Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn ha a pogány ünnepeket...

Bűn ha a pogány ünnepeket ünnepeljük? Jézus hívőként úgy élek, mint egy hétköznapi ember. Felállok a himnusz alatt, és ünnepeket tartok. Jövőre elmegyek keresztelkedni is.

Figyelt kérdés

2020. okt. 2. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Milyen pogány ünnepeket szoktál ünnepelni? Én pl egyet se. A magyar Himnusz eléggé keresztény mű, miért lenne baj felállni alatta?
2020. okt. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert szerintük tilos imádni az államot, és a zászlót. Csak Istent szabad imádni. Szülinap, karácsony. És nem vagyok Tanú, csak sima keresztény.
2020. okt. 2. 18:53
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
A felállás nem az imádás jele, csak egy végtelenül ostoba gondolja így. Amikor a tanár belép a terembe, akkor is fel kell állni, pedig a tanárt se imádják a diákok. A karácsony keresztény ünnep, legalábbis egy másik vallásról se hallottam még, akik Krisztus születését ünnepelnék.
2020. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. És a származása is keresztény? azt mondják, hogy pogányoktól származik, mint a húsvét vagy mi.
2020. okt. 2. 19:10
 5/10 MBbpg ***** válasza:
87%
Szerintem sincs kivetnivaló Krisztus születéséről megemlékezni (még ha nem is akkor született), a Himnusszal pedig, ami gyakorlatilag egy ima (Isten áldd meg a magyart...) szintén nem tudom mi baj lehet
2020. okt. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3%
Minden isten.
2020. okt. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

#4

Mire gondolsz származása alatt? Igen, a keresztényektől származik Krisztus születésének ünneplése. Igen, ezen a napon, mivel közel van a téli napfordulóhoz volt számos pogány ünnep is, pl Sol Invictus (sok idióta ezt is rosszul tudja és Saturnália ünnepét köti hozzá), de mondjon valaki egy napot, amikor a sok ezer pogány vallásból egynek se volt ünnepe.

2020. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Komoly? :O [link] szóval jók az ünnepek? Bár nem értem, hogy a Tanúk szerint miért bűn.


itt ez a félig blőd oldal [link]


[link]


ezeket írja. :/ bár nem is tudom. Sztem klassz dolog megemlékezni Krisztusról.

2020. okt. 2. 20:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok, ha Jehova Tanúi minden pogány dologtól tartózkodnának, akkor nem viselhetnének jegygyűrűt, hiszen azt már a pogányok is viselték. Keresd Jézust, nem náluk fogod megtalálni.
2020. okt. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na ja. Én kereszténynek tartom őket, hiszen, hisznek Benne, és Ő szerint élnek. Csak másképp. Bár a vallásuk hamis. :)

Tudsz még más pogány szokásokat? Például az autó az pogány? :D

2020. okt. 3. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!