Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi, válaszoln...

Kedves Jehova Tanúi, válaszolnátok a sokadszor feltett kérdésemre?

Figyelt kérdés

Ébredjetek sok sok éven keresztül minden számát ezzel kezdte: „ Ez a folyóírat megerősíti a bizalmat a TEREMTŐ azon ÍGÉRETE iránt, amely szerint egy békés és biztonságos új világ jön létre, mielőtt elmúlik az a nemzedék, amely tanúja volt az 1914-es eseményeknek”

Ez láthatóan nem teljesült.



„Mózes 5. könyve, a törvény summája 18:20 Ha pedig egy próféta elbizakodottan olyan igét mond az én nevemben, amelyet nem parancsoltam neki, vagy ha más istenek nevében szól, az a próféta haljon meg!


Mózes 5. könyve, a törvény summája 18:22 Ha egy próféta az ÚR nevében mond egy igét, de az nem történik meg, nem teljesedik be: azt az igét nem az ÚR mondotta, hanem a próféta mondta elbizakodottságában; ne félj tőle!

Erről mi a véleményetek? Isten hazudott? Nem elgondolkodtató ez a szervezetetekről?


2020. szept. 29. 19:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Zitus, vagy valaki???
2020. szept. 29. 20:32
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem múlt el az a nemzedék. Mivel vannak még élő tagjai. Ez is mutatja, hogy nagyon kevés az idő, mivel már az a nemzedék már nem fiatalok.
2020. szept. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KZitus ***** válasza:

Szia

Ha már kedvesen megszólítottál :-) Jó estét neked is.

Most néztem meg a kérdésed miatt az erről szóló előadást, mivel nem könnyű téma, de így, ahogyan a testvérünk elmondja, könnyebben érthető.

Nos ha van kedved, meghallgathatod, láthatod a szemléltetését is. Az előadás linkje:

[link]

Az első 15 percben van szó a kérdésedről.

Nemrégen megjelent egy rövid videó, szintén a "nemzedék" témáról. Ha van kedved, megnézheted: [link]

2020. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
megnéztem a videót, köszönöm. Jól értelmeztem, hogy akkor az a nemzedék az, akik 1992 előtt felkentek voltak,
2020. okt. 2. 20:05
 5/8 KZitus ***** válasza:
nem, valamit félreértettél...sajnálom
2020. okt. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
akkor, tényleg nem értem, esetleg leírnád?
2020. okt. 7. 18:10
 7/8 A kérdező kommentje:
és ismét semmi magyarázat, köszi...
2020. okt. 9. 19:45
 8/8 A kérdező kommentje:
ráadásul nem is értetted Zitus amit mondtam. Itt az őrtorony Isten ígéretéről beszél, " mielőtt elmúlik az a nemzedék, amely tanúja volt az 1914-es eseményeknek" azok pedig ár nem élnek, tehát Isten nevében állítottatok valamit, amit Ő nem mondott.... tehát hamis prófétáknak bizonyultok
2020. okt. 11. 18:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!