Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jól látom a különféle kereszté...

Jól látom a különféle keresztény egyházak, felekezetek célcsoportjait? Ti milyen embereket rendelnétek hozzájuk?

Figyelt kérdés

Ortodox - misztikusok


Katolikus - értelmiségiek


Görög Katolikus - Kelet-magyarok, akik szeretik az ukrán, román kultúrát


Evangélikus - liberálisok


Református - földművesek, tengerészek, katonák


Unitárius - székelyek


Hit Gyülekezete - filoszemiták


Jehova Tanúi - leszakadt, szerencsétlen emberek


Baptista - négerek


Mormonok - amerikaiak



2020. szept. 17. 21:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10 igen, igazad van
2020. szept. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%

Batiz András volt kormányszóvivő baptista keresztény, értelmiségi.


Ő se nem néger, se nem római katolikus.


Chuck Norris is baptista keresztény és amerikai. De nem mormon vallású!


A római katolikus templomokba főleg az öreg és szegény nők járnak. Némi babonasággal megspékelve. Ők lennének az értelmiségiek? Ez vicc?

2020. okt. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

#12

Nem tudom, én is templomba járok, de nálad egész biztos, hogy sokkal képzettebb vagyok. Nem tűnsz értelmiséginek. Sőt tudok jó néhány MSc-t vagy PhD-t végzettet, akik velem jártak a BME-re, szintén templomba járók. Az biztos, hogy egyik se fetrengett még hitgyülis szeánszokon. Felénk a telepi cigányok hitgyülisek például.

2020. okt. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%

Nem képzettebb vagy, hanem beképzelt és öntelt. Nekem egyetemi diplomám van. Több kollégám, volt egyetemi évfolyamtársam jár velem együtt karizmatikus, teljes evangéliumi keresztény gyülekezetbe (Hit Gyülekezete). Más értelmiségi barátaim a Golgota Gyülekezetbe járnak. Pár szintén diplomás barátom pedig baptista keresztény.


A Hit Gyülekezetében felülprezentáltak az egyetemista fiúk és lányok az országos átlaghoz képest. Ez például azért szerencsés, mert az értelmiségi keresztény fiatalok itt relatíve könnyebben tudnak hozzájuk illő társat találni.


Egy rövid 2020-as video:

https://www.youtube.com/watch?v=L6KLG0EbHtU

2020. okt. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
44%
Nézd, a tapasztalatom mást mutat. Felénk a hitgyülisek többségének 8 általános sincs meg. Nem csoda, hogy be tudták őket hülyíteni.
2020. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
69%
A munkahelyemen körülbelül 200-an vagyunk, mind diplomások, és értelmiségiek. Ezek közül maximum néhány római katolikus van, aki valamennyire gyakorolja a hitét (húsvéti mise és karácsonyi mise meglátogatása majdnem minden évben), a többség ateista, és kritikus a középkort uraló, erőszakos térítéseket végző, állammal összefonódó, inkvizíciót gyakorló, mára a tömeges papi pedofíliába hajló Római Katolikus Egyházzal kapcsolatban. Ez az igazság. Nem lehet őket behülyíteni.
2020. okt. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
44%
Hmm és a jelenleg éppen a fidesszel összefonódó pénzért hitgyülivel kapcsolatban mennyire kritikusak? Ne haragudj, de mondjuk belőled nem nézem ki, hogy értelmiségi vagy :D
2020. okt. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
9%

Megint kezded a személyeskedést? A te írásaid nem krisztusi szívet mutatnak, hanem pökhendi, öntelt, másokat lenéző embert mutat. Nekem úgy tűnik, hogy önmagadon kívül minden embert utálsz és lenézel. Ez nem jó!


Teljesen mindegy, hogy te - kis fórumozó - mit nézel ki elfogultságodban, a tényeken ez nem változtat egy jottányit sem! Az értelmiségi munkatársaim többsége ateista, amint írtam, és nem római katolikus vallású. Messze nem!

2020. okt. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A te hozzászólásaid, a folyamatos gyűlölködésed a (római) katolikusok ellen se nagyon mutat krisztusi lelkületet. Lényegében minden hozzászólásod ezen az oldalon arról szól, hogy a katolikusokat ekézed. Jah igen, néha a jehovásokat is.

Közel se nézek le minden embert, de a hozzád hasonlókat rendkívül. Nálad, nálatok még rengeteg ateista is jobb, akik bár lehet nem hisznek, de nem gyűlölködésből áll a tevékenységük.


Ennél a kérdésnél is mi történt. Volt egy kérdés, ami minden bizonnyal poén volt, így is vette a hozzászólók többsége. A te hozzászólásod abból állt, hogy a katolikusokat kezdted támadni. Jó szándékkal mondom, szerintem kezeltesd magad. Mert ez a paranoia már most elhatalmasodott rajtad.

2020. okt. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább te kezeltesd magad. Jobb lenne sok fórumozónak, és maga a fórum is jobb hely lenne, ha az embereket lenéző, személyeskedő stílusod kicsit legalább vissza lenne metszve.
2020. okt. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!