pl. telefon, mert ez az írogatás lassú és fáradságos.

üdv Stefán

2020. szept. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#8 A JT azt mondja, hogy nincs alvilág, nincs pokol, nincs szenvedés, a halál egy alvás van, ami tudattalan. Nincs büntetés a túlvilágon, mert maga a halál a büntetés. A halottak közül csak azok támadnak fel, akik üdvözönek, és ők is kétfele mennek -> egyesek Menny, mások Föld. Ugyan miben hasonlít ez arra, mint amit írtam??? Szerintem szinte semmiben. Elolvastad figyelmesen, amit írtam?

üdv Stefán

2020. szept. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ja, igazad van. Még a kínoszlop is nagyon furcsa. Akkor miért van ilyen sok kereszt "bálvány" ?! És én már tudom!, hogy Jézus kereszten halt meg, hiszen mindenhol ezt mondják. Tehát bocsi, de sztem a JT, tényleg hamis, de legalább hisznek Jézusban. :)
2020. szept. 14. 21:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!