Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történne ha... a keresztény...

Mi történne ha... a keresztény vallás kiderülne, hogy minden állítása igaz? Tehát evolúció hamis, tényleg fiatal a Föld, és az Elsők akik ettek a fáról, tényleg igaz, és Jézus teljes története is igaz.

Figyelt kérdés

2020. szept. 20. 12:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
26%
Nem lenne több ateista a zuhanó repülőn...
2020. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
79%
A keresztény vallás ezek többségét nem állítja. Természetesen Jézus története tényleg igaz a kereszténység szerint, de még a nem vallásosak szerint is részben igaz. Viszont a Szentírás nem beszél se a Föld koráról, se arról, hogy van-e evolúció vagy nincs. A beszélő kígyó és a tudás fája pedig nyilván szimbolikus történet. Legalábbis elég ostoba az, aki úgy képzeli el a valóságban is, hogy egy beszélő kígyó és nem a sátán vette rá az embert a bűnre. Szóval szimbolikus történet.
2020. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Értem. Azt sem értem, hogy a 6 nap teremtés miért lenne 6000 éves? De ha nem léteztek az Elsők akik ettek a fáról, akkor miért halunk meg, és miért nem tudjuk mi van a halál után, ha Jézus, mint Isten fia, tényleg létezik?
2020. szept. 20. 13:02
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Az evolúciót ma már a keresztények is elfogadják az amerikai eredetű szektákat leszámítva. A Bibliában a teremtés irodalmi leírás, nem történelmi beszámoló, ezt minden normális teológus így gondolja.


Hogy Jézus történte esetleg igaz, az engem nem nagyon érdekel. Annak idején hittem benne, nem segített. Ha kiderülne, hogy az egykori hitem igaz volt, akkor is csalódásként emlékeznék vissza arra a korszakra.


Szóval nekem aztán mindegy.

2020. szept. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
24%

A pápa gazdagabb lenne mint Bill Gates vagyona megszorozva a Mark Zuckenbergèvel.

Az utolsó kis falu papja is arany rolls-royce-al járna.

2020. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
51%
A kereszténység normális esetben nem szól a tudomány ellen, tehát NEM mondja ezeket, amelyeket állítasz.
2020. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
16%

Csak a saját nevedben beszélj. Én tudom mi van halál után.

A hat nap teremtés is szimbólikus.

2020. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
és miwan a halál után?
2020. szept. 20. 14:32
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
A kereszténység vallja az evolúciót, a Föld pár milliárd éves, a Bűneset szimbolikus történet (nem volt 1 fő Ádám és Éva, sem 1 konkrét fa, és pláne nem 6000 évvel ezelőtt), és Jézus történeteinek egy része szóról szóra igaz, más része meg teológiai hitvallás.
2020. szept. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
41%

Jèzus lètezèsèt sem bizonyitotta semmi eddig,csak a bibliában irtak róla olyanok akik akkor mèg nagyon nem èltek.

De mások sem irtak róla egy szót sem a vèlt saját korában.

A torinói lepel-röl is már bebizonyosodott ,hogy hamisitvány.

2020. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!