Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet egy hívő lány prostituált?

Lehet egy hívő lány prostituált?

Figyelt kérdés
Jézus is befogadta a prostituáltakat... ez csak egy munka. Tiltja ezt a Biblia?

2020. szept. 15. 12:13
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
85%

#10

Pontosan... Ami ugye ha nem a férjeddel van az tilos.


De a gyilkosság és a prostitúció ugyan úgy ütközik a földi és isten törvényeivel is.

Tehát ez, hogy csak szex ez nem kifogás, mert ez nem szex ez paráznaság már az egyház és isten szemében is. Ha annyira vallásos vagy ezt tudnod kellene. A szex az már az, mikor a férjeddel vagy, az már nem bűn. Minden más jellegű nemi érintkezés viszont tiltott.

2020. szept. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
86%

"Jézus is befogadta a prostituáltakat."

Tegyük már hozzá, hogy Jézus úgy fogadta be, hogy "ne kövess el több bűnt", azaz hagyj fel a foglalkozásoddal. Jézus mindenkit befogad, mert aki Jézushoz megy az meg akar változni. A prostituált azért megy Jézushoz, mert tudja, hogy emiatt bűnös és meg akar változni. Érted? Nem olyan bonyolult.

2020. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
80%

"Ez miért számít paráználkodásnak? Ez csak egy munka."

Végül is igazad van. A bérgyilkosság is egy legális szakma, nem számít gyilkosságnak. Van feor kódja is.

Ekkora marhaságot írni ...

Ha prosti akarsz lenni, legyél, de ne akarj a kereszténységtől önigazolást.


"Azért van különbség a gyilkosság meg a szex között, te nem így látod? Ez csak szex."

Eddig prostitúcióról és a gyilkosságról volt szó, nem a szex és a gyilkosság szembeállításáról. Elfelejtetted a kérdésed? A szex nem egyenlő a prostitúcióval, nem szinonimája. Szexelni házasságban lehet, prositúcióban is, de az bűn


És ha most leírod huszadszor, hogy ez csak egy munka, kikeresztelkedek és elmegyek stricinek

2020. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Ti még soha nem voltatok örömlánynál?
2020. szept. 15. 13:54
 15/38 anonim ***** válasza:
86%

Az mit érdekel téged?

Téged most a Biblia érdekel, nem?

Az pedig tiltja.

2020. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
89%
De, én voltam már. De nem derült ki, hogy mit szeretnél. Örömlány szeretnél lenni? Vagy gondolkodsz rajta?
2020. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
29%

Én csak azt nem értem miért a Bibliából szeretnéd meríteni a moralitásodat.


Egy olyan isten aki népirtást parancsol, nem kímélve nőket gyermekeket, az olyan értékrendet képvisel amit te magadénak akarsz vallani?


A többi kereszténytől eltérően, olvasd a Bibliát és te magad dönts el hogy méltó-e a "mindenható" arra hogy erkölcsi tanácsokat osztogasson!

2020. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
33%
Kérdés, hogy mit nevezünk paráznaságnak. Aki ismeri a Biblia eredeti szövegét eredeti nyelven, illetve kellőképpen ismeri a korabeli kultúrát és hagyományokat, az azért elgondolkodik, hogy vajon jó dolog-e foggal-körömmel ragaszkodni a fordításokhoz, hiszen a fordítás során szöveg elég sokat veszített az eredeti jelentéséből.
2020. szept. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy Jézus követői közt is voltak prostituáltak, de ők próbáltak kijutni abból a helyzetből. Viszont ha valaki most Jézus követője, akkor nem gondolkodhat úgy, hogy "most akkor elmegyek prostituáltnak".
2020. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Azt honnan látod, hogy próbáltak kijutni a helyzetből? Én nem olvastam ott ilyet. Az örömlányokról sem olvastam rosszat.
2020. szept. 15. 14:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!