Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek inkább ateista...

Szerintetek inkább ateista legyek, vagy sima Jézus hívő és Biblia olvasó? Oly sok keresztény vallás van, sok hamis is, hogy nem lehet tudni, hogy melyik az igaz! Mormonok szerint van túlvilág, Tanúk mindent tagadnak, és a keresztények? Te mit tennél?

Figyelt kérdés

2020. okt. 3. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Legyél értelmes és boldog.
2020. okt. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jaja. Szoktam olvasni Bibliát is. Érdekes egy Napló :)


Az a kérdés, hogy melyik az igaz Biblia.

2020. okt. 3. 14:05
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem izgat hogy melyik az igazi vallás. Élj jó emberként és kész.
2020. okt. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ennyi mindent tudsz a vallásról, akkor már régen el kellett tudjad dönteni, hogy Te melyik irányzatot követed!
2020. okt. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy melyik az igaz Biblia? A protestáns Biblia csupán annyiban tér a katolikustól, hogy nincsenek benne a Deuterokanonikus könyvek.

A mormonok is a King James Bibliát használják, a Mormon könyve pedig egyértelműen fabrikált. Egy biztos, a Jehova tanúi ún. újvilági fordítása nem igaz, mindjárt az elején elrontják, kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és az Ige egy Isten volt. Az “egy” névelő semmilyen más Bibliában nincs ott, nemhogy magyar fordításokban, de a fent maradt héber, arámi, görög és latin kéziratok egyikében sem, és egyáltalán nem mindegy, hogy az Ige Isten volt, vagy hogy az Ige egy Isten volt.

2020. okt. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem egy választható irányzat, mint a divat.

Meg kell keresni az IGAZSÁGOT.

Az életünk múlhat azon, hogy tudjuk-e, mi az igazság. Például, létfontosságú tudni, hogyan terjednek a járványos betegségek - lásd COVID19. Itt is megteheted, hogy nem hiszel benne (mint ahogy tagadják is sokan) és lehet hogy megúszod a fertőzést. De attól még a vírus jelen van.

A hit is ilyen dolog. Megválaszthatod, hova akarsz tartozni, választhatsz magadnak szimpatikus vallást, de az még attól nem lesz igaz, csak azért, mert te választottad.

A lényeges kérdésekre meg kell találni a hiteles válaszokat:

Van-e Isten?

Ki az igaz Isten?

Miért vagyunk itt?

Véget ér-e valaha a szenvedés és igazságtalanság? ...stb

Ezekre és az ezekhez hasonló kérdésekre csak egyféle igaz válasz létezik. Azt kell megtalálni.

2020. okt. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A jó emeber egy kísértet!

Olvass inkább Stirnert!

2020. okt. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért másoktól várod a döntést, hogy mi legyél?? Ez olyan mintha megkérdeznéd itt, hogy megházasodj vagy ne, homoszexuális vagy biszexuális legyél-e..


A többiek mondják meg neked, mit tegyél és miben higgy?? Így soha nem lesz saját világképed, saját gondolkodásod, saját elméd. Csak a többiek, a környezeted gondolkodását fogod követni.


Van egy történet:

Egyik reggel egy férfi jött Gautama Buddhához, és megkérdezte tőle: – Létezik Isten? – Mindenki kíváncsi volt, mit válaszol Buddha.


És Buddha azt válaszolta a férfinek: – Nincs Isten… nemcsak most nincs, soha nem is volt. Ez csupán egy kitaláció, hogy kihasználják a bolondokat. – A férfit nagyon megrázta ez a válasz.


Délután jött egy másik férfi, és azt kérdezte: – Mit gondolsz Isten létezéséről? – Megint ugyanaz a kérdés…

Buddha ránézett a férfire, és azt mondta: – Igen, van Isten, és mindig is volt.


És este megint jött egy férfi, és azt mondta: – Nem tudok semmit Istenről. Teljesen tudatlan vagyok. Hallottam, hogy itt vagy, és eljöttem, hogy világosság gyúljon bennem ezzel kapcsolatban.


Buddha ránézett, aztán becsukta a szemét. Nem válaszolt -és különös, a tanítványok azt látták, hogy a férfi is becsukja a szemét. Egy óra telt el így, amikor a férfi kinyitotta a szemét, megérintette Gautama Buddha lábát, és így szólt: – Megválaszoltad, és végtelenül hálás vagyok ezért.


Ananda, aki a nap huszonnégy órájában Buddhát szolgálta, rendkívül zavarban volt. Persze, bárki zavarban lehetett volna – reggel mond valamit, délután az ellenkezőjét mondja, este pedig nem mond semmit, és a férfi mégis választ kap, az öröm könnyeivel a szemében megérinti Buddha lábait, és távozik! Amikor mindenki elment, Ananda megjegyezte: – Nem tudok elaludni addig, amíg el nem árulod nekem, hogy melyik az igazi válasz.


– Az első dolog, amit nem szabad elfelejtened – mondta Gautama Buddha -, hogy egyik kérdés sem volt a tiéd. Miért kellene hát aggódnod akkor a válaszok miatt? Negyven éve vagy velem. Ha volt valamilyen kérdésed, mindig megkérdezhetted. Azok a kérdések három különböző ember kérdései voltak.

– Sajnálom, igazad van – válaszolta Ananda. – Egyik kérdés se volt az enyém, ám van fülem, és hallottam őket. És mindhárom kérdés és a három válasz oly ellentmondásos, hogy ez zavart keltett bennem.

– Nem értesz még egy dolgot – mondta Buddha. – Az első ember, aki eljött, hogy találkozzon velem, hitt Istenben. Istenhívő volt, és nem választ várt, hanem csak hogy megtámogassam a hiedelmeiben. Én nem támogatom senki hiedelmeit. Az a feladatom, hogy összetörjek minden hiedelmet, hogy te magad megláthasd, mi az igazság.


Az az ember, aki délután jött, csupán az ellentéte volt az elsőnek; istentagadó volt. Nem hitt Istenben, és ő is csak azért jött, hogy támogatást kapjon, és aztán elmondhassa az embereknek: nem csupán ő istentagadó – Gautama Buddha maga is az. De ez is egy hiedelem volt, nem egy megtapasztalás, mert a tapasztalat sosem tesz fel kérdéseket. Mindig a hiedelem az, ami folyton folyvást kérdésekkel áll elő.”


Az emberek elméje tele van hiedelmekkel, minden tapasztalás nélkül. Ezért mondta Gautama Buddha:


Nagyon szigorúnak kellett lennem a fickóval, és ezért mondtam neki, hogy van Isten, és mindig is volt Isten.


Ezek önkényes módszerek, hogy széttörjék a különféle hiedelmeket. De az alapvető szándék az, hogy a hiedelem széttörjön, és így megtalálhasd a saját szívedet, saját bizodalmadat.


Magadnak kell megtapasztalnod, hogy létezik-e Isten. Ne másoktól várj válaszokat ehhez.

2020. okt. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!