Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ilyenek a papok, hogy...

Miért ilyenek a papok, hogy durván megmondták az egyik hívő ismerősömnek, hogy nem elég simán imádkozni Istenhez egyedül otthon, hanem a papokhoz kell beszélni, mert ők Isten közvetítői?

Figyelt kérdés

2020. szept. 27. 00:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, hála Istennek ateista vagyok. :)
2020. szept. 27. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

PapOK, megmondTÁK.

Hány paptól hallota ezt az ismerősöd, hogy általánisítasz?

2020. szept. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván mindenki félti a saját állását. Ha mindenki közvetlenül beszélne Istennel, a papság mehetne kapálni.
2020. szept. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%

Dubitus, van azert egy par. Nekem is be akarta adni ketto is hogy de tobbet kell jarni templomba.

Ezek is pont olyanok mint a politikusok. Agyon kellene utni a tobbseget...

2020. szept. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert a papok az egyház aktív tagjai. Természetes, hogy arra kell buzdítaniuk az embereket, hogy a hit mellett az egyházat se hagyják el. De ez azért egyház- és természetesen emberfüggő is. Általánosítani nem lehet. Én hiszek, amióta vannak közvetítések, azóta rendszeresen hallgatok egy bizonyos lelkészt, de a lakóhelyem környékén nem találtam olyan gyülekezetet, aminek szívesen a tagja lennék. Ha valaki a fentiekkel akarna nyomást gyakorolni rám, az legfeljebb taszítana, de igazán nem érdekelne.
2020. szept. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

Kétlem, hogy szó szerint egy pap ezt mondta, hogy "hozzá kell beszélni".

Ami a közösségi imát illeti, illetve a papság szerepét a liturgiában, abban meg teljesen igaza/igazuk van.

Csak el kéne olvasni az Újszövetségi Szentírást. Mindig közösségben imádkoztak az első keresztények, az apostolok tekitélye a közössé előtt meg egyértelmű. Senki nem imádkozott csak egyedül otthon a négy fal között...

2020. szept. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Egész biztos, hogy ilyet nem mondott egy pap se, legyen bármilyen felekezetű. Kisebbet kéne hazudni kedves kérdező, s akkor hihetőbb lenne.


Egyébként tényleg nem elég otthon imádkozni, hiszen az Jézus tanításával megy szembe.

2020. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

akkor ez mi?


5Amikor imádkoztok, ne tegyetek úgy, mint a képmutatók, akik az emberek szeme láttára szeretnek imádkozni a zsinagógában meg az utcasarkon, hogy mutogassák magukat! Bizony mondom nektek: megkapták jutalmukat. 6Te, amikor imádkozol, menj be a szobába, zárd be az ajtót, s imádkozzál titokban mennyei Atyádhoz! S mennyei Atyád, aki a rejtekben is lát, megjutalmaz.

2020. szept. 27. 12:24
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
A te félreértelmezésed. Hiszen Jézus a hit közösségi gyakorlását megparancsolta, nem opcióvá tette. Ettől még fontos azon kívül, rendszeresen is imádkozni Istenhez. A kettő nem zárja ki egymást, sőt mind a kettő szükséges.
2020. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Oké, akkor te higgyél ebben.
2020. szept. 27. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!