Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudjuk,hogy Nagy Konstantin...

Tudjuk,hogy Nagy Konstantin pogány volt,de èlete vègèn megkeresztelkedett.Hányban?

Figyelt kérdés

2020. szept. 20. 19:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
323-ban Milánó Edictum nevű külvárosában.
2020. szept. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

#1

Én úgy olvastam, hogy Kr.u. 337-ben keresztelkedett meg ariánus hit szerint. A wiki pl így írja:

"Ő maga csak a halálos ágyán (337) vette fel a kereszténységet, de akkor sem Athanasziosz, hanem Arius szellemében."

2020. szept. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Akkor mègis,hogy elnökölt 325-ben a Nikaiai zsinaton?Mint pogány?
2020. szept. 20. 20:24
 4/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem teljesen értem, hogy mi a probléma. Ő maga nem szólt bele a zsinat döntéseibe, az a presbiterek és püspökök dolga volt. Konstantin független félként próbálta levezetni.

Egyébként pogánynak nem nevezném azért. Akkor te is pogány vagy? Mert korábban azt írtad, hogy még téged se kereszteltek meg.

2020. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

4."Akkor te is pogány vagy"

Te mèg most is pogány vagy,mert egy keresztèny mindenütt nem keresi a szemèlyeskedèst.


Megkèrlek,hogy hagyd abba a szemèlyeskedèst,mert a kellő helyen jelentelek ès mèg a GYIK-nek is meggyüjtőd a baját.

2020. szept. 20. 20:41
 6/26 szp72 ***** válasza:
88%
A császárnak természetesen nem volt szavazati joga, ő csak a tanácskozás rendjére felügyelt. Akik azt állítják, hogy 325-ben a Niceai zsinaton a császár kényszerítette rá az Egyházra a Szentháromságot persze azt se tudják miről van szó. A császár egyébként később maga is az ariánusok pártjára állt és ariánus püspök keresztelte meg a halálos ágyán. Athanáznak a Niceai zsinat fő teológusának többször is száműzetésbe kellett vonulnia, az ariánus császárok üldözése miatt. A Szentháromság tana valójában politikai ellenszélben győzedelmeskedett az ariánus eretnekség felett.
2020. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

#5

Nem tudom hol személyeskedtem, feltettem egy kérdést. Te pogánynak neveztél egy olyan császárt, aki végre engedte működni a keresztényeket. Én visszakérdeztem, hogy te is esetleg pogány vagy? Amúgy felőlem ott jelentesz, ahol akarsz. Senkit se hat meg ez az ócska fenyegetés. Én például még sose fenyegettem meg itt senkit, eztán se fogok. Annál sokkal különb vagyok.

Érdekes, hogy amikor idéztél, azt is hamisan, sunyi módon tetted, mert lehagytad a kérdőjelet.

2020. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

7."Èn pèldául mèg sose fenyegettem meg itt senkit".


Vèlemènyem szerint senki így nem viselkedett mint te,mar règ nem kellene itt lenned.

Ma mar háromszor áltál belèm egy másikba kètszer.

Mi èrtelme van N Constantinnál mèg hazudtal is.

Tègedet az Isteni igèret,nem èrdekel?

Hülye vagyok,hogy kèrdezlek amikor nem èrdekel.

"Annal sokkal külömb vagyok"

Azt règ tudom.

Nem bírod az oldalt,ès a felhasználókat.

Mègis,nem tudod mi a keresztènyi èlet az,hogy "külömb vagyok"?

Az apostolok mondtak ilyet,hogy külömb vagyok?

Most is mint mindig felboritottad a fórumot.

2020. szept. 20. 21:40
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

Ma kb egész nap nem voltam gépnél, mert volt jobb dolgom is. Szerintem keversz valakivel, ahogy kb mindig mindenkit keversz hol velem, hol mással. Te mindig mindenkiben egy olyan fiktív személyt látsz, aki lerántja ármánykodásodról a leplet és ez érthető módon nem tetszik neked.

Egyébként nem tudom hol hazudtam Konstantin esetében, kérlek világíts rá.


Amúgy azt írtam, hogy "különb" vagyok, annyira ostoba, tudatlan nem vagyok, hogy "külömb"-nek írjam.

2020. szept. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

9.Ujból egy másik fogas"keverlek valakivel".

Minden szavad mögött ott a neved,annyira ismerlek.

Sajnálom azokat akik körülőtted vannak."Külömb"vagy,csak nem itt.Itt mindenki egyforma.

A külőmbek menjenek a "külömbekhez",akár pozitív akár negatív irányba.

2020. szept. 20. 22:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!